Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2019 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

Radosław Pazura wsparł Polonia Semper Fidelis: małżeństwo to wielka odpowiedzialność


Radosław Pazura złożył swój podpis pod apelem do polskich hierarchów w sprawie obrony tradycyjnie katolickiego nauczania Kościoła dotyczącego małżeństwa i rodziny. Znany aktor wyjaśnił dlaczego dołączył do akcji Polonia Semper Fidelis.

 

„Dzień dobry, Szczęść Boże.

 

Nazywam się Radek Pazura i chciałem powiedzieć, że popieram petycję skierowaną do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Jego Ekscelencji Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

 

Petycję, która jest skierowana po to byśmy mogli prosić wszystkich biskupów polskich o potwierdzenie nauki Kościoła związanej z nierozerwalnością sakramentu małżeństwa rozwiązaną z tym, że się nie dopuszcza osoby żyjącej w nowym związku niesakramentalnym do sakramentu Ołtarza.

 

Tak od siebie chciałbym tylko powiedzieć tyle, że tak naprawdę, to co się dzieje teraz, ten cały bałagan i zamęt, który powstał wynika chyba ze słabości nas wszystkich wiernych, którzy popełniamy błędy i wchodzimy w kryzysy i często nie wiemy, co z tym zrobić.

 

Chciałbym w tym miejscu podkreślić rangę samego sakramentu małżeństwa oraz odpowiedzialności, jaką się bierze za to, kiedy podejmuje się decyzję o zawarciu sakramentu małżeństwa. Odpowiedzialności również tych, którzy przygotowują do tego sakramentu małżeństwa.

 

Odpowiedzialne, mądre z miłością prawdziwe podejście do sakramentu małżeństwa daje szansę prawdziwego przeżywania tego sakramentu, dzięki czemu nie stwarzają się żadne problemy.

 

Wiadomo, że nie jest to takie łatwe. Nie mniej jednak jest proste gdzieś tam.

 

My wszyscy, którzy w takich problemach się możemy znaleźć lub się znaleźliśmy mamy zawsze drogę do tego by to naprawiać, by z tego kryzysu wychodzić i Kościół takie oferty daje nam wszystkim.

 

Dziękuję biskupom polskim, że na ostatnim synodzie mocno stali na straży obrony rodziny i teraz proszę ich również by zdecydowanie opowiedzieli się za tym jak ten sakrament ma wyglądać, jak jest ważny i jak do niego powinniśmy podchodzić.

 

Zapraszam więc wszystkich serdecznie do wejścia na stronę PoloniaSemperFidelis.pl i podpisania tejże petycji. Dziękuję bardzo”.

 

 

Radosław Pazura

 

  


DATA: 2018-02-06 07:52:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@Luke Chyba pomyliło się Panu z Cezarym.
ponad 1 rok temu / Robert
 
To nic, że Pan Radosław sam jest po procesie uniewaznienia pierwszego małżeństwa.
ponad 1 rok temu / Luke
 
Brawo Radek !
ponad 1 rok temu / Andrem
 
Poparcie ze strony znanych postaci ma oczywiście swoje znaczenie, bo w ten sposób przebijamy się do "szerszych kręgów społecznych". Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że 90% katolików w Polsce, nie wie zupełnie nic o tym, co się dzieje w Kościele. Dlatego też, zupełnie nie będą w stanie zrozumieć, dlaczego mielibyśmy się domagać od biskupów potwierdzania najbardziej oczywistych dla katolików zagadnień. Podstawowym dzisiaj problemem jest dotarcie do ludzi z prawdą o stanie dzisiejszego KK. Niestety, na wsparcie oficjalnie kościelnych mediów, w tej sprawie, nie ma co liczyć.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
@Karol Tylko po co? Wszyscy wiedzą jakie poglądy ma Cejrowski.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Droga Redakcjo, BRAWO ! Z pewnością podejmujecie wiele wysiłków żeby akcje wsparły znane osobistości. Może warto też poczynić starania żeby dotrzeć do Wojciecha Cejrowskiego którego wypowiedzi są bardzo opiniotwórcze. Bóg zapłać za Wasz wysiłek !
ponad 1 rok temu / Karol
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 105 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.