DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Pycha kroczy przed upadkiem. Koniec idola wszystkich lewaków?

Pycha kroczy przed upadkiem. Koniec idola wszystkich lewaków?
Premier Kanady Justin Trudeau fot. CHRIS WATTIE/REUTERS
#KANADA    #JUSTIN TRUDEAU    #LGBT    #PARADA    #KORUPCJA    #LEWICA    #PREMIER    #RZĄD    #WYBORY

Za siedem miesięcy odbędą się wybory w Kanadzie i jest nadzieja na koniec ery Justina Trudeau. Jeden z najbardziej „postępowych” premierów świata jest podejrzany o ingerowanie w prace wymiaru sprawiedliwości i chęć ukrycia afer korupcyjnych rządzących liberałów.

 

Chodzi m.in. o aferę SNC-Lavalina, która od dwóch miesięcy pogrąża wizerunek tego „anty-Trumpa” Ameryki Północnej. Ironią losu jest, że Donald Trump święci w tym samym czasie swój triumf, dzięki oczyszczeniu go z zarzutów rzekomej współpracy z Rosjanami.

 

Kanada żyje obecnie ujawnieniem nacisków politycznych i śledztwem w sprawie łapówek. Szykuje się skandal, który może pogrążyć nie tylko rządzących liberałów, ale i samego Justina Trudeau. Jody Wilson-Raybould, była minister sprawiedliwości i prokurator generalna (funkcje te są w Kanadzie połączone), potwierdziła przed parlamentarną komisją sprawiedliwości, że pomiędzy wrześniem a grudniem zeszłego roku premier i jego główni doradcy (w sumie 11 osób) nakłaniali ją, aby zaprzestała ścigania afery SNC-Lavalin.

 

SNC-Lavalin to największa firma inżynieryjno-budowlana w Quebeku. Zatrudnia na całym świecie ponad 50 tys. pracowników. O tym, że wygrywa wiele przetargów, dzięki łapówkarstwu ćwierkały wróbla od lat. Teraz trwa m.in. dochodzenie dotyczące zarzutów o oszustwa i korupcję związane z umowami w Libii jeszcze za czasów Kadafiego.

 

Ujawnienie afer spowodowało, że nad SNC pojawiła się groźba odsunięcia na 10 lat od udziału w przetargach w Kanadzie i wysokie kary finansowe. W końcu ominięto jednak śledztwo prokuratury zawierając z firmą  ugodę (tzw. deferred prosecution agreement DPA), która pozwalała firmie nadal uczestniczyć w przetargach. Minister sprawiedliwości, która nie chciała się na ugodę zgodzić została przeniesiona na stanowisko ministra… ds. kombatantów. Złożyła dymisję.  Sprawę ujawniły media.

Za łagodnym potraktowaniem SNC mógł stać sam premier Trudeau. Symbol „postępowych” zmian i „innej polityki” tonie w starej jak świat korupcji, chociaż zaprzecza oskarżeniom. Twierdzi, że podejmował jedynie działania, by ocalić miejsca pracy. Wydaje się jednak, że jest to kropla, która przepełnia czarę błędów premiera-celebryty.

 

Zaczynał z wysokiego pułapu 60% poparcia. Utworzył rząd z parytetem płci, przedstawicieli mniejszości etnicznych, odmiennych orientacji seksualnej, a nawet, by było jeszcze poprawniej z inwalidą. Pytany o prymat „polit-poprawności” nad merytorycznością gabinetu, odpowiadał „ mamy XXI wiek”. Co ciekawe, największy charakter w tym rządzie okazałą się mieć właśnie… kobieta (Jody Wilson-Raybould).

 

Trudeau z duża konsekwencją wspierał „postęp” w legislacji, masową imigrację, ale miał też „wpadki” i pokazywał, że nie jest politykiem poważnym. Rok temu razem z żoną i dziećmi, wybrał się na 8-dniową wycieczkę po Indiach. Przez cały swój pobyt w tym kraju Trudeau pojawiał się poprzebierany w różne „cepeliowskie” stroje hinduskie, jeździł od festynu do festynu, gdzie pląsał w takt muzyki. Omar Abdullah, były szef rządu indyjskiego stanu Jammu and Kashmir napisał, że „nawet w Bollywood nikt się tak nie przebiera”. Nawet lewicowe media kanadyjskie, które dotychczas usprawiedliwiały błazenady Trudeau, określając je mianem „chłopięcego stylu i wdzięku” stwierdziły, że dość tych wygłupów i kompromitacji.

 

Trudeau lubi przebieranki. Kiedy parada gejowska przypadła w Ramadan, premier Kanady założył na paradę… skarpetki w półksiężyce, symbol islamu. Jego udział w tego typu paradach był przejściem od „tolerancji do akceptacji” subkultury LGTB, bo przecież mamy… XXI wiek. Słynne było też jego wejście do parlamentu w  Halloween, gdy rozpiął koszulę i pokazał, że ma pod nią kostium… Supermana.

 

Jednocześnie w tej samej „tolerancyjnej i kolorowej” Kanadzie prześladuje się obrońców życia. Zmieniono „seksistowski” hymn, wydrukowano nawet jednodolarówkę poświęconą LGTB. Aborcja to w Kanadzie „prawo fundamentalne kobiety”. Kanadyjscy pracodawcy, którzy chcieliby zatrudnić latem młodzież do pracy sezonowej i otrzymać z tego tytułu dopłaty rządowe, muszą najpierw podpisać Kartę LGTB. Trudeau jest też np. zwolennikiem eutanazji, a listę postępowych posunięć jego rządu można by jeszcze ciągnąć dość długo.

 

Również w jego przypadku jednak sprawdza się powiedzenie, że pycha poprzedza upadek. I pomyśleć, że ten „nowoczesny” rząd podkopały nie wygłupy premiera, ale stara jak świat korupcja, na którą postęp, o dziwo okazuje się tak mało odporny.

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2019-03-27 13:30
AUTOR: BOGDAN DOBOSZ
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
26
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sprawiedliwości stało się zadość. Arcy postępowy premier Kanady osiągnął moralne dno i znajduje się w obliczu końca jego działalności funkcji premiera.Lewackie poglądy i posunięcia Trudeau doprowadzą go do rychłego złożenia urzędu.Dość psucia społeczeństw lewackimi pociągnięciami i poglądami!
ponad 1 rok temu / moka54
 
Czaskowsky pójdzie sladem tego dzastina. Miejmy nadzieję, że niedługo.
ponad 1 rok temu / Robin
 
Dokąd zmierza nasz kraj, nasza klasa polityczna? Dokąd zmierzamy my? Czy nikt nie widzi że brak kręgosłupa w tym przypadku tylko nam szkodzi? Zbudujmy kolejne muzea, zorganizujmy kolejny szczyt żeby "PRZYJACIELE" mogli nas odpowiednio potraktować. Co jeszcze musimy zrobić? Oddać tek kraj chyba. Te posunięcia napawają smutkiem i bolą, bo dawno już przestały śmieszyć. Obecny rząd niestety coraz bardziej przesuwa się w stronę o której głosujący nie śnili w najgorszych snach. Coraz mniej patriotyzmu, coraz mniej odwołań do wartości chrześcijańskich. Obce wojska, obce interesy i pasmo oszczerstw. Dokąd i po co? Pamiętajmy to wszystko podczas wyborów. Bardzo Was proszę moi kochani RODACY. Jeszcze Polska....
ponad 1 rok temu / ORM
 
ale dobrze ze jest katolikiem!
ponad 1 rok temu / ja
 
A czego można się spodziewać po Francuzach.
ponad 1 rok temu / kryst 45
 
Poza powoływaniem się na prawo "naturalne" nie zaszkodziła by szczypta zwykłej uczciwości. Dyskusja nie ma sensu, kiedy publikujecie tylko moje wybrane posty.
ponad 1 rok temu / Jacek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.