DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Radni Lublina i Zamościa przeciwko atakom na abp. Jędraszewskiego. We wrześniu głosowania

Radni Lublina i Zamościa przeciwko atakom na abp. Jędraszewskiego. We wrześniu głosowania
Źródło: Archidiecezja Krakowska / flickr.com

Lubelscy samorządowcy chcą, aby 5 września Rada Miasta zagłosowała za napisanym przez nich „sprzeciwem wobec nieuzasadnionych ataków na metropolitę krakowskiego” – informuje "Dziennik Wschodni". To reakcja na incydent, jaki miał miejsce podczas wyborów Mr Gay Poland 2019 w Poznaniu, kiedy jeden z uczestników trzymał w rękach kukłę ze zdjęciem abp. Jędraszewskiego i imitował poderżnięcie mu gardła.

 

W obronie krakowskiego metropolity chcą stanąć radni PiS z Lublina. – Wykorzystał to swoje uprawnienie i obowiązek mówiąc o ideologii, która próbuje się wciskać we wszystkie sfery naszego życia. Pokazuje jak bardzo środowiska, które poczuły się wywołane do tablicy jego wypowiedzią, prezentują postawę daleką od tolerancji, postawę agresji i nienawiści – mówi radny Tomasz Pitucha.

 

W projekcie stanowiska napisanym przez radnych PiS czytamy, że „szczególne zaniepokojenie budzą manifestacje nawołujące do fizycznej przemocy” wobec duchownego. Radni stwierdzają ponadto, że „zachowania te przypominają czasu komunizmu, który jak czerwona zaraza doprowadził rękoma swoich oprawców do śmierci wielu duchownych wychowujących do wolności i odważnego przeciwstawiania się komunistycznemu złu”.

 

Jak podaje „Dziennik Wschodni”, głosowanie w obronie abp. Jędraszewskiego w poniedziałek ma się odbyć również w Zamościu. Pod obrany poddany ma być projekt uchwały mówiący, że „Rada Miasta Zamość popiera stanowisko i jasno sformułowaną naukę ks. abp. Marka Jędraszewskiego”. W uzasadnieniu projektu czytamy, że wypowiedź duchownego była „wyrazem odwagi i głębokiej troski o kondycję duchową Polaków”.

 

Źródło: dorzeczy.pl, „Dziennik Wschodni”

TK


DATA: 2019-08-22 21:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

kolektyw lubelski podda pod głosowanie czy trza poprzeć ili trza nie poprzeć, siermiężna komuna. bedom głosować co zrobić ze biskupem?
6 miesięcy temu / szpulas11
 
A Warszawa? Czy jest miastem partnerskim Sodomy?
6 miesięcy temu / Jot
 
Brawo !!! Czekamy na poparcie radnych Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania, Torunia, Bydgoszczy, Zakopanego, Szczecina, Gdańska, Gdyni itd. Czerwonej zarazie mówimy stanowczo PRECZ Z KATOLICKIEJ POLSKI !!! MARYJO KRÓLOWO POLSKI MÓDL SIĘ ZA NAMI. KRÓLUJ NAM CHRYSTE ZAWSZE I WSZĘDZIE.
6 miesięcy temu / Daro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.