DZIŚ JEST:   17   SIERPNIA   2018 r.

Św. Jacka Odrowąża
Św. Klary od Krzyża
 
 
 
 

Raport: w USA jest 27 dużych regionów wolnych od klinik aborcyjnych

Raport: w USA jest 27 dużych regionów wolnych od klinik aborcyjnych
Fot. Roman Koszowski / Foto Gosc / FORUM

Nowy raport poświęcony lokalizacjom klinik aborcyjnych w USA wskazuje na istnienie 27 dużych regionów, wolnych procederu zabijania dzieci nienarodzonych. Obszary zostały wyznaczone na podstawie odległości od ośrodków aborcyjnych. Każdy z nich jest oddalony od klinik o co najmniej 100 mil.

 

Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Kalifornii pokazuje, że w Stanach Zjednoczonych znajdują się regiony wolne od miejsc, w których dochodzi do zabijania nienarodzonych dzieci. Aborterzy nazywają te miejsca „pustyniami aborcyjnymi” i domagają się tworzenia w nich nowych ośrodków. Działacze pro life z USA są zdania, że badanie miało na celu zachęcenie lokalnych władz do budowy nowych ośrodków aborcyjnych. Ich zdaniem brak klinik aborcyjnych jest jednak związany m.in. z tym, że zwyczajnie nie są one potrzebne, a kobiety nie chcą decydować się na zabijanie swych nienarodzonych dzieci.

 

W raporcie wyszczególniono również informacje o największym mieście wolnym od aborcji. Co ciekawe jest nim położone w Teksasie miasto Corpus Christi, które liczy 324 tys. mieszkańców. Działacz pro life Troy Newman podkreśla, że tzw. „pustynie aborcyjne” są de facto miejscami wolnymi od zabijania dzieci nienarodzonych. „Te regiony udowadniają, że proceder aborcji nie jest potrzebny kobietom” - mówi. Newman zwraca również uwagę, że w mniejszych aglomeracjach, gdzie aborcja nie jest promowana na dużą skalę, zabijanie dzieci praktycznie nie występuje.

 

Największymi oprócz Corpus Christi miastami wolnymi od aborcji są Fort Wayne w stanie Indiana, który zamieszkuje ponad 260 tys. osób, a także teksańskie Laredo, Lubbock oraz Amarillo.

 

„Prawda jest taka, że ​​te miasta nie mają klinik aborcyjnych z dwóch powodów. Po pierwsze, popyt na aborcję nie jest uzasadniony. Po drugie, w wielu z 27 regionów mieszkają aktywni i zdeterminowani aktywiści pro-life, którzy pracowali, aby uchwalić ustawodawstwo dotyczące życia i edukować społeczności o okropnościach aborcji. Ich praca uratowała niezliczoną liczbę dzieci” - powiedział Troy Newman z organizacji Operation Rescue.

 

 

Źródło: lifenews.com

WMa

 


DATA: 2018-05-17 18:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Triumf farmakologii. Nic dziwnego, bo dawna to przewidywano.
2 miesiące temu / Stormer
 
Stop Aborcji!
2 miesiące temu / adam
 
To nie są żadne "kliniki", tylko miejsca zbrodni. Tam się nic nie leczy, tylko zabija. To jakaś nowomowa.
2 miesiące temu / Obcy Astronom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.