DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Raporty medyczne pełne błędów. Niezbędne są badania sekcyjne wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej

Raporty medyczne pełne błędów. Niezbędne są badania sekcyjne wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej
fot.PRSteam.net / cc licence

Prokuratura Krajowa poinformowała rodziny smoleńskie, że konieczne są badania sekcyjne wszystkich ciał ofiar katastrofy samolotu Tu-154M, które nie zostały spopielone. Mają one pomóc w ustaleniu przyczyny śmierci ofiar, a także przyczyn katastrofy.

 

Prokuratura Krajowa o zamierzeniach śledczych poinformowała opinię publiczną po pięciogodzinnym spotkaniu rodzinami smoleńskimi oraz ich pełnomocnikami. W spotkaniu z rodzinami uczestniczyli prokurator generalny Zbigniew Ziobro oraz jego zastępca Marek Pasionek.

 

 „Wszechstronne badania sekcyjne, także przy użyciu tomografii komputerowej, w zakresie toksykologii i DNA, będą miały istotne znaczenie dla określenia obrażeń ofiar i przyczyny ich śmierci, a także dla zrekonstruowania przebiegu katastrofy i jej przyczyn. Będą miały zatem istotne znaczenie dla wyjaśnienia podstawowych wątków śledztwa, mimo upływu kilku lat od czasu katastrofy” – poinformowała PK.

 

W wydanym komunikacie prokuratura zaznaczyła, że zdecydowana większość raportów medycznych sporządzonych bezpośrednio po katastrofie przez rosyjskich medyków zawierała znaczące błędy.

„W przypadku sześciu z dziewięciu osób, których ekshumacji dokonano, doszło do zamiany ciał. Badania te są niezbędne także dla ostatecznej identyfikacji ofiar, których ciała zostały przywiezione do Polski w zaplombowanych trumnach, i ustalenia, czy rodziny rzeczywiście pochowały swoich bliskich” – podkreślono.

 

Jak dodała PK, gwarantem rzetelności zleconych badań wezmą w nich udział – obok polskich specjalistów – renomowani eksperci zagraniczni. Decyzja o powołaniu takiego zespołu już została podjęta.

 

Śledczy poinformowali również, że trwa analiza akt śledztwa smoleńskiego pod kątem trzech przyjętych hipotez: zaistnienia katastrofy w następstwie okoliczności niezależnych, takich jak warunki atmosferyczne, wady techniczne samolotu itp., błędów, niedopełnienia obowiązków albo przekroczenia uprawnień m.in. przez członków załogi, personel techniczny, osoby odpowiedzialne za organizację lotu, kontrolerów lotu, a także osoby odpowiedzialne za remont samolotu oraz celowego działania osób trzecich w samolocie i na ziemi.

 


Źródło: naszdziennik.pl, pk.gov.pl

MA

DATA: 2016-06-22 07:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PO ponosi całkowitą odpowiedzialność za tę kompromitację. To hańba, żeby tak potraktować swych obywateli. Przypomnijmy tych, którzy szczekali za ruskimi kłamcami,że zrobiono, co trzeba. I wyciągnijmy konsekwencje!!!
ponad 4 lata temu / rozsądny
 
Kolejne wpisy pozwalają na tezę, że istnieje uzasadnione podejrzenie -> pisanie komentarzy przez NN, to przejaw roboty typowej dla agenta wpływu lub tzw. pożytecznego idioty. cdn?
ponad 4 lata temu / @NN
 
nie, dopóki nie zostaną ujawnione wszystkie szczegóły zbrodni smoleńskiej
ponad 4 lata temu / do NN
 
Znów znajdujemy poszukiwaczy sensacji.Czy nie można by zaniechać tej przygody z katastrofą Smoleńską.
ponad 4 lata temu / NN
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.