DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Radni Wrocławia nie chcą koncertu Sinead O`Connor

Radni Wrocławia nie chcą koncertu Sinead O`Connor
Rafał Dutkiewicz / fot. Sławek / wikimedia commons

Radnym z klubu prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza nie podoba się zaproszenie do Wrocławia irlandzkiej piosenkarki Sinead O'Connor, która znana jest z nienawiści do Watykanu. Koncert O'Connor, jednej z najbardziej infantylnych i pogubionych duchowo gwiazd muzycznych, która podarła kiedyś publicznie zdjęcie Jana Pawła II, ma odbyć się w czerwcu w Polsce. 

Koncert piosenkarki ma być częścią WrocLove Fest 2012, festiwalu organizowanego z okazji Święta Wrocławia. Impreza jest współfinansowana z budżetu miasta. Zaproszenie irlandzkiej wokalistki do Wrocławia wywołało spór w radzie miasta. 

Dyskusja o koncercie Sinead O'Connor wywiązała się na posiedzeniu klubu radnych Rafała Dutkiewicza. Część z nich krytycznie oceniła zaproszenie irlandzkiej wokalistki do Wrocławia. Radna Maria Zawartko tłumaczy: - Uważam, że zaproszenie tej artystki było błędem, i nie wstydzę się o tym mówić. Reprezentuję w radzie także środowisko katolickie, z którego się wywodzę. Ci ludzie na mnie głosowali i teraz przyszli ze skargami. O ile wiem, Sinead O'Connor ze względu na swoje antykatolickie wystąpienia nie jest nawet wpuszczana do niektórych krajów. Proszę pomyśleć, co by się działo, gdyby jakiś artysta w ten sposób wystąpił przeciwko muzułmanom. Zapewne spotkałoby się to z ostrą krytyką, a z nas od razu robi się moherowe berety.

Radny Wojciech Błoński zauważa, że Jan Paweł II jest honorowym obywatelem miasta, w którym ma wystąpić antyklerykalna artystka. 


Źródło: Fronda.pl


DATA: 2012-03-23 06:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.