DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Querida Amazonia. ULGA CZY OBAWA? Pobierz nowy numer „PCh24 Co Tydzień”

Querida Amazonia. ULGA CZY OBAWA? Pobierz nowy numer „PCh24 Co Tydzień”

Długo wyczekiwana papieska adhortacja posynodalna doczekała się publikacji. W oczekiwaniu na dokument pojawiło się wiele głosów dotyczących drogi Kościoła, jaką po Synodzie Amazońskim wskaże papież. Rezygnacja z celibatu, diakonat kobiet… Rysowane możliwe scenariusze były, delikatnie ujmując, wysoce rozbieżne. Czy publikacja adhortacji „Querida Amazonia” rozwiała wątpliwości?

 

Wprawdzie katolicy sprzeciwiający się rewolucyjnym zmianom w Kościele, w tym poluzowaniu celibatu cieszą się, że w tym zakresie papież nie zdecydował się na zmiany. Polscy biskupi komentując papieski dokument wprost mówili o „uldze”. Cóż z tego, skoro hierarchowie postulujący większe otwarcie Kościoła na „nowe” wyrażają swoje zadowolenie z papieskiego tekstu? Progresiści w dokumencie widzą swoją szansę. Albowiem Franciszek nie zgodził się na przeprowadzenie rewolucyjnych zmian już teraz, ale pozostawił szerokie pole do rozmów, dając postulatom zgłaszanym podczas Synodu Amazońskiego szansę na ponowne, kto wie, może mocniejsze wybrzmienie w przyszłości.

 

Należy spodziewać się, że promotorzy zmian w Kościele, powołując się na adhortację, niezwłocznie przystąpią do ofensywy. Czy w papieskim dokumencie równie mocne wsparcie znajdą konserwatyści? „Na razie” nic się nie zmienia. I potrzeba wielkiego wysiłku – także modlitewnego, by tak nieprecyzyjnie określony czas trwał jak najdłużej.

 

W 96. numerze „PCh24 Co Tydzień” znajdziecie Państwo także odpowiedź na pytania o to dlaczego ukraińscy hierarchowie upomnieli niemieckich braci oraz relację z pola walki o los polskich dzieci zagrożonych ideologią LGBT. Zapraszam do lektury!

 

Redaktor wydania

Marcin Austyn

 

 

Aby pobrać nasz e-tygodnik wystarczy kliknąć TUTAJ.

  

  


DATA: 2020-02-17 11:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego "Querida Amazonia", a nie "Quaerida Amazonia"?
5 miesięcy temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.