DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Rabin zaalarmowany ideologiczno-duchową jednością Arabów z możnymi świata przeciw Izraelowi

Rabin zaalarmowany ideologiczno-duchową jednością Arabów z możnymi świata przeciw Izraelowi
Pieter Brugel Starszy, Wieża Babel - Google Art Project/Wikimedia
#USA    #WPŁYWY    #WIEŻA BABEL    #RABIN    #ARABOWIE    #DYSKUSJA    #PALESTYNA    #KONFERENCJA    #SPOTKANIE    #ANTYSEMITYZM    #SYRIA    #BARACK OBAMA    #ŻYDZI    #IZRAEL    #ŁUK TRIUMFALNY

Replika rzymskiego łuku triumfalnego, który kiedyś stał przed pogańską świątynią Baala została wzniesiona w Dubaju na konferencji World Goverment Summit. Odbyła się ona w dniach od 12 - 14 lutego br. Po raz kolejny spotkali się działacze oenzetowscy, politycy i finansiści opowiadający się za tzw. zrównoważonym rozwojem. Żydowski rabin podniósł alarm, twierdząc, że replika symbolizuje zapowiedziany w Biblii „niebezpieczny sojusz Izmaela i Edoma przeciwko Izraelowi”.

 

Oryginalny rzymski łuk triumfalny, do którego nawiązuje replika znajdował się od 1800 lat w Palmyrze w Syrii aż do października  2015 r. Wtedy zniszczyli go bojownicy Państwa Islamskiego. Pełnowymiarowa 15 - metrowa replika łuku zostaławykonana w ubiegłym roku przez Instytut Archeologii Cyfrowej – to wspólny projekt brytyjskiej i amerykańskiej uczelni: Oksfordu oraz Harvardu.

 

Replika została wzniesiona na otwarcie szczytu World Goverment Summit w Dubaju - stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na konferencję przybyli przywódcy rządów, liderzy biznesu i liczni działacze oenzetowscy, także przedstawiciele Banku Światowego. Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się w 2013 roku. Wziął w nim udział były prezydenta USA Barack Obama i były sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon oraz inni przywódcy światowi.

 

Choć rzymski artefakt odtworzony w nowoczesnej metropolii arabskiej może wydawać się absurdalny, rabin Pinchas Winston wskazuje na głębszy sens, który jest niezwykle aktualny.

 

Rabin Winston uważa, że chociaż Rzym i ZEA reprezentują dwa różne światy i różne momenty w historii, to jednak istnieje między nimi ścisły związek ideologiczno-duchowy. -Tradycja mówi o czterech wygnaniach Żydów, ostatnie miało być rzymskie.Izrael jest atakowany przez Arabów, ale nigdzie nie słyszymy o piątym arabskim wygnaniu lub o wygnaniu Izmaela – wyjaśnia. - Ten rzymski artefakt w Dubaju symbolicznie łączy razem: Izmaela, Arabów i Edoma, który związany jest z Rzymem – dodaje.

 

Oryginalny łuk w Palmyrze został zbudowany przez cesarza rzymskiego Septymiusza Sewera i stanął przed istniejącą niegdyś świątynią, w  której mieszkańcy Mezopotamii czcili pogańskiego boga Bel, wspominanego często w Biblii jako Baala.

 

- Podobnie jak Rzymianie, Arabowie próbują kontrolować świat i to z powodzeniem – mówi rabin Winston. - Arabowie kontynuują misję Edoma, który chciał podbić świat. Ten związek między Dubajem i Rzymem pokazuje, że  misja Edoma jeszcze się nie zakończyła. Przybrał on po prostu inną maskę – tłumaczy rabin.

 

W pierwszym wieku mędrzec żydowski Jonathan Ben Husyjel napisał o tym, jak to biblijny sojusz między Izmaelemi Ezawem (Edomem) pojawi się na końcu czasów. Wg Żydów wyraźne dowody duchowej jedności między tymi dwoma pozornie odmiennymi światami można znaleźć w rozwijającej się współpracy politycznej między Rzymem a światem arabskim. Więź ta wg niektórych Żydów objawia się w umacnianiu relacji Watykanu z Autonomią Palestyńską czy z Iranem – głównym wrogiem Izraela.

 

Edom i jego chęć panowania nad światem w tradycji żydowskiej jest symbolem Rzymu i rywalem Mesjasza w walce o władzę nad światem. Rabin Winston wyjaśnił, że obecnie mamy „nacisk na stworzenie rządu światowego i powrót do Wieży Babel, to jest dąży się do umieszczenia władzy w rękach bogatych, potężnych i aroganckich ludzi”.

 

- Arabska chęć panowania nad światem jest częścią ich religii i jest również bardzo rzymska – kontynuował. – Chęć rządzenia  światem to również religia bogatych i potężnych – dodał.

 

Wg rabina, motywy stojące za tworzeniem rządu światowego mogą brzmieć  altruistyczne, ale „pragnienie, by naprawić świat i uczynić go lepszym miejscem przypomina ruch mesjanistyczny”. - Jeżeli nie jest on oparty na Bogu, to ulega wypaczeniu, ponieważ opiera się na ego. To zawsze przyciąga świeckich akademików, ponieważ wywyższa ludzki intelekt ponad Tego, który rządzi nami wszystkimi – stwierdził żydowski uczony.

 

Co ciekawe, jak podają izraelskie media, replika łuku pojawiła się po raz pierwszy w Londynie w dniu 19 kwietnia 2016 r. podczas Tygodnia Dziedzictwa UNESCO. Data ta zbiegła się z Beltane, głównym świętem celtyckim. Łuk pojawił się ponownie w Nowym Jorku we wrześniu.

W czasach starożytnych na ołtarzach Baala składano ofiary z dzieci i dopuszczano się biseksualnych orgii.

 

Tegoroczna konferencja w Dubaju skupiła się na kwestiach „zrównoważonego rozwoju”, wczesnej edukacji dzieci, konieczności propagowania wielokulturowości, etatyzmu i stworzenia rządu światowego.

 

Obecni na niej byli liczni przedstawiciele ONZ, MFW, Banku Światowego, OECD, Światowego Szczytu Gospodarczego oraz innych organizacji międzynarodowych. Wielu przywódców otwarcie mówiło na szczycieo etatyzmie, wielkim globalnym rządzie.

 

Klaus Schwab założyciel i przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego w Davos powiedział uczestnikom, że rządy powinny promować swoją wizję globalizmu i globalnego systemu regulacyjnego, który zajmie się problemami „zmian klimatycznych” i będzie promować „globalne obywatelstwo”.

 

Źródło: breakingisraelnews.com., worldgovermentsummit.org.

AS.


DATA: 2017-02-21 08:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Możnaby to opisać np w następujący sposób. Tj masoni(wyzierają z nich przez "pączkowanie" iluminati) na 32 stopniu przechodzą na islam,a na 33 "stapiają się" w jedno z ich bogiem diabłem-luxferis (tj jutrzenka - iluminati).Typowi opętańcy. Ich (po)twór NWO ,więc opierać się ma na antydekalogu. Zatem,aby to osiągnąć używają wszelkich potrzebnych ku temu narzędzi (np:islamu,talmudu,genderu,komunizmu,faszyzmu i wszelkich innych izmów). Jednak smok na szczęście,w swoim zaślepieniu pychą zjada własny ogon. Tj frankestein(w tym wypadku islamiści) stał się groźny dla swojego kreatora dr Frankensteina (syjo-masoni tj sataniści)
ponad 2 lata temu / jac
 
Islam stworzony przez żydów jako narzędzie walki z Kościołem obraca się przeciwko nim samym. Kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada.
ponad 2 lata temu / Jacek
 
@Beryl, ja nie mam wątpliwości, że arabowie a w zasadzie muzułmanie, kierując się ideologią islamu dążą do panowania nad całym światem. Ten fakt nie wyklucza innego faktu, że uzurpatorów do panowania nad światem, nad ludzkością jest znacznie więcej.
ponad 2 lata temu / odszkodowania
 
Tyle się naczytałem o żydowskich i masońskich spiskach, a tu proszę Żyd twierdzi że Arabowie chcą zdobyć władzę nad światem.
ponad 2 lata temu / BERYL
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.