DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Raport Instytutu Gatestone: Bycie chrześcijaninem to zbrodnia!

Raport Instytutu Gatestone: Bycie chrześcijaninem to zbrodnia!

Instytut Gatestone opublikował obszerny raport o prześladowaniu chrześcijan na świecie. Autorzy przedstawiają dane na temat prześladowania chrześcijan od Syrii po Ugandę. „Jaką popełnił zbrodnię? Jest chrześcijaninem!” – tak brzmiało hasło, z którym pikietowali islamscy studenci przeciwko rektorowi.

 

Nowojorski Instytut Gatestone, zajmujący się m. in. sprawami obronności, opublikował raport o prześladowaniu chrześcijan. Dokument pełny jest zatrważających danych i świadectw, pochodzących z całego świata – jak łatwo się domyślić, w większości z tego muzułmańskiego.

 

W lutym świat obiegły zdjęcia ukazujące mord na 21 egipskich Koptach w Libii. W tym samym miesiącu dżihadyści  zaatakowali kilka wiosek chrześcijańskich na północnym-wschodzie Syrii. Ataki zakończyły się pojmaniem od 250-350 zakładników. Piętnastu z nich zamordowano.

 

Islamiści za uwolnienie pozostałych żądają 230 mln dolarów okupu. Jeśli ich żądania nie zostaną spełnione, zakładnicy będą sprzedani jako niewolnicy lub zostaną zabici. W Syrii islamiści zniszczyli wiele kościołów, w tym jedną z najstarszych rejonie, świątynię w Tel-Urmic. Wśród miejsc, które padły ofiarą muzułmańskiej agresji jest m. in. Maaloula, kamienna wioska niedaleko Damaszku, słynąca z wielu kościołów i z tego, że zamieszkująca ją ludność niezmiennie używała języka aramejskiego.

 

Niepokojące informacje dotarły również z Egiptu. W lutym na jednej z najbardziej szanowanych uczelni sunnickich, Al-Azhar, jawnie nawoływano do rozprawy z niewiernymi rozdając broszury wzywające do mordowania nie-muzułmanów. Także w Egipcie miało miejsce aresztowanie 26-letniego Kopta Michale’a Munira. Trafił on do więzienia za „obrażanie proroka Mahometa”. Cudem uniknął zlinczowania przez mieszkańców. To tylko niektóre z antychrześcijańskich wystąpień w Egipcie, gdzie porywane i prześladowane są setki wyznawców Chrystusa.

 

W sąsiedniej Libii studenci jednej z uczelni zorganizowali ostry protest przeciwko mianowaniu na stanowisko rektora chrześcijanina Antoine’a Tanusa. Na transparentach niesionych przez studentów można było przeczytać: Jaką popełnił zbrodnię? Jest chrześcijaninem!

 

Wiele przejawów antychrześcijańskiej agresji odnotowano także w Czarnej Afryce. W Kamerunie w lutym zamordowano 100 chrześcijan, a wiele kościołów zrównano z ziemią. W Nigrze spalonych zostało aż 40 kościołów. W Ugandzie wujek dotkliwie pobił dwie siostrzenice tylko za to, że przyjęły chrześcijaństwo. Dziewczynki schroniły się w zabudowaniach miejscowej gminy chrześcijańskiej. To również tylko niektóre przypadki prześladowań mających miejsca na kontynencie afrykańskim.

 

Źródło www.sedmitza.ru

 

ChS


DATA: 2015-05-23 17:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ks. Guz - Jak przyjmować Komunię Świętą?
ponad 4 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.