DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Radykalna zmiana w demografii: na świat przyjdzie więcej muzułmanów niż chrześcijan. Wiemy kiedy

Radykalna zmiana w demografii: na świat przyjdzie więcej muzułmanów niż chrześcijan. Wiemy kiedy
Fot. Credit Image: © Roshan Norouzi/ZUMAPRESS.com / FORUM

Demografowie z amerykańskiego ośrodka Pew Research Center zapowiadają, że w roku 2035 liczba dzieci, które przyjdą na świat w rodzinach muzułmańskich przekroczy o milion liczbę noworodków w rodzinach chrześcijańskich.

 

Opublikowany raport pod tytułem „The Changing Global Religious Landscape” dotyczy zmian demograficznych zachodzących w głównych religiach świata. Opiera się on na 250 spisach powszechnych przeprowadzonych w kilkudziesięciu krajach świata w latach 2010-2015.

 

Z raportu Pew Research Center wynika, że w latach 2010-2015 więcej dzieci urodziło się w rodzinach chrześcijańskich, jednak tendencja ta ulega zmianie. Potwierdza to zestawienie, w którym widać, że muzułmanie w latach 2010-2015 stanowili 24 proc. ludności świata, zaś liczba urodzonych przez muzułmanki dzieci – 31 proc. noworodków, które w tym czasie przyszły na świat.

 

Na podstawie analiz komputerowych uwzględniających tendencje demograficzne eksperci amerykańskiego ośrodka stwierdzili, ze w latach 2030-2035 Muzułmanki urodzą 235 mln dzieci, zaś chrześcijanki - 234 mln (o milion mniej niż w latach 2010-2015).

 

Główną przyczyną spadku liczby urodzin wśród chrześcijan jest starzenie się społeczeństw w „największych skupiskach chrześcijan na świecie, m.in. w Europie”. Wpływ na to mają również „uwarunkowania społeczno-kulturalne” związane z coraz większym wpływem lewicy na wychowanie przyszłych pokoleń, czego dowodzi ponad 3 mln „legalnych” aborcji dokonywanych rocznie w Europie.

 

W raporcie przedstawiono również informacje dotyczące liczby wyznawców różnych religii w roku 2060. Wyznawcy „różnych odłamów chrześcijaństwa”  nadal będą stanowić najliczniejszą grupę religijną na świecie, wyprzedzając o zaledwie dziesiąte części proc. muzułmanów.

 

Niepokój budzi również fakt, ze w roku 2060 ludzi niewierzących bądź niezwiązanych z żadną religią ma być 12,5 proc. Na tę liczbę składać się będą głównie „byli wyznawcy Chrystusa”.

 


Źródło: rp.pl

TK
 


DATA: 2017-04-06 08:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czasy nadchodzą nie pewne, w oddali wojna wisi w powietrzu ,natura się przeciwstawia wobec grzechu człowieka,ludzie przestają wierzyć !! Czas apokalipsy nadszedł
ponad 3 lata temu / Gdybanie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.