DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Radziwiłł: rząd PiS wspiera wszystkie inicjatywy broniące życia dzieci poczętych

Radziwiłł: rząd PiS wspiera wszystkie inicjatywy broniące życia dzieci poczętych
Konstanty Radziwiłł, fot.twitter.com/MinZdrowia

- Rząd PiS sekunduje wszystkim inicjatywom zwiększającym prawo dzieci nienarodzonych do życia – powiedział w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita” Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia.

 

Główny temat rozmowy, jaką z Radziwiłłem przeprowadził Jacek Nizinkiewicz dotyczyła finansowania służby zdrowia i pomysłów ministerstwa na skrócenie kolejek do lekarzy, zwiększenie komfortu pacjentów, wprowadzenia większej dozy wolnego rynku etc.

 

Zmianie prawa aborcyjnego poświęcono raptem… jedno pytanie. Jest to co najmniej dziwne, ponieważ temat aborcji to dominująca kwestia rozmów, jakie redaktor „Rzeczpospolitej” przeprowadza z przedstawicielami lewicy i „postępowego świata”.

 

Minister zdrowia podkreślił, że rząd Beaty Szydło przyjął ustawę „Za życiem” mającą na celu „pomoc rodzicom, których dzieci rodzą się bardzo chore lub umrą po urodzeniu”. Nie wspomniał jednak o skandalicznych okolicznościach wejścia w życie tej ustawy.

 

Przypomnijmy: po odrzuceniu przez większość sejmową projektu „Stop aborcji” rządowi politycy z prezes Rady Ministrów na czele postanowili powtórzyć polityczny manewr postkomunistów i „na szybko” przegłosowali ustawę zapewniającą wsparcie socjalne dla kobiet z trudnymi ciążami, dzięki czemu na jakiś czas zamknęli usta części krytyków.

 

Rządzący złożyli wówczas obrońcom życia obietnicę, że poprą projekt zaostrzający „prawo aborcyjne”, jeśli tylko wyeliminuje się z niego zapis o karaniu kobiet.

 

- Każde dziecko w Polsce powinno mieć prawo do życia. Dziecko, od samego poczęcia, ma mieć prawo do urodzenia, bez względu na jego stan – podkreślił w rozmowie z gazetą Konstanty Radziwiłł. Miejmy nadzieję, że uda mu się przekonać do swoich racji 186 posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy niecały rok temu odrzucili projekt Instytutu Ordo Iuris.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”, PCh24.pl

TK

 

 

 


DATA: 2017-09-21 09:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy to w ramach ochrony życia dzieci Polska jest krajem, w którym maleńkiemu noworodkowi jest wstrzykiwana ryzykowna szczepionka przeciw gruźlicy ? wycofana już 18 lat temu w Niemczech? Radziwiłł na bruk !
ponad 2 lata temu / johny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.