DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Abp.Fulton Shenn przepowiadal upadek USA w czasie 6 pontyfikatu od czasu wygloszenia proroctwa . SZÓSTY pontyfikat przypada na Franciszka
7 miesięcy temu / Servus
 
@UPS - Przecież w końcu liczy się efekt! Możemy ze szlachetnymi hasłami na ustach iść na dno - albo możemy jakoś temu przeciwdziałać! Po doświadczeniach historycznych, zwłaszcza XX wieku, nie sposób ufać tym, którzy proponują wychowanie "nowego człowieka", niezależnie z jakich pozycji to czynią! Kpiarskie powiedzonko mówi że "suma inteligencji na planecie jest stała, tylko populacja rośnie". Lakoniczna, a jakże trafna diagnoza! Ponadto istotnie, rządzącym może odpowiadać postępujące ogłupienie motłochu. Ale tylko tak długo, jak długo działają w obrębie reguł demokracji i widzą, że mogą tą ciemną masą manipulować. Gdyby musieli się zmierzyć na twarde, merytoryczne argumenty z najlepszymi umysłami narodu, zupełnie ów motłoch pomijając, byłoby im znacznie trudniej. Za to wszystkim wyszłoby to na dobre!
7 miesięcy temu / utopia taka
 
Do M.R. Znowu zderzamy się z pomieszania przyczyny i skutku. Co jest największym błędem logicznym nie tylko naszych czasów. Powołując się na "dyktaturę" motłochu, opisuje pan skutek, nie odnosząc się do przyczyny. Są siły, którym opisana przez Pana sytuacja odpowiada. Mierny, bierny, czyli łatwiejszy do zmanipulowania. Gdy nałożymy na to źle pojętą ideologię patriotyczną i narodowościową oraz pojmowanie wiary, otrzymamy konglomerat czegoś co można wykorzystywać do zasady dziel i rządź. Końcowe akapity Pana wpisu, proszę wybaczyć, ale nie mają nic wspólnego z Katolicyzmem, a zwłaszcza z Nowym Testamentem, który jest niejako przewodnikiem niniejszego Portalu.
7 miesięcy temu / UPS
 
Wychodzi na to, że - jak wiele razy wcześniej - pewna formuła sprawowania rządów się wyczerpuje. Jednak systemy monarchiczne wydają się z perspektywy historycznej bardziej efektywne, niż tzw. demokracja. Czy nie jest tak, że czas już dać sobie spokój z równościowymi dyrdymałami i wprowadzić coś w rodzaju supremacji jednostek inteligentnych? Motłoch od dawna nie ma wystarczającej wiedzy ani potencjału umysłowego, by radzić sobie z całą złożonością dzisiejszego świata. Dlatego jest podatny nawet na prymitywne manipulacje, a że każdy głos w demokracji waży tyle samo, to skutki są opłakane! W nowym modelu każdy miałby jednakowe szanse - na starcie. Jednak jeśli Pan Bóg/Natura/geny nie wyposażyłyby danej jednostki w wystarczający potencjał, taki ktoś, choć zachowałby prawa istoty ludzkiej, byłby kategoryzowany niżej i nie miałby wpływu na kluczowe decyzje! Że to pachnie systemem kastowym? A co w nim złego? Byle ścieżki awansu były drożne.
7 miesięcy temu / M.R.
 
Ciekawy artykuł i ciekawe porównanie do Cesarstwa Rzymskiego. W przypadku Ameryki w grę wchodzi zawsze biznes. Komu zależy na zamieszkach i kto je "sponsoruje"?
7 miesięcy temu / Andy
 
USA zniszczy wróg wewnętrzny, utrzymywany i houłubiony, tj. talmud i jego wyznawcy, historia zna kilka takich przykładów !!!!
7 miesięcy temu / Prorok
 
Panie Jakubie, pełna zgoda.
7 miesięcy temu / bjs
 
w tytułowej AMERYCE powoli do głosu dochodzi prawdziwy "suweren" - masońsko-żydowskie elity, które coraz bezczelniej ingerują w codzienność amerykanów wykorzystując przejęte media, imigrancką dzicz, sodomitów, pożal się Boże college i państwowe uniwerki. Zadymy to część kampanii przeciw Trumpowi.
7 miesięcy temu / janka
 
Przed II WŚ bankierzy pożyczali na wojnę wszystkim, po wojnie na odbudowę ze zniszczeń. Wojsko USA pozostało w Japonii, Europie i wielu innych miejscach, podporządkowywali sobie kraje arabskie te z ropą wcześniej porzucili standard złota i swoją armią i lotniskowcami pilnowali aby wszystkie zakupy za ropę odbywały się w dolarkach, a te sobie zaczęli drukować bez opamiętania, wszak cały świat je potrzebował na zakupy ropy. Jak się komuś coś nie podobało to zaprowadzali "demokrację" jak w Libii, czy Iraku i innych miejscach. Już wtedy amerykanie mogli żyć jak "pączki w maśle" bo do USA płynęły ropa i towary z całego świata w zamian za zielone papierki z drukarki. Na dobrą sprawę mogli nie mieć fabryk, a mieć wszelkie dobra. Szkoda mi ludzi, ale nie szkoda mi USA z ich polityka wtrącania się w politykę każdego kraju i pasożytującego na reszcie świata za zielone papierki z drukarki. Mam nadzieję na koniec tej dominacji dolara na świecie.
7 miesięcy temu / julka
 
@J.Majewski Czy USA przemienią się w cesarstwo? Myslę, że to pytanie jest bezprzedmiotowe. Struktura wladzy w Ameryce jest scentralizowana i jest to de facto forma cesarstwa. Wynika to min z rozleglosci panstwa i strefy interesow obejmujacej caly swiat podobnie jak Rosja i Chiny. Nalezalo postawic pytanie: jak Ameryka poradzi sobie z ograniczeniem swojej roli w swiecie dedolaryzacja, konkurencyjny swift- niezalezny od Ameryki itd. Reakcja politykow i wielkiego biznesu usa moze cechowac frustracja a ta moze pchnąć do różnych nerwowych- niebezpiecznych ruchów.
7 miesięcy temu / Rysio
 
@bjs - płatne studia to rzecz najnormalniejsza w świecie, nie ma w nich nic złego. Problemem są programy pożyczek studenckich. One zostały stworzone nie dla studentów, tylko dla uczelni i dla banków. Dopóki nie było pożyczek, uczelnie, jak wszelakie biznesy, musiały starać się utrzymywać czesne na tyle niskie, żeby mieć wystarczająco chętnych. Natomiast gdy pojawiły się pożyczki, tworząc wrażenie że studia są dotowane, koszty studiów zaczęły rosnąć - bo wiadomo było że studenci i tak nie płacą dopóki nie skończą studiów, więc nie będą myśleć tak daleko do przodu. Nie lubię używać słowa "kapitalizm" pejoratywnie, bo to się kojarzy z socjalistyczną nowomową, ale trudno było znaleźć inny sposób aby opisać zjawisko gdzie komercyjne banki i uczelnie eksploatują finansowo studentów, pod płaszczykiem socjalistycznej pomocy.
7 miesięcy temu / Jakub Majewski
 
Czy płatne studia można zestawić z "bezwzględnym oligarchicznym kapitalizmem"? Trochę przesada, nikt nikogo nie zmusza do skończenia studiów. Jeżeli ktoś uważa że chce, ok, za swoje pieniądze. Efekt byłby taki, że kierunki na których ludzie tracą tylko czas zostałyby zamknięte, a zostałyby tylko te na prawdę potrzebne.
7 miesięcy temu / bjs
 
To jest tylko bandycka demokracja, ochlokracja, socyalizm! Stare to wszystko jak świat. W ten sposób odszedł świat antyczny.
7 miesięcy temu / Paweł K.
 
w tym tekście brakuje tylko wzmianki o Polsce. Czy mamy iść na dno razem z USA ? Jeden Grzegorz Braun to trochę mało by zmienić polską politykę.
7 miesięcy temu / Pejot
 
Super tekst! Szacun!
7 miesięcy temu / MKs
 
Wszystko na kredyt. Oszczędzanie to przeżytek. No i wszystko się robi aby nie oszczedzać bo inflacja zeżre. Tonsystemowe rozwiązanie rod?w bankierskich. Pozwalamy im na to. Warto pamietać że w konstytucji USA napisali że podatki WYŁĄCZNIE złotą lub srebrną monetą. Ale kogo obchodzi konstytucja?
7 miesięcy temu / Jot
 
Dobry artykuł, ukazujący przy okazji pułapki demokracji i "obłędu równościowego". Na przełomie lat 50-60-tych XX wieku Ameryka jawiła się jako raj na ziemi. Było bezpiecznie, dzieci samodzielnie chodziły do szkoły i bawiły się na ulicy, gospodarka kwitła, a Stany Zjednoczone były potęgą trzymającą w szachu bolszewicki ZSRR. Nie było przekleństwa polit-poprawności, Murzyn nie był Afroamerykaninem, a Indianin nie był "rdzennym" Amerykaninem, zaś jedni i drudzy znali swoje miejsce w szyku, wynikające m.in. z ich genetycznych ograniczeń mentalnych i intelektualnych. Aż skończyła się segregacja w imię "równości". Od razu eksplodowała przestępczość, zwłaszcza wśród czarnych, a Ameryka nie wyciągnęła wniosków z Korei i wplątała się w awanturę wietnamską. I skutki tego, wraz z postępującym rozbestwieniem mniejszości i degrengoladą lewacką, pogrążają teraz ten niegdyś piękny kraj. Analogie do Cesarstwa Rzymskiego są trafne tyle, że dziś historia toczy się szybciej...
7 miesięcy temu / S&W
 
Wychodzi na to że rację ma Krzysztof Karoń. Generacji przeoranej przez kulturowy marksizm pozostaje tylko jedna aktywność społeczna - kradzież!
7 miesięcy temu / bvr
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.