DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Radio Watykańskie: papież poprosił biskupów, by nie rozmawiali ciągle o rozwodnikach

Radio Watykańskie: papież poprosił biskupów, by nie rozmawiali ciągle o rozwodnikach
REUTERS / FORUM
#RODZINA    #PRACE SYNODU    #NAWRACANIE    #FORTE    #ERDÖ    #ROZWODNICY    #FRANCISZEK    #SYNOD    #WATYKAN    #PAPIEŻ    #BISKUPI    #HOMOSEKSUALIŚCI    #KOŚCIÓŁ    #SYNOD PASEK

Na jednej z sesji synodu biskupów niespodziewanie zabrał głos Ojciec Święty. Zwrócił się do obecnych na sali duchownych by przeszli do rozmów na inny temat niż Komunia Święta dla rozwodników.


„La Stampa” nazywa wtorkowe wystąpienie papieża „interwencją”. Biskupi dyskutowali bowiem o możliwości udzielania Komunii Świętej rozwodnikom, którzy żyją w nowych związkach cywilnych. Jak relacjonuje włoska gazeta, a za nią portal „Gościa Niedzielnego”, na sali panowała w tej kwestii dość gorąca temperatura. Papież, który obserwuje i słucha relacji ojców synodalnych, w pewnej chwili podniós rękę zgłaszając się do odpowiedzi. 


- Mamy Instrumentum Laboris i o wiele więcej problemów do poruszenia - powiedział. - Komunia dla osób rozwiedzionych nie jest jedynym tematem – dodał papież.


Według księdza Lombardiego, rzecznika Watykanu, interwencja ta oznacza „papieskie zapewnienie, że katolickie nauczanie o małżeństwie nie podlega dyskusji” oraz, że „nie zostało ono zakwestionowane na poprzednim Synodzie”.


Według Radia Watykańskiego Franciszek wskazał też na ciągłość procesu synodalnego. Zwrócił uwagę na znaczenie obrad w małych grupach językowych, które rozpoczęły się we wtorek po południu. To na podstawie ich sprawozdań zostanie opracowywany dokument końcowy obecnego Synodu.

 

Źródło: Radio Watykańskie, Gość Niedzielny

kra

DATA: 2015-10-08 14:17
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Komunia dla osób rozwiedzionych nie jest jedynym tematem ? dodał papież." - takiego tematu nawet nie powinno byc!
ponad 5 lat temu / tito
 
Droga Redakcjo! Niestety, zle interpretujecie interwencje Papieza. Wszyscy , powazni i liczacy sie komentatorzy w USA jednomyslnie ocenili to jako podciecie kard.Erdo ! Papiez przypomnial uczestnikom synodu,ze jedynym liczacym sie odniesieniem do debat jest document kocowy w ub. roku oraz jego wlasne dwa wystapienia na synodzie nadzwyczajnym. Interwencja Papieza we wtorek zaniepokoila wielu obserwatorow, takze ksiezy, gdyz wyglada na probe pozostawienia kwestii Komunii sw. dla rozwiedzionych w nowych zwiazkach jako nadal OTWARTEJ!
ponad 5 lat temu / ZnadPacyfiku
 
Na koniec pytanie o komunię dla cudzołożników, min 1:18, kardynał przyznaje, że są różne opinie na ten temat. Kardynał twierdzi też, że jest to sprawa do debaty i dotyczy pytania, czy jest to sprawa doktrynalna czy dyscyplinarna, i że sam F. chciał, żeby to pytanie stanęło. Problem polega też na tym, że biskupi są zmuszeni pracować nad dokumentem Instrumentum Laboris, który sugeruje opcjonalność, według indywidualnego sumienia, stosowania wskazań encykliki Humanae Vitae i wprowadza znane dodatki o homoseksualizmie - przypomnijmy, że zostały one odrzucone, a polecił je tam włączyć sam ...
ponad 5 lat temu / NL
 
Jeśli chodzi o sekcję angielskojęzyczną, to dyskutowano tam: wyjście na przeciw homoseksualistom w imię i w roku "miłosierdzia", o "języku miłosierdzia", absolutorium zbiorowe bez spowiedzi ustnej (tak praktyka była niejednokrotnie potępiana przez papieży), dopuszczenie do głoszenia kazań świeckich (znowu postulat modernistów), odejście od "uniwersalnego rozwiązania" ... Tak przynajmniej raportował abp Durocher z Kanady. Konferencję można znaleźć na youtube pod hasłem "Press briefing on the works of the synod 2015.10.06", od minuty 19tej. Potem - minuta 53in - był postulat zróżnicowania podejścia do cudzołożników w zależności od kraju i kontynentu. Minuta 1:18, pytanie o zbiorową absolucję w roku "miłosierdzia", ale nie w ramach zagrożenia życia, abp potwierdza te postulaty ze strony szerokiej grupy - oczywiście nie chodzi tu o absolucję w sytuacji zagrożenia śmiercią. Na koniec pytanie o komunię dla cudzołożników, min 1:18, kardynał przyznaje, że są różne opinie
ponad 5 lat temu / NL
 
Chodzi o podatek kościelny w Niemczech, bo się masowo rozwiedzeni (podobnie jak nie rozwiedzeni) wypisują i euro ubywa. Stąd takie ożywienie w sprawie: Komunia dla osób rozwiedzionych.
ponad 5 lat temu / stary komunał
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.