DZIŚ JEST:   28   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 
 
 
 

Radom: jadłodajnie dla ubogich pracują na pełnych obrotach

Radom: jadłodajnie dla ubogich pracują na pełnych obrotach
By Александр Корчик (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Na pełnych obrotach pracują cztery radomskie jadłodajnie dla ubogich. Pierwszy od dłuższego czasu śnieg i niskie temperatury spowodowały, że więcej osób korzysta z tej formy pomocy. „Nie jesteśmy zaskoczeni aurą, jesteśmy dobrze przygotowani do niesienia pomocy” - mówi ks. Robert Kowalski, wicedyrektor radomskiej Caritas.


Jadłodajnie w mieście prowadzą bernardyni przy klasztorze przy ul. Żeromskiego, pallotyni przy ul. Młodzianowskiej oraz Caritas przy ul. Grzybowskiej i Kościelnej. W tej ostatniej wydawanych jest obecnie ok. 300 posiłków dziennie. - Pracujemy pełną parą. Jeśli będzie taka konieczność, to jesteśmy w stanie przygotować więcej posiłków. Przed nami z pewnością trudniejsze dni. Pomagamy każdemu, kto zwróci się do nas z taką prośbą. Niskie temperatury są zagrożeniem życia dla człowieka bezdomnego - powiedział ks. Kowalski.


Dzisiaj za obiad była pomidorowa z ryżem. - Bardzo smaczna zupa. Dużo ludzi teraz przychodzi do naszej jadłodajni - mówi pani Krystyna, która pracuje w stołówce Caritas przy ul. Kościelnej. Z posiłków korzystają potrzebujący, wśród nich bezdomni. Jednym z nich jest pan Roman, który od dwóch lat jest bezdomnym. - Nie mam gdzie mieszkać. Zima to trudny czas dla każdego bezdomnego. Gorący posiłek w tym czasie jest niezastąpiony - mówi bezdomny.KAI

mat


DATA: 2014-01-14 08:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czemu tym nie chwalą się rządzący z PełO i PSL? - przecież to "sukces nad sukcesami" - jadłodajnie dla ubogich pełne(!), a oni siedzą cicho; pewnie to przez ich wrodzoną skromność; niestety znowu tylko niezawodny Caritas pomaga zwyczajnym ludziom; nie ma kamer, nie ma darmowych migawek parogodzinnych w telewizji; żaden z reżymowych dziennikarzy nawet się nie zająknie o tem; bo też i o czym - ani to news, ani nikt z nich dobrego słowa nie powie o (nie)naszych przywódcach, gorzej - walnie jeszcze jakąś głupotę i zada nieodpowiednie pytanie, czym wprowadzi (nie)naszego premiera lub prezydenta w konsternację, albo puści bąka w nieodpowiednim czasie jak w "Konopielce"; ciekawe ilu wśród tych biednych ludzi jest działaczy PełO, PSL, SLD, PiS czy innego dziadostwa? należy podziękować Panu, że mamy Caritas, i że dobrzy ludzie nie dają się zwieść propagandzie i dają na tę szlachetną organizację datki, które są wykorzystywane do robienia dobrego; tylko ile jeszcze wytrzymamy
ponad 6 lat temu / jaro
 
Polska chciała do EU - bezrobocie. Radom chciał do Wa-wy też bezrobocie. Pewna analogia w myśleniu.
ponad 6 lat temu / analog
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.