DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Rada powiatu ryckiego przeciwko agresywnej propagandzie LGBT. Przyjęto ważną deklarację

Rada powiatu ryckiego przeciwko agresywnej propagandzie LGBT. Przyjęto ważną deklarację
Marsz LGBT, fot. REUTERS/Daniel Becerril

Rada powiatu Ryckiego przyjęła deklarację w obronie dzieci, młodzież, rodziny i polskiej szkoły przed seksualną deprawacją. Radni podkreślają, że nie zgadzają się na agresywną propagandę ideologii LGBT, która zagraża „fundamentalnym zasadom i wartościom życia społecznego i narodowego”.

 

Inicjatorem deklaracji w sprawie powstrzymania ideologii gender i LGBT w powiecie Ryckim jest wicestarosta Dariusz Cenkiel. Dzięki jego zaangażowaniu, rada powiatu przyjęła deklarację sprzeciwiającą się propagandzie ruchów LGBT. Inicjatywę poparło 13 radnych, natomiast przeciwko opowiedziały się 2 osoby. Radni w deklaracji podkreślają, że powodem przyjęcia stanowiska jest „agresywna propaganda homoseksualna, promowana i prowadzona w ramach wojny ideologicznej”.

 

„Deklarujemy nasze stanowisko i determinację do zatrzymania homoterroru i seksualizacji życia społecznego. Nie pozwolimy na narzucanie nam przez marginalne i mniejszościowe środowiska, importowanej z zachodu ideologii gender i LGBT, obcych naszej wielowiekowej tradycji, wartościom i chrześcijańskiej moralności opartej na Dekalogu i szacunku dla godności ludzkiej. Chcemy bronić prawa do wychowania dzieci i młodzieży zgodnie z przekonaniami Rodziców” – czytamy w dokumencie przyjętym przed radę powiatu Ryckiego.

 

Radni podkreślają, że zdecydowanie sprzeciwiają się „promowaniu homoseksualizmu i edukacji seksualnej w szkołach przez środowiska LGBT i ich edukatorów i funkcjonariuszy politycznej poprawności”. W dokumencie napisano również, że rada powiatu nie akceptuje „metod i socjotechnicznych zabiegów stosowanych przez aktywistów LGBT, którzy pod szczytnymi hasłami wolności, tolerancji i antydyskryminacji, narzucają programy i ideologię deprawującą dzieci, młodzież i dorosłych.

 

„Powiat Rycki będzie stał na straży naszych narodowych pryncypiów, opartych na wierności tradycji narodowej i państwowej, przywiązaniu do wartości chrześcijańskich i ideałów wolności. Czynimy to, dumni z naszej 1000-letniej historii, której źródłem jest akt Chrztu Polski, poświęcenie wielu pokoleń Polaków dla zbudowania tożsamości kulturowej i narodowej, czyny niepodległościowe i testament największych Polaków” – napisano w dokumencie. 

 

Samorządowcy zwrócili się również z apelem, aby bronić praw polskiej rodziny, ładu prawnego i społecznego zapisanych w Konstytucji. Proszą również parlamentarzystów o podejmowanie działań powstrzymujących żądania środowisk homoseksualnych zrównujących ich związki z normalną rodziną. Radni chcą również, aby kontrolować źródła i sposób finansowania organizacji LGBT, a także wprowadzić systemowe ograniczenie ich wpływu na demoralizację Polaków.

 

 

Źródło: ryki.powiat.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-05-09 22:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ryki Nawet do dżungli nie kwalifikuje się wasze ryczenie przeciwko LGBT to jest Biologicznie uzasadnione możecie wrzeszczeć ryczeć ale nic Wam z tego nie wyjdzie Znienawidzą Was Wasze dzieci za brak intelugencji
5 miesięcy temu / Ja
 
BRAWO RYKI !!!!!!!!!!!!!!!!
5 miesięcy temu / antypejs polski
 
Tak dość homoterroru i ataków na Kościół i Polskę. W ten sposób można skończyć z wojną polsko-polską nie w inny. W ich kulturze ci gorsi to pewnie mają mieć kagance i smycze.
5 miesięcy temu / xy
 
Brawo! A klamcy PiS niech biorą przykład!
5 miesięcy temu / Gosc
 
Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy. Niech Bóg błogosławi radnym, którzy mają nie tylko wiarę ale i odwagę do stania na straży naszej godności.
5 miesięcy temu / Mark
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.