DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Radosny jak... Marsz Równości. Medialny „produkcyjniak” o „tęczowej” paradzie w Krakowie

Radosny jak... Marsz Równości. Medialny „produkcyjniak” o „tęczowej” paradzie w Krakowie
fot.REUTERS/Jaime Saldarriaga.Forum

Tu dla kontrastu było radośnie i kolorowo - uczestnicy oprócz transparentów zabrali kolorowe baloniki. Na placu przed gmachem MNK dominowały tęczowe barwy, słychać było sambę – w tak ciepłych słowach o krakowskim „Marszu Równości” mogła napisać tylko jedna gazeta. Właśnie, ta której „nie jest wszystko jedno”.


Relacje z Marszu Równości zamieszczoną w papierowym oraz internetowym wydaniu „Gazety Wyborczej” w Krakowie, śmiało można postawić w jednym szeregu z fabularnymi, peerelowskimi produkcyjniakami. W obu przypadkach granica między wrogiem a „swoim” była narysowana bardzo grubą krechą. Burżuj, kułak lub amerykański szpieg knuli, a dzielni funkcjonariusze, stachanowcy, czy partyjni aktywiści starali się im przeciwstawić. Odrażający i brzydcy niczym noc listopadowa wrogowie kopali dołki pod świetlaną przyszłością pięknych i dorodnych ludowych Polaków.

 

Podobnej zasadzie zdają się hołdować twórcy relacji z sobotniego „Marszu Równości”. W roli dobrych obsadzeni zostali działacze LGTB, złych mącicieli porządku stanowią demonstrujący narodowcy.

 

Jeśli na „tęczowym” marszu było dla „kontrastu radośnie i kolorowo” – jak czytamy w „GW”, to jak musiało być na demonstracji narodowców? Oczywiście smutno i bezbarwnie! Dodać trzeba i nienawistnie, czego dowodem są hasła skandowane przez narodowców. Oto garść cytatów:

 

Wszyscy jesteśmy homo - głosił jeden z transparentów. - Raz sierpem, raz młotem tęczową hołotę - odkrzykiwali narodowcy.

Uczestnicy Marszu witani byli entuzjazmem mieszkańców:

 

Marsz Równości został bardzo ciepło został przyjęty na Stradomiu - uczestników pozdrawiali z okien mieszkańcy, a także sklepowe i przechodnie. Było bardzo radośnie i głośno.

Na narodowców zaś czekał… kordon policji, który oddzielił ich od radosnych homoaktywistow.

 

 

W oku niejednego ludowego twórcy zakręciła się łza...

 

 

luk

 

 


DATA: 2016-05-16 15:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?tęczowa? parada! Niech idą, są na "właściwej drodze". Ta ich radość, to tylko "radość" ! .................................... A młodym, myślącym Polakom Chwała!!!
ponad 4 lata temu / Stan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.