DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Raport UE: muzułmanie mieszkający w Europie wierzą w demokrację a mimo to są prześladowani

Raport UE: muzułmanie mieszkający w Europie wierzą w demokrację a mimo to są prześladowani
Zdjęcie ilustracyjne. fot.MAXPPP / FORUM

„Unia Europejska oficjalnie uznała muzułmanów za grupę dyskryminowaną i przeznacza ogromne środki, aby ukazać ich w lepszym świetle”, poinformował „Nasz Dziennik”.

 

W raporcie opublikowanym przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej (APPUE) dotyczącym mniejszości w Europie napisano wprost, że zdecydowana większość muzułmanów mieszkających na Starym Kontynencie darzy pełnym zaufaniem działania podejmowane przez instytucje demokratyczne i samą demokrację, mimo że niemal codziennie spotykają się oni i ich „współbracia w wierze” z dyskryminacją. „Co więcej, unijna agenda przekonuje, że islamiści w większym stopniu wierzą w instytucje demokratyczne niż rdzenni Europejczycy, a tym samym islam nie stoi w opozycji do demokracji”, podał „Nasz Dziennik”.

 

Badanie stosunku muzułmanów do instytucji demokratycznych nie odpowiada na fundamentalne pytanie: czy islamiści są w stanie zaakceptować wartości chrześcijańskie, które zbudowały współczesną Europę, oraz czy dla tych wartości zrezygnowaliby z prawa szariatu – powiedział w rozmowie z gazetą Piotr Ślusarczyk z portalu euroislam.pl. Dodał, że czytając raport APPUE można odnieść wrażenie, że islamiści „ochoczo się asymilują”, co jego zdaniem jest nieprawdą.

 

- W przeszłości wielokrotnie twierdzono, że dowodem na asymilację muzułmanów jest znajomość języka kraju, w którym mieszkają, oraz to, że chodzą do pracy. Lecz gdy pytano muzułmanów o stosunek do naszych wartości, to przejawiali wobec nich wrogą postawę – ocenił Ślusarczyk.

 

Według autorów raportu prawie 40 proc. muzułmanów mieszkających w Europie uważa, że „w ciągu 5 lat poprzedzających ankietę padli ofiarą prześladowań” i dyskryminacji, co stanowi główny powód „odizolowania się islamistów od części społeczeństwa”.

 

Osoby, które formułują takie twierdzenia, znają muzułmanów jedynie z „Baśni z tysiąca i jednej nocy”, bo na pewno nie z rzeczywistości. System muzułmański jest systemem ideologicznym z minimalnym dodatkiem religii, który polega na wprowadzaniu prawa szariatu. To prawo jest zupełnie inne od zasad, które my znamy. Muzułmanie nie zakładają równości między ludźmi – muzułmanami i wyznawcami innych religii, dla nich także kobieta jest o wiele gorszym stworzeniem niż mężczyzna – podkreślił w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. prof. Paweł Bortkiewicz - etyk i wykładowca w WSKSiM w Toruniu. Dodał, że to właśnie ten „system” stanowi podstawę radykalnego nastawienia części muzułmanów do europejskich przekonań.

 

- Dla islamistów szariat nie może współistnieć z innym systemem prawnym. Bo, jak wiemy, islam oznacza uległość, poddanie Allahowi i prawu szariatu. Dlatego zakładają swoje wspólnoty i nie chcą się asymilować – wyjaśnił ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

TK

 

 

 


DATA: 2017-09-29 07:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale jeżeli większość sobie szariatu zażyczy i demokratycznie go wprowadzi to będzie to zgodne z prawni "cywilizowanej demokracji".
ponad 1 rok temu / One
 
Szariat jest niezgodny z prawem żadnego cywilizowanego kraju na świecie.Gwałcenie dzieci,"stosunki udowe"nawet z niemowlakami,bicie,poniżanie i gwałcenie kobiet,ciemnota umysłowa,pogarda dla kafirów,czyli dla nas.
ponad 1 rok temu / adam
 
Wierzą w demokrację bo za niedługi czas oni podyktują wyborczy wynik a wówczas w pełni demokratycznie wprowadzą szariat oczywiście o ile wcześniej nie poczują się w obowiązku przejąć władzę siłą. "Według autorów raportu prawie 40 proc. muzułmanów mieszkających w Europie uważa, że ?w ciągu 5 lat poprzedzających ankietę padli ofiarą prześladowań? i dyskryminacji.." Takie stwierdzenia bez konkretnych przykładów (udokumentowanych) to zwykła propaganda. Równie dobrze można stworzyć dowolny "raport" udowadniający dowolną z góry upatrzoną tezę. Zamiast pomagać odbudowywać tereny zniszczone wojną lepiej gnoić Europę co ma też tę "zaletę" dla euro-kołchozowych derektorów że sprowadzeni tutaj zniszczą resztę chrześcijan w Europie a ci z bliskiego wschodu wymrą. Po prostu płakać się chce. Nie wiem co można zrobić by to powstrzymać, ja się modlę o miłosierdzie dla nas wszystkich.
ponad 1 rok temu / One
 
W ostatnim czasie zetknęłam się po raz pierwszy z wyrażeniem "rdzenni Europejczycy". Od tego momentu zdarza się to coraz częściej. Może mi ktoś powiedzieć, co to znaczy? Bo do tej pory "rdzenni" to byli Amerykanie czy Australijczycy. Czy ktoś chciałby zasugerować, że owi przybysze stali się "Europejczykami"? Bo "wierzą w demokrację" czy jak? Czy naprawdę jest już tak źle?
ponad 1 rok temu / Eulalia
 
W szariacie kobieta jest na równi traktowana z kozą a wyznawcy innych religii muszą przejść na wiarę allaha albo czeka ich śmierć. Muzułmanie się zasymilują z resztą europejczyków tylko i wyłącznie gdy ci drudzy przejdą na szariat. W religii allaha nie ma innej opcji.
ponad 1 rok temu / Niktoś
 
Najbardziej prześladowani to są raczej ci rdzenni obywateli Europy którzy mają w swoich krajach nawiedzonych ludzi u władzy dyskryminując swoich obywateli na rzecz bezowego ubogacenia czyniąc ich niczym świętymi krowami, którym wolno dosłownie wszystko,a już na pewno wolno im znacznie więcej nić rdzenny biały obywatel Europy!!!Europa musi się jak najszybciej obudzić( choć szanse na to są już coraz mniejsze),ale tak na poważnie czynem,a nie gadaniem.Przecież to co Zachód robi z Europą jest niczym innym jak zagładą własnego kontynenty na rzecz islamu.Jeszcze chwila i Europejczyk będzie niewolnikiem we własnym dotąd domu!!!
ponad 1 rok temu / CzyToJużKoniecNaszejEuropy?!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.