DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Putin nadal może być prezydentem, ale muszą go wybrać obywatele. Będą demokratyczne wybory

Putin nadal może być prezydentem, ale muszą go wybrać obywatele. Będą demokratyczne wybory
FOT.Sergei Savostyanov/TASS/FORUM

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin poinformował, że zbliżające się wybory prezydenckie, które odbędą się w 2018 roku, będą w pełni demokratyczne. Nie zadeklarował przy tym wprost, że weźmie w nich udział, ale podkreślił, że przyszłego prezydenta wybiorą Rosjanie w głosowaniu.


Obecny prezydent Rosji sprawuje swoją funkcję już po raz trzeci, a jego poparcie społeczne wskazuje, że jest głównym kandydatem na ponowne zwycięstwo w wyborach. Pierwszy raz na fotelu prezydenckim zasiadł w grudniu 1999 roku, gdy jako pełniący obowiązki zastąpił na tym stanowisku ustępującego Borysa Jelcyna. Następnie zwyciężył w wyborach i formalnie objął urząd w połowie 2000 roku. Obecna kadencja Władimira Putina kończy się w przyszłym roku, a wybory zaplanowano na marzec.


Przywódca Rosji nie potwierdził jeszcze informacji o swoim ewentualnym starcie w wyborach, ale zdecydowanie podkreślił, że w przyszłym roku prezydenta wybiorą Rosjanie. – Następca prezydenta zostanie wybrany przez Rosjan tylko w czasie demokratycznych wyborów. W żaden inny sposób – mówił we czwartek Putin.


Komentatorzy polityczni wskazują na popularność Putina w Rosji i zapowiadają, że obecny szef państwa wystartuje w najbliższych wyborach, w których zdecydowanie zwycięży i będzie sprawował swój urząd aż do 2024 roku.


Warto przypomnieć, że zgodnie ustawą z 2008 roku, prezydent Federacji Rosyjskiej sprawuje swój urząd przez 6 lat. Zwycięzca wyborów może pełnić swą funkcję najwyżej przez dwie kadencje z rzędu. Kandydat jednak może ubiegać się o kolejny wybór, jeśli po zakończeniu jego prezydentury, zwycięży inna osoba. Taka sytuacja miała miejsce wówczas, gdy prezydentem był Dmitrij Miedwiediew. Putin pełnił wówczas funkcję premiera Federacji Rosyjskiej.

 

 

Źródło: wprost.pl

WMa
 

 


DATA: 2017-04-20 22:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.