DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Rada miejska Austin przegłosowała dofinansowanie dla aborcji. To forma „wsparcia” dla ubogich

Rada miejska Austin przegłosowała dofinansowanie dla aborcji. To forma „wsparcia” dla ubogich
Fot. lumix2004/sxc

„Członkowie rady miejskiej w Austin, w Teksasie, zagłosowali we wtorek za przeznaczeniem kwoty 150 tys. dolarów z miejskiego budżetu na ułatwienie kobietom z niskimi dochodami dostępu do aborcji”, informuje stacja NBC.

 

„Specjalny fundusz utworzony na ten cel czyni ze stolicy Teksasu pierwsze w historii miasto USA, które ze środków publicznych będzie finansować logistykę związaną z przeprowadzaniem aborcji” – podkreśla NBC.

 

Każdego dnia działacze antyaborcyjni w Teksasie, Waszyngtonie i gdziekolwiek indziej budzą się i myślą: „jak możemy ograniczyć dziś dostęp do aborcji”. To sprawia, że naszym zadaniem, codziennie, jest praca na rzecz rozszerzenia dostępu do aborcji i opieki zdrowotnej oraz innych usług związanych z aborcją – mówił Greg Casar, członek rady miejskiej Austin, jeden z autorów poprawki do budżetu wprowadzającej specjalny fundusz wspierający dostęp do aborcji.

 

Burmistrz Austin, Steve Adler, dodał w oświadczeniu, że „miasto Austin podjęło działania, które odpowiadają na wyzwania z jakimi mierzą się ludzie w związku z przepisami stanowymi i federalnymi, które utrudniają dostęp do aborcji”.

 

Adler podkreślił, że poprawka do budżetu miasta pomoże mieszkańcom „dokonać najlepszego wyboru dla siebie i swoich rodzin”.

 

„Zgodnie z poprawką do budżetu 150 tys. dolarów zostanie przekazane Departamentowi Zdrowia Publicznego w Austin, który następnie będzie mógł tymi środkami, rozdysponowanymi w drodze przetargu, wesprzeć grupy już dziś zapewniające tzw. wsparcie logistyczne ubogim kobietom chcącym poddać się aborcji. Pieniądze nie będą mogły jednak zostać przeznaczone bezpośrednio na sfinansowanie zabiegu aborcji”, informuje NBC.

 

Ze środków z funduszu będą mogły korzystać jedynie mieszkanki Austin - nie ma przy tym znaczenia czy aborcji będą one chciały poddać się w Teksasie (aborcja jest w tym stanie legalna do 20 tygodnia ciąży), czy poza granicami stanu.

 

Źródło: NBC / rp.pl

TK


DATA: 2019-09-11 08:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo ciekawe informacja w kontekście goszczenia przez Parafie Polskie Ewangelizatorów z tego miasta i zauroczenia sekciarskimi naukami. Samo miasto Austin i jego działanie na zasadzie powiązań SIECIOWYCH jest jak z horroru. Jednakże, informacja ta nie przebije INFORMACJI KEP : Zajdą zmiany w formacji księży w Polsce. Powstał PROJEKT NOWYCH ZASAD FORMACJI KAPŁAŃSKIEJ. A to ciekawe ? To teraz mamy nowe ZASADY w Nowym Kościele Chrześcijan . Może się okazać , że WIERNI NIE ZAAKCEPTUJĄ ich.
8 miesięcy temu / iskierka
 
Od kiedy zabijanie dzieci jest opieką zdrowotną? To opętanie czy choroba umysłowa?
8 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.