DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Rafał Trzaskowski jak Kwaśniewski. Chce wybierać przyszłość oraz „otwierać” Polskę

Rafał Trzaskowski jak Kwaśniewski. Chce wybierać przyszłość oraz „otwierać” Polskę
Rafał Trzaskowski, fot. Aleksandra Szmigiel/Reuters

Zgodnie z przewidywaniami Rafał Trzaskowski zajął drugie miejsce w tegorocznym wyścigu wyborczym. Jego poparcie na poziomie 30,4 proc., daje mu realne szanse na zwycięstwo. Tuż po ogłoszeniu wyników I tury zapewnił, że jeśli zostanie prezydentem, programy socjalne rządu PiS zostaną utrzymane. – Wiedzcie jedno, że można mieć to wszystko i można mieć jeszcze więcej – można mieć wspólnotę – powiedział.

 

Kandydat Koalicji Obywatelskiej podziękował swoim wyborcom i zapowiedział, że zamierza zwyciężyć w II turze. – Będę kandydatem zmiany. Ale również będę prezydentem wszystkich Polek i Polaków. Również tych, którzy dziś się ze mną nie zgadzają – powiedział Rafał Trzaskowski. Następnie podziękował swoim wyborcom i kontrkandydatom zaznaczając, że „z takimi wynikami można się iść bić o Polskę”.

 

Trzaskowski w swoim przemówieniu podjął walkę o nowe głosy wyborców. Co ciekawe sięga również po elektorat, który wsparł Andrzeja Dudę i zazwyczaj głosuje na Prawo i Sprawiedliwość. – Chcę jedno powiedzieć. Widać po tym wyniku, że jest bardzo wiele Polek i Polaków, którzy inaczej niż my oceniają te ostatnie 5 lat. Którzy również pozytywnie oceniają niektóre reformy rządu PiS. I chcę jasno powiedzieć do tych wszystkich Polek i Polaków, pamiętajcie my w przeciwieństwie do rządzących wyciągamy wnioski z tego co się w Polsce dzieje. I dlatego chcę wam powiedzieć, że utrzymamy 500 plus, że nie podwyższymy wieku emerytalnego, że trzynasta emerytura jest bezpieczna – podkreślił prezydent Warszawy.

 

Popierany przez Koalicję Obywatelską Rafał Trzaskowski podkreślił, że druga tura "to nie będą wybory tylko między Dudą a Trzaskowskim". - To będą wybory między Polską otwartą, a Polską, która szuka wroga i prezydentem, który cały czas próbuje dzielić. To będą wybory między tymi, którzy szanują prawa kobiet, a tymi, którzy tego nie robią. To będą wybory między tymi, którzy mówią, że coś wam dali, a tymi, którzy mówią, że wszystko w Polsce zawdzięczamy waszej ciężkiej pracy. Wybieramy między przyszłością, a przeszłością. O tym są właśnie te wybory - mówił.

 

Źródło: TVN24

WMa

 


DATA: 2020-06-28 22:16
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niektórzy wybiorą tęczową przyszłość dla siebie i dzieci. Hańba.
6 miesięcy temu / wyborca
 
Faktycznie dziwne spojrzenie ma dziewczynka
6 miesięcy temu / Ola
 
Komuna 2.0
6 miesięcy temu / Mati
 
zobaczcie na smutne oczy tej małej dziewczynki? ludzie prący do władzy nie oszczędzają nawet swoich dzieci. ciekawe czy swoje dzieci też tak chętnie podda edukacji seksualnej jak obce.
6 miesięcy temu / Ewka
 
Pamiętajcie, Zły to ojciec kłamstwa. Resztę powinien Wam podpowiedzieć rozum, o ile go macie - takie słowa trzeba skierować do lewackiej części elektoratu.
6 miesięcy temu / Nadwarcie20
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.