DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Rada Bezpieczeństwa ONZ przeciwko „prawu” do aborcji

Rada Bezpieczeństwa ONZ przeciwko „prawu” do aborcji
fot. Patrick Gruban / commons.wikimedia.org, licencja cc

Oenzetowska Rada Bezpieczeństwa odrzuciła propozycje aborcyjnych lobbystów twierdzących, że ofiary gwałtów popełnianych w czasie konfliktu zbrojnego powinny posiadać „prawo” do aborcji. W ubiegłym tygodniu przyjęto przełomową rezolucję w sprawie kobiet, pokoju i bezpieczeństwa.


Jeszcze przed głosowaniem aktorka Angelina Jolie wzywała ONZ do udzielenia pomocy ofiarom gwałtów i karania ich sprawców. Opowiedziała wstrząsające historie kobietoraz dzieci wykorzystywanych seksualnie w obozach dla uchodźców. Rada Bezpieczeństwa przyjęła rezolucję, która wzywa do zapobiegnia i przeciwdziałania przemocy seksualnej w sytuacjach konfliktów zbrojnych. Nie wspomina się w niej jednak o „prawie” do aborcji i darmowych pigułek poronnych.


Delegacje, które promują aborcję, wyraziły swoją frustrację. Francuska delegatka Najat Vallaud-Belkacem pytała, „dlaczego prawa seksualne i reprodukcyjne ofiar przemocy seksualnej wciąż napotykają opór?". Z kolei delegatka skandynawska Karin Enstrom stwierdziła, że dostępność aborcji i pigułek dzień „po”, to kwestia „kluczowa” w sytuacjach konfliktowych. Rada Bezpieczeństwa nie zgodziła się także na zawarcie w rezolucji kwestii tzw. praw homoseksualnych. Podmioty ONZ konsekwentnie odrzucają możliwość przyznania szczególnych praw pederastom i lesbijkom.


W rezolucji Rady Bezpieczeństwa po raz pierwszy znalazło się jednak słowa o „zdrowiu seksualnym i reprodukcyjnym”. Organizacje aborcyjne próbowały wykorzystać sytuację ofiar gwałtów, aby utworzyć nowe „prawo”. Kwestię tę zaczęto podnosić w Komisji ONZ ds. Statusu Kobiet na początku roku 2013, ale bez powodzenia.


Wcześniej Watykan ostrzegł państwa członkowskie ONZ, aby nie naruszały godności ludzkiej pod pretekstem pomocy. Arcybiskup Francis Chulikatt skrytykował włączenie do rezolucji pojęcia „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”. Stwierdził, że obejmuje ono „destrukcyjną opiekę zdrowotną wykorzystywaną w celu usprawiedliwienia zabójstwa”. Dodał również, że „śmierć niewinnego dziecka nienarodzonego jest stosowaniem dalszej przemocy wobec kobiety znajdującej się już w trudnej sytuacji”.Źródło: C-fam.org., AS.


DATA: 2013-07-09 07:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.