DZIŚ JEST:   19   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana de Brébeufa
Św. Pawła od Krzyża
Bł. Jerzego Popiełuszki
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 20  >   POLSKA

Bogusław Bajor

Radosna afirmacja życia


Tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja odbędzie się – już po raz szósty – Marsz dla Życia i Rodziny. Zaznacz w swoim kalendarzu datę 29 maja 2011 z dopiskiem „Świętuję z Rodziną!” i przyjdź z bliskimi i przyjaciółmi przed pomnik Kopernika na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Spotykamy się w samo południe!
 

Marsz dla Życia i Rodziny – manifestacja poparcia dla dwóch fundamentalnych wartości: życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodziny – 29 maja br. ruszy ulicami Warszawy po raz szósty. Impreza bowiem wpisała się już na stałe w życie stolicy, corocznie gromadząc kilka tysięcy uczestników, których liczba rośnie…

Wszystko zaczęło się w roku 2006 z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz Fundacji Pro – Prawo do Życia.

– Pomysł zorganizowania takiej imprezy zrodził się w styczniu 2006 roku, podczas wyprawy do Waszyngtonu na Marsz dla Życia, dokąd udaliśmy się z Mariuszem Dzierżawskim i Łukaszem Wróblem z Fundacji Pro – opowiada współorganizator marszu, prezes Stowarzyszenia Sławomir Olejniczak. Cztery miesiące później – w ostatnią niedzielę maja – obrońcy życia maszerowali już ulicami Warszawy.

Marsz ma być radosną afirmacją życia i rodziny, dlatego organizatorzy unikają nadmiernej powagi i pompy. Uczestnicy barwnego pochodu spontanicznie skandują: Hej, hej, hej, rodzina jest OK!, Chodźcie z nami – rodzinami!, Niskie podatki dla ojca i matki!, na transparentach zaś widnieją hasła: Prawo do narodzin dla każdego, Chłopak i dziewczyna to prawdziwa rodzina, Stop aborcji!, Wybieram Życie, Miłość jest hetero.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Po lockdownie „odkryliśmy nową eklezjologię, może nawet nową teologię i nową posługę” – oznajmił biskup Mario Grech, od niedawna sekretarz generalny Synodu Biskupów.

 
 

Brzmienie projektu ustawy zakazującej terapii reparatywnej w przypadku osób, które walczą z niechcianym pociągiem seksualnym do osób tej samej płci, nie pozostawia miejsca na wolność religijną – ostrzegają kanadyjscy biskupi. Tamtejszy episkopat zwrócił uwagę, że w świetle nowego projektu prawa przestępstwem mogą się stać prywatne rozmowy między rodzicami i ich dziećmi nt. ludzkiej seksualności. 

 

Włosi ponownie wyszyli na ulicę, aby zaprotestować przeciwko projektowi prawa o tzw. homotransfobii. Szykowane przez rząd przepisy przewidują surowe kary za szeroko rozumianą „dyskryminację” osób LGBT.

 

Polityka zagraniczna Stanów Zjednoczonych musi się zmienić. Są inne priorytety. Nie będzie więcej środków na rozbudowę floty lotniskowców ani dodatkowych środków na kosztowne stare systemy. USA muszą przygotować się na asymetryczne zagrożenia ze strony Chin czy Rosji – sugeruje była sekretarz stanu Hillary Clinton, która, jak się spekuluje, mogłaby powrócić na wysokie stanowisko w administracji prezydenckiej, gdyby wybory wygrał Joe Biden.

 

Na skutek spadku liczby zakażeń koronawirusem premier Australii Daniel Andrews zmniejsza restrykcje dotyczących wspólnych zgromadzeń. Restauracje, biblioteki i puby mogą wznowić swoją działalność w znacznie szerszym zakresie niż kościoły.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.