25 listopada 2019

Rada KEP ds. Rodziny: troska o życie poczęte to również przejaw miłości do Ojczyzny

(fot. pixabay.com/CC0 Creative Commons)

Troska o każde poczęte życie to nie tylko powinność religijna, wyraz wrażliwości duchowej i chęć pomocy najbardziej bezbronnym, ale również przejaw miłości do Ojczyzny, która przeżywa zapaść demograficzną — pisze w piśmie do liderów wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP bp Wiesław Śmigiel.

 

Przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski podkreśla, że „w świecie współczesnym trwa potężna walka o ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci”. Dlatego, jak podkreśla: „jako Przewodniczący Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski zwracam się z prośbą do wszystkich przedstawicieli wspólnot modlitewnych w Polsce o podjęcie stałej modlitwy w intencji ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Bp Wiesław Śmigiel prosi także o modlitwę w intencji ludzi nauki, medycyny, kultury i polityki, którzy odważnie i zdecydowanie bronią życia ludzkiego. „Nasza żarliwa i ufna modlitwa jest w stanie uratować wiele istnień ludzkich i przyczynić się do budowania cywilizacji miłości. Ufam, że modlitwa ta przyniesie swoje owoce i pozwoli chronić życie ludzkie w naszej Ojczyźnie od poczęcia do naturalnej śmierci zgodnie z Bożym zamysłem” – zaznacza hierarcha.

 

Przewodniczący Rady KEP ds. Rodziny przypomina jednocześnie, że św. Jan Paweł II w encyklice Evangelium vitae napisał: „bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać — oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi”.

 

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach na ścieżkę legislacyjną w parlamencie wrócił projekt inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”, zmierzającej do zakazania tzw. aborcji eugenicznej. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zadecydowała o nadaniu numeru druku obywatelskiemu projektowi ustawy. Oznacza to, że posłowie będą zmuszeni do zajęcia się sprawą raz jeszcze. Pierwsze (ponowne) czytanie w sejmie nowej kadencji musi się odbyć najpóźniej w maju 2020 roku.

Projekt inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję” został wniesiony przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej 30 listopada 2017 roku, ale sejm minionej kadencji po wysłuchaniu pierwszego czytania nie zajął się dalszym procedowaniem ustawy i skierował ją do prac w komisjach. Projekt „przeleżał” w nich do końca kadencji. Ustawa o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej mówi jasno, że jeśli projekt inicjatywy nie zostanie doprowadzony do uchwalenia lub odrzucenia w bieżącej kadencji, powinien zostać rozpatrzony przez sejm następnej kadencji.

Celem inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję” jest wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży tzw. przesłanki eugenicznej, pozwalającej na aborcję dzieci, u których stwierdzono podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Pod projektem podpisało się 850 tys. Polaków.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 724 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram