DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Rada Europy wstawia się za aresztowanym aktywistą LGBT. Domaga się jego uwolnienia

Rada Europy wstawia się za aresztowanym aktywistą LGBT. Domaga się jego uwolnienia
Dunja Mijatović fot. Flickr.com

Komisarz praw człowieka Rady Europy Dunja Mijatović zaapelowała na Twitterze o natychmiastowe uwolnienie aktywisty LGBT Michała Sz. (Margot) przez polskie władze.

 

Swój apel Mijatović wystosowała na Twitterze. „Wzywam do natychmiastowej uwolnienia aktywistki LGBT Margot ze Stop Bzdurom zatrzymanej wczoraj za blokowanie furgonetki z przekazem nienawistnym wobec LGBT i umieszczanie tęczowych flag na pomnikach w Warszawie. Nakaz aresztowania jej na dwa miesiące stanowi bardzo niepokojący sygnał w kwestii wolności słowa i praw osób LGBT w Polsce” - napisała.

 

Uznający się za kobietę o pseudonimie „Margot” Michał Sz., wobec którego zastosowano policyjny nadzór spędzi dwa miesiące w areszcie.  Sz. zarzucono, że 27 czerwca „wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami uszkodził samochód marki renault master, poprzez przecięcie opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania oraz pobrudzenie pojazdu farbą”. Łączna wartość strat – jak poinformowała prokuratura – wyniosła ponad 6 tys. zł na szkodę Fundacji Pro-Prawo do Życia.

 

Aktywiście zarzucono również, że w trakcie zajścia przewrócił Łukasza K. na chodnik, czym spowodował u niego obrażenia w okolicy pleców i lewego nadgarstka. „Zarzut obejmuje także stosowanie przemocy polegającej na szarpaniu i popychaniu Łukasza K. w celu zmuszenia pokrzywdzonego do zaprzestania nagrywania przebiegu zdarzenia”, informowała prokuratura.

 

Policja nie bez problemów aresztowała oskarżonego w piątek 7.08.2020. Zgromadzeni pod gmachem Kampanii Przeciw Homofobii aktywiści wyraźnie utrudniali interwencję. W trakcie zadymy ponownie próbowano zdewastować pomnik znajdujący się przed kościołem św. Krzyża, jednak próbę udaremniono. W całej akcji policja aresztowała blisko 50 osób.

 

Źródło: Twitter.com / wprost.pl
PR

Czytaj także:




DATA: 2020-08-10 14:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakiej jej ? Przecież to ''mężczyzna''. Zróbcie testy DNA to zobaczycie jaka z niego kobieta. Jak powie że jest bocianem to też lewackie onuce to ''uszanują'' i będą karmić gościa żabami. Obłęd
3 miesiące temu / Neron
 
ten facet udający kobietę w momencie kiedy mu to dogadza i przynosi wymierna korzyść jest zawodowym zadymiarzem. Miałem niestety okazję poznać kiedyś jednego z nich i wiem, że osiągają zarobki nieosiągalne nawet w korporacjach. Aresztowany został na wniosek sądu, nie za ideologię, lecz za zwykłe łamanie prawa. I tyle w temacie, szanowna pani komisarz. Pani ingerencja jest łamaniem polskiej praworządności!
3 miesiące temu / Polak
 
Przecież te osoby LGBT w Polsce są celowo nasyłane i robią rozróby, obrażają innych, szerzą zgorszenie publiczne rozbierając się i pokazując... Niszcza sieją zamęt, plują, przeklinają, atakują niewinnych... Jestem za związkami partnerskimi bo to jest ok w tej formie ale nic więcej, żadnych organizacji LGBT...!!!!
3 miesiące temu / Johnny
 
Przeciez ten na zdjęciu powyżej to wypisz - wymaluj "Grodzka" v.2.0
3 miesiące temu / Hanys GórnoŚl
 
Przecież on odpowiada za napad i zniszczenie. Odpowiada za czyny karalne i tyle w temacie..... Jak oni wszyscy lubią mieszac sie do spraw wewnętrznych naszego kraju....
3 miesiące temu / Ola
 
Dwa miesiące aresztu to bardzo dobry, wręcz doskonały znak dla polskiego społeczeństwa, że takich burd, ekscesów, profanacji jak na zachodzie Europy, w Polsce nie bbędzie.
3 miesiące temu / Jazzz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.