DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Rafał Trzaskowski podpisał genderową deklarację. „Latarnicy LGBT” w stołecznych szkołach?

Rafał Trzaskowski podpisał genderową deklarację. „Latarnicy LGBT” w stołecznych szkołach?
Fot. Andrzej Hulimka/ Forum

Warszawa musi być miastem przyjaznym, tolerancyjnym i otwartym. (…) Wszyscy mamy prawo do równości, to jest prawo, które jest zagwarantowane w konstytucji. Niemniej jednak w tych ostatnich latach mamy coraz więcej nietolerancji w Polsce, niestety coraz więcej incydentów, które budzą bardzo poważne zaniepokojenie. Stąd ta inicjatywa – powiedział w poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który podpisał deklarację LGBT Plus dla miasta stołecznego.

 

W dokumencie znalazły się postulaty dotyczące m.in.: budowy hostelu dla osób LGBT, wsparcia dla sportu LGBT oraz edukacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w stołecznych szkołach. Ponadto inicjatorzy podpisanego przez Trzaskowskiego dokumentu zapowiadają stworzenie w każdej szkole nowego stanowiska dla osób, które miały by zajmować się „wsparciem osób LGBT”.

 

Jest coś takiego jak sport osób LGBT, wrażliwy na orientację i tożsamość płciową. Miasto chce się zapoznać z klubami LGBT i je wspierać – powiedział w czasie „uroczystości podpisania deklaracji LGBT Plus” Oktawiusz Chrzanowski z promującego homoseksualizm stowarzyszenia „Miłość nie Wyklucza”.

 

Zdaniem aktywisty LGBT, podpisanie tego dokumentu „to historyczny moment w Polsce, ale także w naszej części Europy”.

 

Na konferencji głos zabrał również inny reprezentant stowarzyszenia „Miłość nie Wyklucza” – Hubert Sobecki. Stwierdził on m.in., że uczniowie LGBT warszawskich szkół i nie tylko oni są narażeni na homofobiczną mowę nienawiści. Przywołał statystyki, że „70 proc. uczniów i uczennic nieheteronormatywnych ma myśli samobójcze”.

 

By przeciwdziałać tym „tragicznym danym” deklaracja LGBT zakłada wprowadzenie do szkół tzw. latarników, czyli osób wyznaczonych do monitorowania sytuacji uczniów LGBT, które w razie potrzeby udzielą im stosownego wsparcia.

 

To jednak nie wszystko! W warszawskich szkołach zostanie również wprowadzona edukacja antydyskryminacyjna i seksualna, uwzględniająca kwestię orientacji seksualnych. Zajęcia zostaną przygotowane w oparciu o standardy Światowej Organizacji Zdrowia i początkowo będą organizowane tylko dla chętnych.

 

Źródło: wpolityce.pl / niezalezna.pl / gazeta.pl

TK


DATA: 2019-02-19 13:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jaka tolerancja LGBT to jest PATOLOGIA małe dzieci trzeba pożytecznych rzeczy uczyć a nie głupot póżniej studenci tabliczki mnożenia nie umią wstyd
1 miesiąc temu / ika
 
powinno sie wspierac sport lgtbq+ powinno sie wspierac sport gender. zawody sportowe powinny odbywac sie jak w starozytnej grecji, czyli zawodniczki zawodnicy zawodnice bez ubiorow. zawodnicy bez numerow ztartowych, tylko oznaczeni imionami. bez oznaczania narodowosci, panstwowosci, nalezy to wszystko zlikwidowac. sport ma byc nowoczesny, tolerancyjny.
1 miesiąc temu / wiemowa
 
Co znaczy, że zajęcia "początkowo będą organizowane tylko dla chętnych"? Przecież edykacja seksualna zawsze była dla chętnych za zgodą rodzica. Teraz ma się to zmienić?
4 miesiące temu / oburzona
 
Ciekawe co na to szkoły katolickie.
4 miesiące temu / razar
 
Hostel dla sodomitów ? Przecież to woła o pomstę do nieba!!! Mam nadzieję że podzieli on los sławnej już tęczy. Jak tak dalej pójdzie to Warszawę spotka jeszcze większa kara niż II wojna światowa za ten burdel ja jakim wtedy była stolica. Masoneria sonduje społeczeństwo państwa Polin. Jeśli minister edukacji nic z tym nie zrobi będzie to początek końca pisu.
4 miesiące temu / Wkurzony
 
Myślę, że antyprzemocowo to oni sami się powinni wyedukować, mam na myśli to całe tęczowe, intelektualnie nienormatywne towarzystwo. Mam tu na myśli przypadek niejakiego Rafalali, który agresywnie zaatakował i poniżał nastoletnia dziewczynkę tylko dlatego, że mu się coś wydawało. Myślę, że takich przypadków, gdy ci zboczeńcy przemocą próbują zaprowadzić tolerancję dla swojej nienormatywności, jest zdecydowanie więcej.
4 miesiące temu / Iw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66251"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.