DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Rada karze TVP za żarty z papieża

Rada karze TVP za żarty z papieża
#PAPIEŻ    #KRRIT    #TVP    #PRAWO    #KARA    #TELEWIZJA    #LIMO    #KABARET

Na Telewizję Polską została nałożona kara finansowa w wysokości 5 tys. zł za przekroczenie granicy swobody wypowiedzi. Sankcja ma związek z z emisją w programie TVP2 8 marca 2013 roku audycji pt. „Tylko dla dorosłych”, podczas której „artysta” kabaretowy żartował z papieża i osób starszych.

 

W związku z emisją programu do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło łącznie 12 skarg, w tym jedna od posłów – przedstawicieli Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski oraz 11 skarg od osób prywatnych. Skargi dotyczyły występu Kabaretu Limo i zawierały zarzut rozpowszechniania treści godzących w uczucia religijne katolików oraz sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym.

 

Przeprowadzona przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji analiza wskazanej audycji potwierdziła przekroczenie granicy swobody wypowiedzi.

 

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zgodziła się z przesłanym w tej sprawie stanowiskiem TVP SA, która powołała się na satyryczny charakter tej audycji, opatrzonej kwalifikacją wiekową „od lat 16”, skierowanej do widzów dorosłych, świadomych satyryczno-kabaretowej konwencji programu.

 

KRRiT podkreśliła, że „zgodnie zarówno z linią orzecznictwa, jak i literaturą przedmiotu satyra nie może naruszać godności ludzkiej, a satyryczna forma wypowiedzi nie zawsze jest wystarczającym usprawiedliwieniem dla takich naruszeń, niezależnie wobec kogo i o jakiej porze zostały dokonane”.


 

Źródło: krrit.gov.pl

luk


DATA: 2013-08-16 08:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Śmiech jest gorszą bronią od krzyku. A starszych oraz Papieża należy szanować.
ponad 6 lat temu / y
 
Widziałem ten program ,humor na poziomie meneli spod budki z piwem. Jakos mnie te żarty nie raziły ,bo poziom intelektualny prowadzących wskazuje na to, że wyraźnie nie wiedzą co czynią. Razi tylko ,że to było finansowane z moich pieniędzy. I co, teraz utrzymywana z budżetu TVP ma zapłacić 5000zł ,czyli karę znowu zapłacą podatnicy? To jaka paranoja.
ponad 6 lat temu / Santiago
 
TVP oglądają w większości starsi ludzie.Śmieją się z nich a potem lament , że oglądalność spada.
ponad 6 lat temu / cynik
 
To teraz do prokuratury i do sądu z tym orzeczeniem. I kary znacznie wyższe niż 5000 zł? Kpina ze sprawiedliwości i z prawa do kwadratu. Ukarać należy również konkretnych ludzi z TVP i z kabaretu i to kwotami 100x większymi niż 5ooo oraz ograniczeniem wolności albo więzieniem w zawieszeniu. Zobaczymy KTO SIĘ PODEJMIE dalszym prowadzeniem tej sprawy.
ponad 6 lat temu / Ale Kara?
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.