DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Radykalne prawo premiera Kanady. Za sprzeciw wobec „teorii gender” do więzienia

Radykalne prawo premiera Kanady. Za sprzeciw wobec „teorii gender” do więzienia
Źródło: Wikimedia Commons
#LGBT    #DYSKRYMINACJA    #PREMIER    #PRAWO    #WIĘZIENIE    #KARA    #GENDER    #KANADA

Liberałowie rządzący w Kanadzie na czele z premierem Justinem Trudeau zaproponowali radykalny projekt ustawy, przewidujący kary pozbawienia wolności i przymusową reedukację dla przeciwników „teorii gender.” Już samo to, że dana osoba sprzeciwi się określaniu innej osoby za pomocą pewnych zaimków ma być karane, nie mówiąc o sprzeciwie rodziców wobec używania szatni i toalet dla dziewczynek przez chłopców, którzy upierają się, że są dziewczynkami.

 

Nad projektem ustawy C-16, 30 maja ma debatować Senat. Projekt przewiduje dopisanie do kanadyjskiego Kodeksu Praw Człowieka oraz do kodeksu karnego stwierdzeń: „wyrażanie seksualne” i „tożsamość płciowa”. Przewiduje on, że „transseksualizm” czy też inne formy „wyrażania seksualnego” - o których nawet na razie nie mówi się, a które za jakiś czas wymyślą np. sodomici - byłyby uznane za fundamentalne prawa człowieka. Każdy kto by je krytykował, czy w jakikolwiek sposób im się sprzeciwił, mógłby zostać oskarżony o dyskryminację, nękanie i skazany w najgorszym wypadku na karę pozbawienia wolności.

 

Dr Jordan Peterson i prawnik Jared Brown ostrzegali w komisji senackiej, że projekt ustawy stanowi bezprecedensowe zagrożenie dla wolności słowa i kodyfikuje fałszywą ideologię tożsamości płciowej (gender).

 

Organizacja Campaign Life Coalition wezwała za pośrednictwem Facebooka do postu i modlitwy, aby senatorowie odrzucili projekt.

 

Profesor psychologii z uniwersytetu w Toronto, Peterson mówił 17 maja przed komisją senacką, że mamy do czynienia z „niewiarygodnie niebezpiecznym podejściem zmierzającym do usankcjonowania ideologii gender w systemie prawnym”. Uważa on, że „ideologowie” marksistowscy wykorzystują tak zwanych transseksualistów do popychania swojej agendy naprzód.  

 

Peterson wyprodukował trzy filmy sprzeciwiające się usankcjonowaniu prawnemu ideologii gender. Władze uczelni dwukrotnie wzywały go do zaprzestania wypowiadania się publicznie w sprawie, ponieważ w ich przekonaniu narusza standardy postępowania w uniwersytetach, a nawet „stosowne przepisy”.

 

Profesor zapowiedział, że nigdy nie zgodzi się na to, by określać kogoś za pomocą zaimków typu „zir” czy „ze”, używanych przez propagatorów „teorii gender”. Komisja Praw Człowieka w Ontario tymczasem uważa, że odmowa użycia tego typu zaimków może być interpretowana jako „nękanie” danej osoby.

 

Brown, który również wypowiadał się przed komisją jako prawnik praktyk przestrzegał, że zgodnie z zapowiedzią ministerstwa sprawiedliwości, w celu określenia, czy dana osoba naruszyła przepisy w kwestii respektowania ideologii gender, będą stosować wytyczne dotyczące kodeksu praw człowieka z Ontario.

 

- Jeśli spróbujesz sprzeciwić się tej teorii, możesz być wezwany przed Komisję Praw Człowieka i potencjalnie uznany za winnego popełnienia przestępstwa z nienawiści - przestrzegał. Dodał, że ci, którzy nie skorygują swojego postępowania, będą mogli być pociągnięci do odpowiedzialności przed sądem federalnym.

 

Katalog kar dla kontestatorów „teorii gender” obejmuje: grzywny i niepieniężne środki zaradcze, takie jak zatrzymanie, skierowanie na przymusową reedukację itp.

 

Peterson przekonywał komisję, że marksistowska ustawa C-16 jest projektem „absurdalnym”. Próbuje usankcjonować coś, co nie znajduje żadnego potwierdzenia w naturze. – Czynniki biologiczne odgrywają rolę w określaniu tożsamości płciowej, a twierdzenie, że jest inaczej, to absurd – konstatował profesor psychologii.


Źródło: lifesitenews.com

AS

DATA: 2017-05-26 09:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ale, ze konflikt nie jest na polu uznac transseksualistw czy nie uznac, to wy wiedzcie. Peterson nie ma problemu z transami kiedy chodzi o osoby chore uznajace sie za druga plec niz biologicznie. Problem jest przedewszystkim na polu uznania istienia ilustam plci po za 2, oraz przymuszenia ludzi do akceptacji tych ilustam plci. Peterson mowi, ze plci sie sobie nie wybiera, ale to nie oznacza u niego ze trans podaza za "zachcianka" gdyz trans, nie wybieral by byc transem tylko ta wewnetrzna determinacja byla w nim, nie bez powodu jest to schorzenie psychiczne. Problem jest z tak zwanym non-binary tzn. Tymi 50 milionami innych plci, co jestzwyczajnie zjawiskiem politycznym, marksistowskim a nie choroba. Te gnoje uzywaja biednych chorych ludzi aby poprzec swoje przeciwko nim tezy polityczne. Skoro plci nie ma, sa jedynie elementem, forma socjalizacji, to wedlug tej teorii transseksualisci wogole nie powinni istniec, a oni istnieja i czuja jakby natura popelnila blad, dajac im inne cialo
ponad 3 lata temu / Osoba
 
@cogito: niestety, to właśnie jest prawdziwe oblicze liberalizmu światopoglądowego, inaczej nazywanego "róbta co chceta". A że jest to też totalitaryzm? Oczywiście, historia pokazuje że do tego prowadzi każdy system głoszący wolność od Prawa Bożego.
ponad 3 lata temu / r
 
zaraz znajda się cwaniaczki które pod pretekstem że sa trans, będą wchodzić do damskich szatni i toalet. Naoglądają się za legalnie i za darmo że hej.
ponad 3 lata temu / mamas
 
Dochodzi do sytuacji absurdalnych. Wolność wyboru będzie dotyczyła także płci. Mimo tego, że jesteś Panem/nią możesz nie akceptować tej płci, co automatycznie ma powodować akceptację otoczenia dla Twej decyzji. W innym przypadku nietolerancja będzie karana. Jeżeli mężczyzna uważa się za kobietę, to musi najpierw poddać się operacji przejść całą procedurę i wówczas jest oficjalna zmiana płci np Pani Grodzka, W kanadzie z tego co rozumiem, pozostanie to w dowolności tzn. dziś mogę uważać się za faceta, jutro za kobietę, za tydzień ponownie za faceta itd. Każdy kto tego nie zaakceptuje powinien podlegać karze. Ideologia gender jest niemądra. Tyle wystarczy podsumowania.
ponad 3 lata temu / Michu.
 
"Liberałowie rządzący w Kanadzie..." Proszę o nie nazywanie ich liberałami. Wsadzanie ludzi do więzienia za nieprawomyślność to nie liberalizm, to jest totalitaryzm.
ponad 3 lata temu / cogito
 
Zapewne satanibiskub Christian Lepine z Montrealu poprze tego, któremu udziela Komunii Św.
ponad 3 lata temu / Obcy Astronom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.