DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Radni z Krakowa nie chcą pokazywania brutalnych realiów aborcji

Radni z Krakowa nie chcą pokazywania brutalnych realiów aborcji
Fot. StronaZycia.pl

Rada Miasta Krakowa upiera się przy swoim zamiarze cenzurowania plakatów ukazujących barbarzyństwo procederu aborcyjnego i wystąpi w tej sprawie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

 

 

W środę radni dużą większością głosów zdecydowali, że będą walczyć ze skutkami uchylenia przez wojewodę uchwały zakazującej publicznego prezentowania mocnych w wymowie afiszy pro-life. Przedstawiciel rządu w terenie uznał, iż przyjmując ją RMK przekroczyła swoje kompetencje.

 

„Uchwałę zakazującą prezentowania w przestrzeni publicznej brutalnych treści, w tym krwawych billboardów i plakatów towarzyszących zawsze demonstracjom antyaborcyjnym, Rada Miasta Krakowa przyjęła w połowie listopada. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w całości uchylił ją wojewoda małopolski Łukasz Kmita” – przypomina portal „Gazety Krakowskiej”.

 

Projekt uchwały o wejściu na drogę sądową był inicjatywą przewodniczącego rady miasta Dominika Jaśkowca. – Chodzi o skorzystanie z kreacyjnej funkcji prawa i o to by poprzez wyroki sądowe stworzyć jednolitą wykładnię prawa – wyjaśniał on podczas środowej sesji RMK.

 

- Dziwi nas, że ten temat wraca w takiej formie. Dziwi, że dotychczasowe przesłanki i opinie prawne nie są dostrzeżone. Rada miasta powinna działać w granicach prawa. Wojewoda potwierdził w swoim rozstrzygnięciu, że ten projekt był w całości niezgodny z prawem, co do swoich głównych zapisów – bronił decyzji wojewody Michał Drewnicki z PiS.

 

Za wystąpieniem do WSA głosowało 24 radnych, przeciwko było 14 członków klubu PiS.

 

Źródło: gk.pl

RoM

 

 


DATA: 2021-01-13 21:01
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@DNA Czegoś tu nie rozumiesz w domu każdy ogląda to co chce na ulicy jak odwróci głowę albo zamknie to się wywali zaczepiając o coś. A po drugie jeżeli uważasz że dzieci mają to oglądać je jesteś nie poważny. A po trzecie to może podaż statystyki o ile spadło wykonywanie aborcji od kąt to pokazujecie. Na ulicy NIE.
1 dzień temu / racjonalista
 
Przesiez to jest tylko "zlepek komorek" to co na tych plakatach tak przeraza .
2 dni temu / mezo
 
[email protected] to ty nie jesteś człowieku ale defetysta i pesymista... albo jeszcze gorzej A dlaczego? A w filmach na kopy pokazywanie krwi i morderstw to oglądasz. I nik nie mówi, ze to ma być zabronione... i to w domach nie na ulicy Nie chcesz oglądać to nie patrz. Gdyby to nie było skuteczne, to byś ty i tacy nierozumni jak ty, by nie protestowali.
2 dni temu / DNA
 
Na temat aborcji można pouczać rozmawiać żeby ją maksymalnie ograniczyć bo całkowicie tego zlikwidować już się nie da,natomiast pokazywanie takich obrazów nie należy pokazywać publicznie i to powinno być zabronione.Jeżli ktoś myśli że to coś zmieni to się myli.
3 dni temu / racjonalista
 
Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy nie boją się mówić prawdy. Brawo Fundacja Pro-Life
3 dni temu / some
 
Do radnych Krakowa: Tak bardzo prawdą Was boli?
3 dni temu / Mela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.