DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Rafał Trzaskowski jak Kwaśniewski. Chce wybierać przyszłość oraz „otwierać” Polskę

Rafał Trzaskowski jak Kwaśniewski. Chce wybierać przyszłość oraz „otwierać” Polskę
Rafał Trzaskowski, fot. Aleksandra Szmigiel/Reuters

Zgodnie z przewidywaniami Rafał Trzaskowski zajął drugie miejsce w tegorocznym wyścigu wyborczym. Jego poparcie na poziomie 30,4 proc., daje mu realne szanse na zwycięstwo. Tuż po ogłoszeniu wyników I tury zapewnił, że jeśli zostanie prezydentem, programy socjalne rządu PiS zostaną utrzymane. – Wiedzcie jedno, że można mieć to wszystko i można mieć jeszcze więcej – można mieć wspólnotę – powiedział.

 

Kandydat Koalicji Obywatelskiej podziękował swoim wyborcom i zapowiedział, że zamierza zwyciężyć w II turze. – Będę kandydatem zmiany. Ale również będę prezydentem wszystkich Polek i Polaków. Również tych, którzy dziś się ze mną nie zgadzają – powiedział Rafał Trzaskowski. Następnie podziękował swoim wyborcom i kontrkandydatom zaznaczając, że „z takimi wynikami można się iść bić o Polskę”.

 

Trzaskowski w swoim przemówieniu podjął walkę o nowe głosy wyborców. Co ciekawe sięga również po elektorat, który wsparł Andrzeja Dudę i zazwyczaj głosuje na Prawo i Sprawiedliwość. – Chcę jedno powiedzieć. Widać po tym wyniku, że jest bardzo wiele Polek i Polaków, którzy inaczej niż my oceniają te ostatnie 5 lat. Którzy również pozytywnie oceniają niektóre reformy rządu PiS. I chcę jasno powiedzieć do tych wszystkich Polek i Polaków, pamiętajcie my w przeciwieństwie do rządzących wyciągamy wnioski z tego co się w Polsce dzieje. I dlatego chcę wam powiedzieć, że utrzymamy 500 plus, że nie podwyższymy wieku emerytalnego, że trzynasta emerytura jest bezpieczna – podkreślił prezydent Warszawy.

 

Popierany przez Koalicję Obywatelską Rafał Trzaskowski podkreślił, że druga tura "to nie będą wybory tylko między Dudą a Trzaskowskim". - To będą wybory między Polską otwartą, a Polską, która szuka wroga i prezydentem, który cały czas próbuje dzielić. To będą wybory między tymi, którzy szanują prawa kobiet, a tymi, którzy tego nie robią. To będą wybory między tymi, którzy mówią, że coś wam dali, a tymi, którzy mówią, że wszystko w Polsce zawdzięczamy waszej ciężkiej pracy. Wybieramy między przyszłością, a przeszłością. O tym są właśnie te wybory - mówił.

 

Źródło: TVN24

WMa

 


DATA: 2020-06-28 22:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niektórzy wybiorą tęczową przyszłość dla siebie i dzieci. Hańba.
4 dni temu / wyborca
 
Faktycznie dziwne spojrzenie ma dziewczynka
5 dni temu / Ola
 
Komuna 2.0
5 dni temu / Mati
 
zobaczcie na smutne oczy tej małej dziewczynki? ludzie prący do władzy nie oszczędzają nawet swoich dzieci. ciekawe czy swoje dzieci też tak chętnie podda edukacji seksualnej jak obce.
5 dni temu / Ewka
 
Pamiętajcie, Zły to ojciec kłamstwa. Resztę powinien Wam podpowiedzieć rozum, o ile go macie - takie słowa trzeba skierować do lewackiej części elektoratu.
6 dni temu / Nadwarcie20
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.