DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Rafał Trzaskowski: realizuję zapisy Karty LGBT+. Jednym z nich jest nowoczesna edukacja seksualna

Rafał Trzaskowski: realizuję zapisy Karty LGBT+. Jednym z nich jest nowoczesna edukacja seksualna
Fotograf: Krystian Maj, Archiwum: Forum

Deklaracja LGBT+ jest realizowana. Nie pozwolę na dyskryminację w Warszawie z powodu orientacji seksualnej, poglądów, wyznania czy przekonań – mówi w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” prezydent miasta stołecznego Rafał Trzaskowski.

 

Trzaskowski kilkakrotnie podkreśla, że jest politykiem odpowiedzialnym, a obowiązkiem takiego polityka jest „stwarzanie dobrych warunków dla wszystkich, którzy sobie radzą” oraz „wyciągnięcie pomocnej ręki do tych, którzy mają ograniczone możliwości realizacji swoich ambicji - osób z niepełnosprawnościami, seniorów czy też przedstawicieli mniejszości”. Z kontekstu jego wypowiedzi wynika, że wszystkie z wymienionych grup „PiS chce zepchnąć na margines społeczeństwa”.

 

W Warszawie nikt nie powinien czuć się dyskryminowany. Realizuję zapisy Karty LGBT+. Mówiłem o zajęciach antydyskryminacyjnych i zostały one wcielone w życie. Teraz przygotowujemy się do dobrowolnych zajęć edukacji seksualnej, tylko obawiam się, że zaraz edukacja seksualna zostanie w Polsce zakazana przez PiS. A w dzisiejszych czasach taka edukacja jest niezbędna – podkreśla Trzaskowski.

 

Prezydent Warszawy zapytany, czy będzie seksualizacja dzieci w przedszkolach i szkołach nazywa takie podejście „absurdem i propagandą żywcem wziętą z mediów rządowych”. – Nikt nie zamierza nikogo indoktrynować, tylko będziemy uczyć dzieciaki, na zajęciach dobrowolnych, czym jest dyskryminacja i jak jej przeciwdziałać. A jeżeli rodzice nie wyrażają zgody, to dzieciaków na takie zajęcia nie muszą posyłać. Dzieci powinny wiedzieć, że posługiwanie się internetem może być szkodliwe, że nie należy się dzielić treściami wrażliwymi i intymnymi, że słowa w sieci mogą ranić jak w realnej rzeczywistości. Chcemy uczulić dzieci, że hejt może doprowadzić, w skrajnych przypadkach, również do samobójstw – tłumaczy.

 

Zapytany, czy tego typu zajęcia będą prowadzić osoby homoseksualne, odpowiada: „Zajęcia, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, prowadzić będą dobrze przeszkoleni nauczyciele”.

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

TK


DATA: 2019-11-18 12:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bronek, dziękuję zapoznałem się.
8 miesięcy temu / Rocky
 
Mamy chyba obowiązek nabywac prawdę - czyli dbac o prawidłową samoświadomośc - tzn. właściwą hierarchię rzeczy.Lansowane obecnie hasło "tolerancji" stworzone jest na użytek ideologicznego elgiebetyzmu - popierające dewiację, fałsz; służy jako pałka do okładnia przeciwników tzw. poprawności politycznej. Czy w imię pp "ideologicznej tolerancji" słusznym jest wyrzec się: Prawdy,Dobra,Piękna ? Oto jest pytanie?
8 miesięcy temu / t
 
Obywatel Trzaskowski ma kasę na edukację seksu w Warszawie ale nie ma kasy na edukację rozumu. Co nas czeka w Warszawie?
8 miesięcy temu / Robi
 
Jak zwykle bajdurzysz. Po twoich ograniczonych wpisach, które wklepujesz sztampowo jakbyś miała klapki na oczach, nie widać byś miała poszerzone horyzonty.
8 miesięcy temu / @klik
 
a KK? bo chyba wiedział ze partia jest postrzegana jako prawicowa własnie poprzez poparcie kościoła ,no i dlaczego w takim razie to poparcie było? też byli omamieni?
8 miesięcy temu / @Weronika
 
@Rocky przeczytaj List do Rzymian 1:21-32, a potem 2 list do Koryntian 6:14-18
8 miesięcy temu / Bronek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.