DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Raport: Putin chce destabilizacji regionu. Uruchamia tajne środki ekonomiczne i polityczne

Raport: Putin chce destabilizacji regionu. Uruchamia tajne środki ekonomiczne i polityczne
FOT.Sergei Savostyanov/TASS/FORUM

Jak wynika z raportu przygotowanego przez prywatną grupę badawczą z USA, celem Władimira Putina na najbliższe miesiące jest destabilizacja regionu Europy Środkowo – Wschodniej. Rosja za pomocą tajnych środków ekonomicznych oraz politycznych chce osłabić relacje transatlantyckie. Zdaniem autorów raportu, Putin dzięki zaprzyjaźnionym politykom będzie dążył do przejęcia kontroli nad rządami m.in. w Bułgarii, Serbii, a także na Słowacji i Węgrzech. Z kolei Daily Mail informuje o tym, że prezydent Rosji nalega na sprowadzanie z zagranicy rodzin wysokich urzędników państwowych.  


W niektórych krajach wpływy rosyjskie stały się powszechne do tego stopnia, że prowadzą do zakwestionowania stabilności zachodniej orientacji państw i stabilności euroatlantyckiej” - czytamy w raporcie pt. „Kremlowski podręcznik: Zrozumieć rosyjski wpływ na Wschodnią i Centralną Europę”.


Zdaniem autorów raportu z Center for Strategic and International Studies, Rosja będzie próbowała stosować różne metody, aby zdobyć odpowiednią przewagę i dominację na rynku energetycznym państw objętych „specjalnym nadzorem” tj. Słowacji, Bułgarii, Serbii, Łotwy oraz na Węgrzech. Wśród metod, które pozwolą Putinowi na osiągnięcie swych celów ma być m.in. opiewający na 12,2 mld euro projekt budowy dwóch reaktorów atomowych na Węgrzech, a także finansowanie prorosyjskich biznesmenów. Ich zadaniem miałoby być następnie chronienie politycznych interesów Moskwy. Autorzy raportu zwracają uwagę, że już obecnie, rosyjski udział w bułgarskiej gospodarce sięga, aż 22 proc. PKB.


Jak informuje Reuters, głównym autorem raportu jest była pracownica amerykańskiego departamentu stanu Heather Conley. Jej zdaniem, raport ma być próbą zwrócenia uwagi opinii publicznej oraz liderów politycznych na sprawy, o których mówi się niewiele, bądź zupełnie się je pomija.


Z opiniami zawartymi w raporcie miał również zgodzić się jeden z pracowników amerykańskiej administracji, który chciał pozostać anonimowy. Reuters zwraca uwagę, że Biały Dom nie pozwala na komentowanie przez swych pracowników relacji na linii Waszyngton-Moskwa.


- Rosjanie są zaangażowani w intensywną kampanię, aby odzyskać to, co Putin uważa za właściwą strefę buforową w Europie Wschodniej. Chce nie tylko osłabić NATO i UE, ale także podważyć demokratyczne fundamenty tych dwóch instytucji – miał powiedzieć anonimowy rozmówca agencji Reuters.


Publikacja amerykańskiego raportu zbiega się w czasie z sugestiami związanymi z rzekomymi wpływami Moskwy na wybory prezydenckie w USA. Warto zwrócić również uwagę na doniesienia, które wskazują, że w Moskwie została wydana dyrektywa nakazująca sprowadzenie z zagranicy rodzin wysokich urzędników rosyjskich. Specjalne zarządzenie ma również rekomendować oficjelom pozostanie w Rosji i nie opuszczanie jej granic.

 


Źródło: tvn24.pl, tvp.info, Daily Mail

POz

DATA: 2016-10-13 20:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Rafael Nie bracia Rosjanie tylko Polacy, którzy kochają swoją Ojczyznę i widzą, że kiedyś byliśmy marionetkami Sowietów a teraz jesteśmy kolonią USA, które pchają nas jako mięso armatnie na wojnę z Rosją.
ponad 3 lata temu / Alex Wolf
 
amerykanskie raporty sa tak wiarygodne jak tvn lub wyborcza. amerykanie osiagneli szczyty hipokryzji
ponad 3 lata temu / fg
 
Widzę, że bracia Rosjanie infiltrują wszystkie fora. ? ??????????? ??? ?????? ????????, ??????? ??????? ??? ????? ??????, ?? ?????? ?????? ?? ???????? ???????. ??????? ????????? ????? ??????????? ???? ???? ?? ??????????. ??????? ?????? ???????.
ponad 3 lata temu / rafael
 
Wiarygodność "grup badawczych z USA" jest praktycznie zerowa. A może nawet ujemna, jak naszej Wyborczej. Całkiem możliwe, że tą destabilizację naszego regionu planuje USA, a nasi są niestety za głupi aby się zorientować do czego są wykorzystywani.
ponad 3 lata temu / abc
 
"Wiarygodne" źródła: tvn24.pl, tvp.info, Daily Mail i wszystko jest wytłumaczone dla "ciemnego" tłumu co w trawie piszczy
ponad 3 lata temu / Alex Wolf
 
Ciekawe, czy USA również nie dąży do destabilizacji krajów będących na pograniczu Rosji poprzez ich instrumentalne wykorzystanie do rozgrywania Rosji. Polska koniecznie pragnie zostać poligonem bitewnym dwóch imperiów. Masochości tęsknią za bólem. To już 70 lat bez wojny na teranach Polski.
ponad 3 lata temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.