DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Radosław Sikorski uderza w katolicyzm. Twierdzi, że Kościół stał się „nacjonalistyczną sektą”

Radosław Sikorski uderza w katolicyzm. Twierdzi, że Kościół stał się „nacjonalistyczną sektą”
Radosław Sikorski. Estonian Foreign Ministry/Wikimedia

Kościół nie jest już katolicki, tylko stał się sektą nacjonalistyczną – powiedział Radosław Sikorski w kontekście postaw antyimigranckich w Polsce. Dostało się też PiSowi.

 

Minister spraw zagranicznych w obu rządach Donalda Tuska, a wcześniej minister obrony narodowej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i rządzie Jarosława Kaczyńskiego udzielił wywiadu „Emerging Europe”. Jak informuje wpolityce.pl, Sikorski mówił o swojej nowej książce, Brexicie, PiSie oraz swoim potencjalnym powrocie do polityki.

 

Niegdysiejszy szef polskiej dyplomacji z zadowoleniem przyjął wyniki wyborów samorządowych. Jego zdaniem pokazały one, że PiS ma poparcie jedynie w części społeczeństwa, którą określił mianem tradycjonalistów, religijnych, nacjonalistycznych i wierzących w teorie spiskowe. Takich osób ma być 1/3.

 

Sikorski skomentował też nastroje niechętne przyjmowaniu imigrantów. Wskazywał przy tym, że od stuleci Polska jest krajem imigrantów, a on sam był uchodźcą do Wielkiej Brytanii.

 

Wzbudzanie przez rządzących nastrojów antycudzoziemskich nie przystoi – jego zdaniem – Polakom. W tym kontekście Radosław Sikorski zaatakował też Kościół.

 

To jest nie-polskie. Poza tym nasz Kościół nie jest już katolicki, tylko stał się sektą nacjonalistyczną. Mamy duchownych modlących się o śmierć papieża – stwierdził polityk, który nie wyklucza powrotu na scenę polityczną -  mógłby kandydować do parlamentu europejskiego z list POKO.

 

Źródło: wpolityce.pl

MWł

 

  

 


DATA: 2018-12-11 09:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W jego oczach widzę......"kariera za wszelką cenę"! Najwyraźniej w oczernianiu Kościoła Katolickiego widzi Sikorski jakąś szansę na zdobywanie kolejnych szczebli swojej kariery! Tylko dlaczego właśnie Polacy i ich wiara muszą być przez niego obrażani?? Może ma jakieś kompleksy i chce je sobie zrekompensować w taki sposób?? Przykre to, że Polacy mają tak nieciekawą elitę polityczną...
1 miesiąc temu / reakcjonista
 
Radek! Nie spodziewałam się,że Ty posuniesz się do porównania swojego ,,uchodzctwa do Anglii z tym,ci obecnie ma miejsce! Naprawdę trudno mi uwierzyć,że tak myślisz! Znam Cię z liceum....nie wierzę!!!
8 miesięcy temu / Ewa
 
Dokładnie, ten ohydny nacjonalizm jest niepolski. Szkoda że właśnie ci co nie rozumieją polskosci najbardziej sobie nią wycierają twarz.
ponad 1 rok temu / Chrząszcz w tr
 
Żona - antypolka Applebaum dyryguje skutecznie swym szabesgojem
ponad 1 rok temu / Jacek
 
W swoim stylu. Ostro. Intencje zrozumiałe. Globalista.
ponad 1 rok temu / Kan
 
To że luksusowo się ubiera i pachnie to dowód że ma dużo forsy. Ale to co mówi i jak mówi to zupełna nędza. Nie można polemizować z tymi ludźmi.
ponad 1 rok temu / Dor
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.