DZIŚ JEST:   23   LISTOPADA   2020 r.


Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
 
 
 
 

Raport w sprawie reparacji gotowy. Nie wiadomo jednak, kiedy zostanie opublikowany

Raport w sprawie reparacji gotowy. Nie wiadomo jednak, kiedy zostanie opublikowany
Ruiny Warszawy w styczniu 1945. Widok na Kanonię i Rynek na Starym Mieście (zdjęcie ilustracyjne). By M. Swierczynski [Public domain], via Wikimedia

Raport dotyczący wysokości odszkodowania dla Polski od Niemiec za zniszczenia dokonane podczas II wojny światowej jest finalizowany. To historyczne opracowanie, które obecnie jest tłumaczone na język niemiecki i język angielski – poinformował we wtorek poseł Arkadiusz Mularczyk, który kierował pracami Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec za Szkody Wyrządzone w trakcie II wojny światowej.

 

Poseł Mularczyk przyznał, że nie wie, kiedy raport zostanie opublikowany. Jego zdaniem czas i okoliczności, w których trafi on do opinii publicznej będą uzależnione od decyzji politycznej. – Mamy świadomość, że publikacja raportu, jest konieczna i nieunikniona, a jednocześnie niesie ze sobą dużą wagę natury międzynarodowej i zobowiązanie Niemiec do realizacji swoich historycznych i niespłaconych długów wobec Polski – wskazywał.

 

Polityk przyznał, że szacunek strat wojennych, za które odpowiada III Rzesza Niemiecka okupująca Polskę w latach 1939-45 oscyluje na poziomie ok. 850 mld dolarów.

 

Źródło: polskieradio24.pl

TK


DATA: 2020-09-01 11:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe, kiedy Polska zostanie Paragwajem Europy. Zróbmy sobie jeszcze roszczenia do Szwedów i Tatarów, a potem przeprowadźmy amerykańską "operację pokojową" i "stabilizacyjną" do ostatniej polskiej kropli krwi. Albowiem dał nam przykład Bonaparte, jak ... A dla Niemców te 850mld dolarów to nic w porównaniu do uprawomocnienia się roszczeń względem Mazur, Pomorza i Śląska.
2 miesiące temu / aaa
 
wymowne uzgodnienie na linii Berlin Warszawa bo okultystycznym sumbolem TERAZ POLSKA PRZYJELA NA AMBASADORA SYNA ADIUTANTA HITLERA to znak symbol niczym spalenie KATEDRY W PARYZU CO DALEJ MASONI BEDACY U WLADZY SZYKUJA DLA POLAKOW czas przyspieszyl nadmieniam ze oni uwiebiaja PIERWSZE PIATKI wiec obserwujmy co sie stanie
2 miesiące temu / zbigniew
 
Zabawna kwota. No nic, ważniejsze jest uznanie syna adiutanta hitlera za godnego rezydowania w "polsce". Uznanie symboliczne, w dzień rocznicy wybuchu II WŚ, kiedy to zaatakował nas "szlachetny Wehrmacht" a zwłaszcza "rycerskie Luftwaffe", np. w Wieluniu. Dziękujemy ci Panie Boże za prawdziwie polskich władców, szalom!
2 miesiące temu / hens
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.