DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2018 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Rafał Ziemkiewicz: w razie czego Tomasz Piątek wyciągnie żółte papiery

Rafał Ziemkiewicz: w razie czego Tomasz Piątek wyciągnie żółte papiery
Fot.Adam Chelstowski/FORUM

W tygodniku „Do Rzeczy” opublikowano tekst autorstwa Rafała Ziemkiewicza zatytułowany „Alfabet oszołomów”. Autor rozprawia się w nim z ludźmi związanymi ze środowiskiem liberalno-lewicowym, w którym uważani są za tzw. autorytety. Na szczególną uwagę zasługuje opisana przez publicystę postać Tomasza Piątka „znanego z tego, że latami zażywał heroinę, która kompletnie rozwaliła mu mózg”.

 

Ziemkiewicz zwraca uwagę na „fantastyczną terapię”, jakiej poddał się Piątek. Polegała ona na „napisaniu książki o swoim uzależnieniu”, która „cieszyła się dużym zainteresowaniem”. Zdaniem publicysty wzbudziło to w Piątku przekonanie, że „jest pisarzem i zachęciło do tworzenia licznych powieści, które, niestety, już się z zainteresowaniem nie spotkały”.

 

Dlaczego „niestety”? Ponieważ „nie spełniwszy się w roli beletrysty, Piątek postanowił – pomiędzy okresowymi nawrotami i pobytami w szpitalach psychiatrycznych – zająć się publicystyką”. Ze względu na prezentowane w niej poglądy, Ziemkiewicz określa go mianem człowieka „pryncypialnie lewicowego”, a nawet „nazbyt nawiedzonego”, czego dowodzi dość krótka współpraca Piątka ze środowiskiem „Krytyki Politycznej”.

 

„Pomocną dłoń wyciągnęła doń Gazeta Wyborcza, dając cotygodniowy felieton, oczywiście – któż by wpadł na taką grę słów? – w piątki. Teksty, które tam pisze, utrzymane w poetyce nazwanej przez lekarzy specjalistów sałatką słowną, pełne dostępnych tylko schizofrenikom i nosicielom pokrewnych przypadłości schorzeń, częściowo nawet rymowane, są bardzo ciekawym materiałem badawczym”, kpi Ziemkiewicz.

 

Gazeta Wyborcza postanowiła wykorzystać swoisty psychiatryczny immunitet Piątka, czyniąc go autorem tekstów śledczych”, cynicznie podkreśla Ziemkiewicz i jednocześnie podaje przykłady „działalności śledczej” pracownika organu Michnika. „Od pewnego czasu jego głównym zajęciem są demaskatorskie artykuły, np. o Macierewiczu czy fundacji Ordo Iuris, oparte na skojarzeniach równie odlotowych jak jego felietony oraz na źródłach tak twardych jak anonimowe wpisy na forach internetowych”, pisze publicysta „Do Rzeczy”.

 

Najciekawsza jest jednak puenta. „Gdy po latach przeciągane do granic niemożliwości (w czym prawnicy Agory są naprawdę nieźli) procesy sądowe o zniesławienie dobrną wreszcie do jakichś rozstrzygnięć, Wyborcza zwali całą winę na autora, a ten pokaże sądowi swoje żółte papiery i tyle tego będzie. Sprytne, co nie?” Bardzo sprytne, a co?

 

Tomasz z Bełchatowa


DATA: 2017-04-19 13:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo dobra relacja z tekstu R. Ziemkiewicza o T. Piątku. Konieczna, bo ludzie się nie orientują i myślą, że książka Piątka o A. Macierewiczu zawiera prawdę. Nie zawiera, w dodatku napisana bełkotliwie i mimo upiększających i doskonalących starań redaktorów od Celińskiego - jest to kliniczny przykład manipulacji.
10 miesięcy temu / Letuski
 
Dlaczego ten gość nie zajmie się np. Piekłem z Kijowa, który jako amb. służy banderowcom. A we ogóle to jest Z. fałszywym patriotą. Gra na kilku polach (fortepianach?)
ponad 1 rok temu / tom
 
Dziwię się, że portal Ch24 publikuje jakieś "przemyślenia" Ziemkiewicza? Ten człowiek wykonuje od wielu lat różne wolty, aby tylko ględzić, niby po polsku. A ostatnio nawet wpiął w klapę żółtą żonkile, bo tak wymaga sanhedryn. Nie dajcie się mu nabierać!
ponad 1 rok temu / katopol
 
Współczuję panu Tomaszowi, rezygnując z somy bardzo ciężko będzie mu odnaleźć się w Nowym wspaniałym świecie
ponad 1 rok temu / marekprzadka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.