DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2020 r.

Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Putin nadal może być prezydentem, ale muszą go wybrać obywatele. Będą demokratyczne wybory

Putin nadal może być prezydentem, ale muszą go wybrać obywatele. Będą demokratyczne wybory
FOT.Sergei Savostyanov/TASS/FORUM

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin poinformował, że zbliżające się wybory prezydenckie, które odbędą się w 2018 roku, będą w pełni demokratyczne. Nie zadeklarował przy tym wprost, że weźmie w nich udział, ale podkreślił, że przyszłego prezydenta wybiorą Rosjanie w głosowaniu.


Obecny prezydent Rosji sprawuje swoją funkcję już po raz trzeci, a jego poparcie społeczne wskazuje, że jest głównym kandydatem na ponowne zwycięstwo w wyborach. Pierwszy raz na fotelu prezydenckim zasiadł w grudniu 1999 roku, gdy jako pełniący obowiązki zastąpił na tym stanowisku ustępującego Borysa Jelcyna. Następnie zwyciężył w wyborach i formalnie objął urząd w połowie 2000 roku. Obecna kadencja Władimira Putina kończy się w przyszłym roku, a wybory zaplanowano na marzec.


Przywódca Rosji nie potwierdził jeszcze informacji o swoim ewentualnym starcie w wyborach, ale zdecydowanie podkreślił, że w przyszłym roku prezydenta wybiorą Rosjanie. – Następca prezydenta zostanie wybrany przez Rosjan tylko w czasie demokratycznych wyborów. W żaden inny sposób – mówił we czwartek Putin.


Komentatorzy polityczni wskazują na popularność Putina w Rosji i zapowiadają, że obecny szef państwa wystartuje w najbliższych wyborach, w których zdecydowanie zwycięży i będzie sprawował swój urząd aż do 2024 roku.


Warto przypomnieć, że zgodnie ustawą z 2008 roku, prezydent Federacji Rosyjskiej sprawuje swój urząd przez 6 lat. Zwycięzca wyborów może pełnić swą funkcję najwyżej przez dwie kadencje z rzędu. Kandydat jednak może ubiegać się o kolejny wybór, jeśli po zakończeniu jego prezydentury, zwycięży inna osoba. Taka sytuacja miała miejsce wówczas, gdy prezydentem był Dmitrij Miedwiediew. Putin pełnił wówczas funkcję premiera Federacji Rosyjskiej.

 

 

Źródło: wprost.pl

WMa
 

 


DATA: 2017-04-20 22:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.