DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Putin i Erdogan chcą zintensyfikować wspólne działania w Syrii

Putin i Erdogan chcą zintensyfikować wspólne działania w Syrii
Władimir Putin i Recep Erdogan, fot. Mikhail Metzel/TASS

Przywódcy Rosji i Turcji rozmawiali wspólnie na temat sytuacji w Syrii. Doszło do niej po sobotnim ataku przeprowadzonym przez koalicję USA, Wielkiej Brytanii oraz Francji, którego celem były rzekome magazyny z bronią chemiczną. Kreml poinformował, że Władimir Putin i Recep Erdogan podjęli decyzję o zintensyfikowaniu wspólnych działań w Syrii.

 

W związku z atakiem na Syrię doszło do rozmowy telefonicznej pomiędzy Władimirem Putinem a Recepem Erdoganem. Obaj przywódcy mieli zgodzić się z tym, że działania podejmowane przez wojska zachodnie były „poważnym naruszeniem karty ONZ oraz podstawowych norm i zasad prawa międzynarodowego”.

 

W komunikacie Kremla znalazła się informacja, że prezydenci Rosji i Turcji postanowili zintensyfikować swoje działania w Syrii. Ich celem ma być „rzeczywiste ożywienie procesu pokojowego”. Kreml zaznaczył, że Rosja i Turcja wychodzą z założenia, że ​​„w świetle ostatnich wydarzeń należy zintensyfikować współpracę dwustronną zmierzającą do znaczącej promocji rozwiązania politycznego w Syrii”.

 

Informacje w podobnym tonie znalazły się w oficjalnym komunikacie wydanym przez Ankarę. „Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan rozmawiał przez telefon ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Władimirem Putinem na temat Syrii, zgadzając się na redukcję napięcia i kontynuując starania o rozwiązanie polityczne” – czytamy w oświadczeniu. W komunikacie podkreślono, że Erdogan i Putin zgodzili się także „zachować determinację, aby zmniejszyć napięcie w Syrii i kontynuować wysiłki na rzecz rozwiązania politycznego”.

 

Co ciekawe, wcześniej tego dnia Ankara zadeklarowała poparcie dla amerykańskiego ataku na Syrię, który według Turcji był słuszny i uzasadniony. „Turcja uważa operację przeprowadzoną wcześnie rano przez Stany Zjednoczone, Zjednoczone Królestwo i Francję za właściwą odpowiedź na atak chemiczny, który spowodował śmierć wielu cywilów w Dumie. Akceptujemy tę operację, która złagodziła sumienie ludzkości w obliczu ataku bronią chemiczną, o którą podejrzany jest rząd Baszara al-Assada”- powiedział turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu.

 

Według danych rosyjskiego Ministerstwa Obrony, atak rakietowy przeciwko wojskowej infrastrukturze Syrii został przeprowadzony przez amerykańskie samoloty i okręty wojenne we współpracy z brytyjskimi i francuskimi siłami powietrznymi, pomiędzy 03:42 a 05:10 czasu moskiewskiego w sobotę.

 

Jak podało rosyjskie ministerstwo obrony, syryjskie służby powietrzne miały zestrzelić 71 ze 103 pocisków wystrzelonych przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników. Nie potwierdzają tego informacje płynące z Waszyngtonu, gdzie podkreślono, że zdecydowana większość pocisków dotarła do celu i uderzyła w magazynu z bronią chemiczną.

 

 

Źródło: Reuters, TASS, onet.pl, ahvalnews.com

WMa

 


DATA: 2018-04-18 10:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Ireneusz: jankesi i ruscy walczą o pokój w syrii, do ostatniego żołnierza!!! Jankesi bronią interesów swojego strategicznego pana a ruscy swoich dochodów z ropy.
3 miesiące temu / Niktoś
 
Intensyfikacja działań pokojowych? Więc dzisiaj to tak się nazywa? Dobre!
3 miesiące temu / Ireneusz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.