DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Radykalna seksedukacja dzieci w angielskich szkołach. Wkrótce obowiązkowa i nieodwołalna

Radykalna seksedukacja dzieci w angielskich szkołach. Wkrótce obowiązkowa i nieodwołalna
Fot. SharonMcCutcheon/Pixabay

Od września 2020 roku do angielskich szkół ma wejść zmodyfikowana najbardziej radykalna zmiana programu nauczania relacji i edukacji seksualnej (RSE) od dwóch dekad. Nowy program szerzący sprzeczne z prawem naturalnym zachowania seksualne będzie obowiązkowy tak w szkołach publicznych, jak i w prywatnych, przez cały okres edukacji.

 

Departament Oświaty (DfE) przedstawił nowe wytyczne dotyczące edukacji seksualnej i zdrowotnej w całej Anglii, z uwzględnieniem różnych relacji seksualnych, bezpieczeństwa cybernetycznego i zdrowia psychicznego, które mają zostać włączone do nowego programu nauczania.

 

O sprzecznych z prawem naturalnym związkach dzieci będą nauczane od najmłodszych lat. Pojawią się także tematy dotyczące tzw. sekstingu, czyli dzielenia się za pośrednictwem mediów społecznościowych zdjęciami erotycznymi i sugestywnymi tekstami, ale także o środkach antykoncepcyjnych i różnych „formach rodziny”. Szkoły będą musiały zapewnić dzieciom, uważającym się za transseksualistów, wyrażających przez makijaż i strój swoją „orientację” odpowiednie, sprzyjające im środowisko.

 

Dzieci w wieku czterech lat będą nauczane o istnieniu różnych typów związków seksualnych, o bezpieczeństwie w internecie i związku między zdrowiem fizycznym a psychicznym w kontekście seksualnym.

 

Poprzednie wytyczne dotyczące seksedukacji rząd uznał za przestarzałe. - Prawie dwadzieścia lat po ostatniej aktualizacji poradnika na temat edukacji seksualnej jest wiele do nadrobienia – mówił sekretarz edukacji Damian Hinds. - Chociaż edukacja seksualna jest obowiązkowa tylko w nauczaniu na poziomie średnim, musi być oparta na solidnym zrozumieniu i wartościowaniu pozytywnych relacji oraz szacunku dla innych już od szkoły podstawowej – dodał. - Pozytywne relacje wiążą się z dobrym zdrowiem psychicznym, które samo w sobie dotyczy dobrostanu fizycznego. Dlatego właściwe jest, aby edukacja zdrowotna była powszechna obok relacji i edukacji seksualnej – wyjaśniał.

 

Przeciwko obowiązkowemu nauczaniu seksedukacji także w szkołach podstawowych Anglii protestują rodzice. Posłowie mają debatować nad petycją rodziców, domagających się zachowania prawa do wyłączenie dzieci z zajęć wychowania seksualnego. Ponad 100 tys. osób podpisało się pod protestem, żądając przestrzegania „podstawowego prawa” rodziców do decydowania o tym, kiedy ich dzieci będą poznawać tematykę związaną z seksualnością.

 

- Mamy poważne obawy co do fizycznych, psychologicznych i duchowych implikacji nauczania dzieci o pewnych koncepcjach seksualnych i relacjach seksualnych proponowanych w ramach zajęć RSE i jesteśmy przekonani, że nie mogą one mieć miejsca w obowiązkowym programie nauczania – mówiła dr Katherine Sarah Godfrey-Faussett, składając petycję. Protest został zorganizowany przez grupę Stop RSE, chroniącej niewinności dzieci.

 

Były sekretarz edukacji Justine Greening po raz pierwszy zaproponował reformę seksedukacji w szkole średniej w 2017 roku, ale obiecywał wówczas, że ​rodzice zachowują prawo do wyłączenia dzieci z tego typu zajęć. Rodzice nie chcą, by ich pociechy poddawano homoseksualnej deprawacji. Lobby homoseksualne jednak wymusiło wprowadzenie zapisu o obowiązku edukacji seksualnej. W związku z protestami rodziców organizacje proaborcyjne i prohomoseksualne domagają się od władz, by potwierdziły, że nie ulegną presji rodziców i w ramach seksedukacji dzieci będą zapoznawane z wszelkimi kwestiami dot. seksualności, „stereotypów na temat kobiet i mężczyzn, praw grup LGBTQ+.   

 

- Coraz częściej pojawiają się doniesienia o przemocy seksualnej i prześladowaniach w szkołach, ale wcześniejsze plany DfE obejmowały niepokojące odniesienia do „cnót” i sugerowano, by dzieci były uczone przeciwstawiania się presji rówieśników lub radzenia sobie z nimi – mówiła oburzona Rachel Krys, szefowa kolacji organizacji End Violence Against Women.  Krys oburzała się, że dzieciom przekazuje się wiadomość, iż „​​ich jedynym obowiązkiem jest dbanie o bezpieczeństwo, ignorowanie realiów nękania i nadużyć”. - Nauczanie młodych ludzi o różnych formach wykorzystywania kobiet i dziewcząt oraz o tym, w jaki sposób są one powiązane z nierównościami kobiet i stereotypowymi rolami, jest niezbędne, jeśli dzieci naprawdę mają nauczyć się, jak mieć bezpieczne, zdrowe i pełne szacunku relacje – dodała.

 

Uczestnicy niedawnej konferencji związku zawodowego nauczycieli National Association of Schoolmasters Union of Women Teachers (NASUWT) w Birmingham przyznawali, że wiele szkół nie radzi sobie z „uprzedzeniami” nie promuje agendy LGBT. Około dwie trzecie członków konferencji powiedziało, że ich szkoła nie uczy dzieci o związkach osób tej samej płci, a ponad połowa mówiła, że wystąpił silny sprzeciw, gdy dane szkoły usiłowały propagować tematy dotyczących związków LGBTI.

 

Krys, która jest szefową NASUWT podkreślała, że „szkoły powinny być bezpiecznymi środowiskami, w których pracownicy i uczniowie wszystkich tożsamości seksualnych czują się włączeni i szanowani”. Dodała, że wymaga to uwzględniania zagadnień LGBTI w procesie nauczania.

 

Kwestie dotyczące już nie tylko relacji seksualnych w grupie LGBTI, ale także sekstingu (dzielenia się prywatnymi zdjęciami erotycznymi w sieci, sugestywnymi tekstami), budowania kontaktów z takimi osobami, „homomałżeństwa” – zgodnie z wytycznymi – mają być uwzględniane kompleksowo na różnych przedmiotach pod pozorem walki z przemocą i zagrożeniami.

 

Nowe wytyczne rzekomo odzwierciedlają zmiany, jakie dokonały się w światopoglądzie społeczeństwa od czasu ostatnich ram prawnych, które przyjęto w 2000 roku. - Po raz pierwszy kwestie LGBT zostały włączone do relacji i edukacji seksualnej – komentowała Laura Russell, szefowa działu polityki LGBTQ Stonewall. Russell zauważyła, że ustawodawstwo z 2000 roku zostało opracowane, gdy nadal obowiązywał przepis ustawy o samorządzie terytorialnym, który zabraniał władzom lokalnym „promowania” homoseksualizmu, co skutecznie powstrzymywało wszelkie wzmianki o problemach LGBTQ w prowadzonych przez rząd szkołach. - Nowe wytyczne jasno pokazują, że nauczanie na tent temat nie powinno być jedynie doraźne, lecz kwestie LGBT powinny być uwzględniane w całej edukacji, więc jeśli będziesz  mówić o zgodzie na seks  lub przemocy domowej, będzie się poruszać te zagadnienia w kontekście różnych relacji seksualnych – tłumaczyła.

 

Obok problematyki LGBT, uczniowie będą szczegółowo uczyć się o wszelkich środkach i metodach antykoncepcji, od aborcji po sterylizację. Będzie mowa o kompleksowym „zdrowiu reprodukcyjnym” oraz „prawach kobiet”. Wszystko razem kompleksowo będzie ujmowane po raz pierwszy w historii Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy też, tego typu edukacja będzie obowiązkowa. - Cieszymy się, że od września 2020 r. Relacje i edukacja seksualna staną się obowiązkowe we wszystkich szkołach średnich, w tym w szkołach lokalnych, akademiach i szkołach wyznaniowych – mówiła Emily James, kierownik ds. polityki i spraw publicznych z Federacji Planned Parenthood w Wielkiej Brytanii.

 

Stary system dopuszczał możliwość zwolnienia dzieci z zajęć. Nakładał na szkoły także szereg ograniczeń i warunków, które winny były spełniać. Seksedukatorzy i deprawatorzy dzieci skarżyli się jednak, że seksedukacja nie jest wszędzie nauczana i nie wszystkie dzieci są nią objęte.

 

Nowe prawo jest pierwszą próbą ujednolicenia nauczania w całym pokoleniu – mówią zwolennicy regulacji. W 2017 r. Brytyjczycy wprowadzili poprawki do ustawy o opiece społecznej, podkreślając potrzebę zapewnienia ochrony i dobrego samopoczucia dzieciom. Interpretowano to jako konieczność zapewnienie młodym ludziom informacji i narzędzi do podejmowania świadomych decyzji odnośnie kontaktów seksualnych dla zachowania bezpieczeństwa. Stąd szeroka propaganda różnych dewiacji.

 

- Bardzo ważne jest, abyśmy rozmawiali o seksie w pozytywny sposób, w kategoriach przyjemności i wszystkich innych rzeczy, które wnosi on do ludzkiego życia i seksualności – przekonuje James z organizacji PP, propagującej aborcję. Dodaje ona, że chodzi nie tylko o informacje w kontekście zapobiegania infekcjom przenoszonym drogą płciową lub negatywnym doświadczeniom związanym z relacjami online, ale także o czerpanie przyjemności z tego typu kontaktów.

 

Obecne prawo zobowiązuje szkoły w Anglii do nauczania edukacji seksualnej od 11. roku życia. Z tego obowiązku zwolnione są prywatne szkoły. Rodzice mogą zwolnić dzieci z niektórych zajęć edukacji seksualnej, ale nie wszystkich. Od września 2020 r. seksedukacja miałaby być obowiązkowa we wszystkich typach szkół od najmłodszych lat w całej Anglii.

 

1 marca 2017 r. ówczesny sekretarz ds. edukacji Justine Greening ogłosił zamiar wprowadzenia seksedukacji do podstawy programowej. Zapowiadał, że będzie ona obowiązkowa we wszystkich szkołach w przyszłości. Szkoły – jeśli będą chciały – mogą zacząć seksedukację w oparciu o nowe wytyczne już od września br. Rodzice nie będą mieli prawa wyłączania dzieci z zajęć w Anglii, a w innych częściach Wielkiej Brytanii będzie to dopuszczalne jedynie do 16 roku życia. Dzieci mają być nauczane o różnych formach „rodziny” i „małżeństwa”, o „homofobii” itp. Nauczyciele mają informować o różnych formach związków prawnie uregulowanych, promować „brytyjskie wartości”, zabraniając jakiejkolwiek dyskryminacji i wymagając akceptacji „homomałżeństw” itp.

 

Źródło: guardian.cco.uk., apolitical.com., parliament.uk.,

AS


DATA: 2019-03-19 14:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może jakas petycja? Mamy rok !!!
2 miesiące temu / Spoohy
 
Nasi arbaiterzy powinni chyba rozważyć powrót razem z rodzinami. Bo co z tego, że będzie kasa skoro szkoda na duszy i umyśle dziecka nie do uleczenia.
7 miesięcy temu / Leaf427
 
Chciałbym tylko dodać że sekretarz edukacji Damian Hinds jest konserwatystą !!!
7 miesięcy temu / Andrzej
 
Bomba podłożona pod fundamenty cywilizacji. Chyba już nawet eksploduje.
7 miesięcy temu / Trąbolot
 
Jawny komunizm.GW rajch komunistycznych stosowano te same metody. Był tylko słuszny komunizm, reszta to zbrodnicze ideologie. W tym nauczaniu zmienił się tylko kolor z krwawego na tęczowy.
7 miesięcy temu / banita
 
nie sadze ze ten pomysl bedzie zaakceptowany przez muzulmanow, i z nimi lewacka wladza bedzie miala problemy.
7 miesięcy temu / OSA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.