DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Rada Miejska z Phoenix w Arizonie zrezygnowała z modlitwy. Nie chciała „dyskryminować” satanistów

Rada Miejska z Phoenix w Arizonie zrezygnowała z modlitwy. Nie chciała „dyskryminować” satanistów

Członkowie amerykańskiej Świątyni Szatana chcieli modlić się do diabła w Radzie Miejskiej miasta Phoenix. Radni uznali, że sataniści mają do tego prawo, ale nie chcąc zarazem zgodzić się na ich postulat, zdecydowali o całkowitym odejściu od modlitwy przed obradami swojego gremium.

 

Rada Miejska miasta Phoenix (Arizona), od dziesięcioleci rozpoczynała każde posiedzenie modlitwą. Praktyka ta miała charakter przede wszystkim chrześcijański, choć w modlitwie uczestniczyli też żydzi, muzułmanie oraz sikhowie. Kres modlitwie położyła teraz satanistyczna organizacja Świątynia Szatana. Dwóch jej członków zapisało się w lutym tego roku na przewodników modlitwy, co sprowokowało debatę o „dyskryminacji” mniejszości „religijnych” oraz o świeckim charakterze instytucji państwowych. Sataniści dopięli swego: Choć Rada Miejska nie zgodziła się na modlitwę do diabła, to w ubiegłym tygodniu uchwaliła porzucenie dotychczasowej praktyki i rozpoczynanie obrad jedynie od chwili ciszy.

 

Za takim rozwiązaniem zagłosowało 5 radnych, przeciw było 4.

 

W rozmowie z gazetą „Arizona Republic” radny Sal DiCiccio powiedział, że Rada Miejska popełniła wielki błąd, bo zrobiła dokładnie to, czego chcieli sataniści. Jego zdaniem można było w inny sposób zablokować Świątyni Szatana przewodnictwo w modlitwie rozpoczynającej obrady.

 

Zmianę poparli za to między innymi miejski prokurator Brad Holm oraz burmistrz Phoenix, Greg Stanton. Ich zdaniem w zasadzie nie było wyjścia, ponieważ w 2014 roku amerykański Sąd Najwyższy orzekł w sprawie miasta Greece, że modlitwa przed obradami w Radzie Miejskiej jest dozwolona tak długo, jak długo „utrzymywana jest polityka niedyskryminacji”. Zdaniem większości radnych uniemożliwienie prowadzenia modlitwy satanistom byłoby właśnie „dyskryminacją” i otwartym łamaniem konstytucyjnego prawa do poszanowania religii obywateli. Radni ocenili, że mogli albo pozwolić satanistom na modlitwę, albo w ogóle z modlitwy zrezygnować. Wybrali to drugie.

 

Sama Świątynia Szatana, która zajmuje się przede wszystkim lobbowaniem na rzecz powszechnego dostępu do aborcji, prawami „małżeństw” homoseksualnych i rugowaniem symboli chrześcijańskich z przestrzeni publicznej, jest rozczarowana decyzją radnych. Dwaj sataniści, którzy chcieli modlić się w Radzie, przekonują, że mieli do powiedzenia coś „istotnego” i żałują, że nie będą mieć teraz do tego okazji. Woleliby, żeby zwyczaj modlitwy został podtrzymany, oczywiście bez wykluczania… wyznawców diabła.

 

Decyzję Rady Miejskiej z uznaniem przyjęła fundacja Freedom From Religion (Wolność od Religii). Jej przedstawiciel Andrew Seidel powiedział, że zgodnie z amerykańskim prawem w instytucjach państwowych modlić mogą się albo wszyscy, albo nikt.

 

Źródło: „Huffington Post”, kath.net

Pach 


DATA: 2016-02-12 07:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Uważam za głęboko nie sprawiedliwe umieszczać barwy tęczy na tle symbolów satanistów. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego i piętnuje osoby, które są wierzące, ale mają inny światopogląd. Takie coś jest po prostu prymitywne.
ponad 3 lata temu / Drugastrona
 
cóż szykują sobie los Sodomy i Gomory
ponad 3 lata temu / lolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.