DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Rada Europy przeciwko erotyzacji przestrzeni publicznej

Rada Europy przeciwko erotyzacji przestrzeni publicznej
Fot. kriegs/sxc.hu

Nieczęsto możemy napisać cokolwiek dobrego o władzach międzynarodowych, w tym europejskich. Tym razem jednak Rada Europy zauważyła i potępiła problem seksualizacji młodego pokolenia oraz wszechobecności erotyki w przestrzeni publicznej.


Zgromadzenie Parlamentarne RE zaleciło państwom członkowskim ograniczenie tego zjawiska a załatwienie problemu uznało za pilne. Deputowani Rady Europy ocenili obecność treści związanych ze sferą seksualną jako powszechną, również w przekazach kierowanych do młodego pokolenia, np. w reklamach i wideoklipach.

Rada zaleca państwom członkowskim szereg rozwiązań obejmujących m.in. zabronienie emisji erotycznych treści w wideoklipach przed godziną 22:00. Zdaniem RE, media i reklama nie powinny funkcjonować poza społeczną kontrolą, bowiem stosowanie wyłącznie kryteriów komercyjnych przynosi korzyść branży rozrywkowej, jednak emocjonalnemu i psychicznemu rozwojowi młodego pokolenia – wręcz przeciwnie. Rodzice i nauczyciele powinni otrzymać specjalistyczne wsparcie w staraniach o zapobieganie skutkom seksualizacji. Rada uważa, iż władze publiczne winny skutecznie wpływać na media i agencje reklamowe by te starały się respektować godność i niewinność najmłodszych.


RoM

tvp.info/IARDATA: 2016-06-21 19:00
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Europa się nawraca? Oby!
ponad 4 lata temu / panda
 
Tak widzicie i nie bądźcie ślepi !!! Małymi krokami, niezauważalne wprowadza się prawo szariatu. Czy Europa jest ślepa ?? A pontony płyną dalej..........
ponad 4 lata temu / Predator
 
Islamizacja trwa.
ponad 4 lata temu / fik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.