DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2018 r.

XXIII Niedziela zwykła
Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

Raport o prześladowaniach: chrześcijan najbardziej nienawidzą muzułmanie

Raport o prześladowaniach: chrześcijan najbardziej nienawidzą muzułmanie
fot.REUTERS/Akhtar Soomro/Forum

Chrześcijanie należą do najbardziej prześladowanej grupy religijnej. Około 100 mln wierzących w Chrystusa na całym świecie cierpi wskutek różnego rodzaju ograniczeń – wynika z najnowszego Światowego Indeksu Prześladowań opublikowanego przez organizację Open Doors.

 

Opublikowany niedawno przez organizację Open Doors kolejny raport o prześladowaniach nie pozostawia wątpliwości – najbardziej wyznawców Chrystusa nienawidzą muzułmanie.

 

Choć Korea Północna okazała się 12. rok z rzędu państwem, w którym chrześcijanie są prześladowani najbardziej to pod względem brutalności zaczynają jej dorównywać takie państwa jak Somalia i Afganistan.

 

Inne kraje, w których chrześcijanie ucierpieli w 2013 roku to: Syria, Irak, Arabia Saudyjska, Malediwy, Pakistan, Iran i Jemen.

 

Autorzy raportu zwracają uwagę, że chrześcijanie są prześladowani w coraz większej liczbie krajów i coraz bardziej intensywnie, zwłaszcza w państwach afrykańskich ogarniętych niepokojami.

 

Główną przyczyną prześladowań w 36 z 50 krajów, które poddano analizie jest islamski ekstremizm. Szczególnie groźne oblicze przyjmuje on na obszarze afrykańskiego Sahelu, gdzie żyje 20 proc. chrześcijan z całego świata i 14 proc. wszystkich muzułmanów.

 

W pierwszej niechlubnej „dziesiątce” państw najbardziej nieprzyjaznych dla osób wierzących w Chrystusa jest aż sześć krajów w których doszło do przewrotu w okresie tzw. arabskiej wiosny.

 

Ciekawi przypadek Somalii, która po raz pierwszy znalazła się na drugim wysokim miejscu. Jest to kraj, gdzie od lat radyklani dżihadyści mają najwięcej do powiedzenia. Mimo zakrojonej na duża skalę ofensywy amerykańskich i europejskich służb w celu zwalczenia islamistów w kraju wciąż trwa polowanie na tzw. „odszczepieńców“ od islamu. Chrześcijanie muszą się dobrze ukrywać przed rządzącymi muzułmańskimi klanami i plemionami, by nie zginąć z ich rąk.

 

Ekstremizm – o czym donoszą liczne materiały prasowe - narasta także w Syrii ogarniętej od ponad dwóch lat wojną domową. Jeszcze przed jej wybuchem Syria znajdowała się na 11. miejscu ze względu na opresję wobec chrześcijan. Teraz jest już na 3. miejscu. Zamieszkiwane zazwyczaj przez chrześcijan miasta takie jak: Homs czy Aleppo świecą pustkami. Od wybuchu wojny rebelianci finansowani i szkoleni przez Zachód dopuszczają się coraz gorszego okrucieństwa wobec wspólnot chrześcijańskich. Na porządku dziennym jest krzyżowanie wyznawców Chrystusa.

 

Jeszcze klika dni temu amerykański Sekretarz Stanu wyraził nadzieję, że jeśli przywódca Syrii odda władzę, to wszystkie wspólnoty religijne będą należycie chronione. Warto jednak spojrzeć na to, co się stało w Iraku. Wojna miała wyzwolić mieszkańców od tyrana. Tymczasem skończyła się wymordowaniem ponad połowy chrześcijan. Druga połowa zmuszona została do ucieczki z kraju po latach ciągłych ataków na kościoły i wiernych, po tym, jak arabski dyktator Saddam Husajn został obalony.

 

Podobnie jest w Libii Od czasu obalenia Kadafiego, chrześcijanie są brutalnie torturowani i zabijani, a kościoły wysadzane w powietrze.

 

Wrogość wobec chrześcijan manifestowana jest przez niszczenie świątyń i mienia prywatnego wyznawców Chrystusa, wprowadzenie szeregu ograniczeń, uniemożliwiających kult, stosowanie surowych kar zakazujących praktyk religijnych, porywanie chrześcijan, żądanie za nich okupów, a także poprzez propagowanie obraźliwych materiałów, stosowanie gróźb itp.

 

 

Źródło: GI, openddors.pl, AS.


DATA: 2014-05-15 14:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wszędzie tam gdzie rośnie populacja muzułmanów zaczynają sie przesladowania innej wiary,na swiecie jest ich już koło 20%, czują sie coraz pewniej, to już zaczyna dziać sie nawet w Europie, z czasem bedzie coraz gorzej
ponad 4 lata temu / robert
 
Guru ekologów, australijski pseudoetyk Peter Singer napisał w swojej książce "O życiu i śmierci. Upadek etyki tradycyjnej" następujące słowa: "Po prawie dwóch tysiącach lat władania naszymi myślami i decyzjami w sprawach życia i śmierci tradycyjna etyka zachodnia załamała się". Pisząc te słowa w połowie lat 90-tych, miał prawdopodobnie świadomość tego co się rozpoczyna. Moim zdaniem mordowanie chrześcijan w wielu miejscach świata, a także ciągłe ataki na księży, organizacje pro life itd., jest celowe i będzie postępować. Wielcy tego świata chcą decydować o naszym życiu i śmierci, a chcieścijanie przeciwstawiają się temu. Znamienne, że dla Singera momentem przełomowym był 04.02.1993 - w tym dniu brytyjski Sąd Najwyższy orzekł, że lekarze mają prawo podjąć działania zmierzające do przerwania życia swojego pacjenta.
ponad 4 lata temu / Marcus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]l. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.