DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Rafał Trzaskowski zakazał organizowanego przez Narodowców „Marszu Suwerenności”

Rafał Trzaskowski zakazał organizowanego przez Narodowców „Marszu Suwerenności”
Rafał Trzaskowski, Fot. Mateusz Wlodarczyk/FORUM

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował się zakazać „Marszu Suwerenności”, organizowanego przez środowisko Narodowców oraz osoby związane z Konfederacją. Manifestacja miała się odbyć 1 maja, w 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 

Portal PolsatNews.pl poinformował o decyzji prezydenta Warszawy, który zakazał antyunijnej manifestacji organizowanej przez działaczy Konfederacji KORWIN Braun Liroy Narodowcy. „Marsz Suwerenności” miał przejść ulicami Warszawy 1 maja, dokładnie w 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Politycy i sympatycy Konfederacji chcieli tym samym wyrazić swoje niezadowolenie z obecnego kształtu polityki Unii Europejskiej oraz podkreślić, że Polska jest suwerennym krajem.

 

W marcu politycy związani z Konfederacją podkreślali, że marsz będzie nawiązywał do demonstracji sprzed wejścia Polski do Unii Europejskiej, które przechodziły wówczas ulicami wielu miast. Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki zachęcał do wzięcia udziału w antyunijnej demonstracji. – Mimo miażdżącej propagandy udało się przekonać znaczną część Polaków, by nie głosowali za wejściem do UE. 1. maja wyrazimy sprzeciw wobec dyktatu Brukseli. Wszystkich przywiązanych do suwerenności, wszystkich tych, którzy nie chcą ingerencji w sądownictwo, kulturę, gospodarkę i prawo ze strony europejskich komisarzy zapraszamy do Warszawy – mówił Winnicki podczas konferencji prasowej.

 

Warszawski Ratusz nie podał do publicznej wiadomości oficjalnych powodów, dla których zakazano manifestacji. Pomimo decyzji Rafała Trzaskowskiego o odwołaniu „Marszu Suwerenności”, nie oznacza to, że manifestacja nie dojdzie do skutku. Lider Narodowców zapowiedział, że organizatorzy zgłoszą sprawę w sądzie. „Trzaskowski właśnie zakazał Marszu Suwerenności, który organizujemy 1 maja. Oczywiście idziemy z tym do sądu i nie zamierzamy się podporządkowywać. Bardzo proszę o szczególną mobilizację tego dnia do Warszawy!” – napisał na Twitterze.

 

Przypomnijmy, że zakazy organizacji manifestacji Narodowców, a także rozwiązania demonstracji przez władze miasta miały już miejsce w przeszłości. Tak czyniła m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz będąc prezydentem Warszawy. Podobna sytuacja miała miejsce w Katowicach, gdzie marsz Narodowców odwołał prezydent Marcin Krupa. Narodowcy kierowali jednak te sprawy do sądów, w których przyznawano im słuszność. Sąd stwierdzał brak podstaw do unieważniania lub rozwiązywania manifestacji.

 

„Marsz Suwerenności” został zaplanowany na 1 maja na godzinę 13.00. Uczestnicy manifestacji mieli ruszyć z Placu Zamkowego idąc Krakowskim Przedmieściem w kierunku ulicy Świętokrzyskiej. Marsz miał dobiec końca przed budynkiem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej, znajdującego się przy ul. Jasnej.

 

 

Źródło: polsatnews.pl, Twitter, wp.pl

WMa

 


DATA: 2019-04-26 17:50
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

gorzej jak mu kiedys islamisci i inni egzotyczni zobronia wyjscia z pod stolu
ponad 1 rok temu / dzordza soroza
 
Bogu dzięki za Pana Trzaskowskiego! Dopiero zaczyna a już to najlepszy Prezydent Warszawy!!!!
ponad 1 rok temu / Gorliwy
 
To samo czeka marsz 11 maja...przeciwko amerykanskiej ustawie naszych najdroszych sojusznikow, a podpisa przez naszego najwiekszego przyjaciela Trumpa, a mianowicie ustawie 447.
ponad 1 rok temu / mee...
 
p. Trzaskowski dla siebie i swojego wice kupił szkolenia medialne za 2 000 000 pln , więc teraz bardzo pięknie będzie umiał wytłumaczyć wszystkie swoje decyzje.
ponad 1 rok temu / Pejot
 
A co nam, w naszym własnym kraju, może zakazać takie nie wiadomo co jak Trzaskowski??? Polacy,miejmy więcej odwagi, stanowczości, a przede wszystkim godności narodowej.
ponad 1 rok temu / Ella
 
Gdyby prezydentem był Patryk Jaki, też by zakazał. Kaczyński i świta deklarują miłość do UE, a rzekome pragnienie wyjścia z niej przez PiS wmawia nam tylko PO. 40 rozbójników z wierchuszki PiS będących agenturą USraela nigdy nie wskazało minusów nwo. Wręcz przeciwnie, to członkostwo jest dla nich bezalternatywne. Wsparcie PiS dla Otwartego Dialogu nadal nie jest wyjaśnione.
ponad 1 rok temu / icek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.