DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Rada do spraw Praw Człowieka ONZ przeciwko karze śmierci dla homoseksualistów

Rada do spraw Praw Człowieka ONZ przeciwko karze śmierci dla homoseksualistów
Fot. pixabay.com

„Stany Zjednoczone wraz z 12 innymi krajami zagłosowały przeciwko rezolucji ONZ potępiającej karanie śmiercią stosunków homoseksualnych”, poinformował brytyjski dziennik „The Independent”.

 

Jak podaje portal rp.pl homoseksualizm jest obecnie karany śmiercią w Iranie, Arabii Saudyjskiej, Sudanie, Jemenie, Nigerii i Somalii.

 

Rezolucja potępiająca „stosowanie kary śmierci jako sankcji za takie zachowania, jak apostazja, bluźnierstwo, cudzołóstwo i dobrowolne utrzymywanie relacji homoseksualnych” została przygotowana przez Radę ds. Praw Człowieka. Poparło ją 27 spośród 47 krajów wchodzących w skład organu pomocniczego ONZ.

 

Dokument wyrażał również m.in. „sprzeciw wobec stosowania kary śmierci w przypadku osób niebędących w pełni sprawnymi umysłowo, upośledzonych, a także osób, które zakazany czyn popełniły przed ukończeniem 18. urodzin i wobec kobiet w ciąży”.

 

Autorzy uchwały ONZ zwrócili w niej również uwagę na „nieproporcjonalne stosowanie kary śmierci wobec kobiet oskarżanych o cudzołóstwo w stosunku do mężczyzn, którzy się tego dopuszczą”.

 

Przedstawiciele USA w trakcie prac nad rezolucją poparli poprawki złożone przez stronę rosyjską mówiące, iż „kara śmierci nie musi być naruszeniem praw człowieka” oraz że „kara śmierci nie jest formą tortury, ale może do tego prowadzić”. Zostały one jednak odrzucone przez większość krajów wchodzących w skład Rady ds. Praw Człowieka.

 

 

Źródło: rp.pl, „The Independent”

TK

 

 

 

 


DATA: 2017-10-05 10:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jezeli dopuszczaja sie honoseksualizmu to ciezki grzech, ale nikt nie powinien zostac zabity ,bo moze on sie jeszcze nawrocic i uniknac piekla..a przez natychmiastowa kare smierci by tam poszedl..
ponad 2 lata temu / Weronika
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.