DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Putin: opublikujcie mapę świata z bazami wojskowymi USA a zobaczycie, kto jest agresorem

Putin: opublikujcie mapę świata z bazami wojskowymi USA a zobaczycie, kto jest agresorem
ITAR-TASS / FORUM
#ARMIA    #POLITYKA    #ROSJA    #BAZY WOJSKOWE    #WŁOCHY    #STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE    #OBAMA    #USA    #AGRESOR    #WOJSKO    #PUTIN

Prezydent Rosji w obszernym wywiadzie udzielonym włoskiej gazecie „Corriere della Sera” po raz kolejny przekonywał, że „konflikt ukraiński to nie sprawka Rosji” i że Moskwa „dąży do jak najszybszego rozwiązania kryzysu humanitarnego na terenach ogarniętych działaniami wojennymi.” Rosyjski przywódca podkreślił, że wszelkie działania jego kraju są „działaniami odwetowymi” wobec agresywnej polityki Waszyngtonu. Zaznaczył, że nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien sądzić, aby Rosja mogła zaatakować którykolwiek z krajów NATO.


Władimir Putin zapytany o stosunki rosyjsko-europejskie odparł, że Europejczycy dążą do stworzenia relacji, które będą przynosić korzyści tylko jednej stronie. Rosyjski przywódca żalił się, iż Europejczycy odmawiają dostępu do swojego rynku rosyjskich produktów energetyki jądrowej, pomimo już istniejących umów i nie chcą uznać działań podejmowanych przez Moskwę na rzecz integracji euroazjatyckiej.


Putin wyjaśnił, że od dawana europejscy i rosyjscy liderzy rozmawiali ze sobą o „konieczności ustanowienia wspólnej przestrzeni gospodarczej, rozciągającej się od Lizbony do Władywostoku.” - W rzeczywistości, prezydent Francji Charles de Gaulle powiedział coś podobnego o wiele wcześniej niż ja. Dziś nikt temu nie zaprzecza. Wszyscy mówią: tak, powinniśmy dążyć do tego. Co się jednak dzieje w praktyce? – pytał Putin. Dodał, że Bruksela życzy sobie, aby te kraje, które są częścią systemu energetycznego byłego Związku Radzieckiego i obecnej Rosji, dołączyły do systemu energetycznego Unii Europejskiej, co w praktyce oznacza, że Moskwa będzie musiała zbudować dodatkowe linie przesyłowe w zachodnich regionach Rosji, by zapewnić nieprzerwane dostawy energii elektrycznej w całym kraju. Wg szacunków rosyjskiego przywódcy, to są dodatkowe koszty rzędu około 2,5 miliarda euro.


Rosyjski prezydent wyjaśnił także, że wskutek umowy o stowarzyszeniu Ukrainy z UE, istnieje ryzyko, że również Ukraina zostanie włączona do europejskiego systemu energetycznego. Gdyby tak się stało, Rosja musiałaby wyłożyć już nie 2,5 mld, ale prawdopodobnie około 8 do 10 mld euro, by zbudować linie przesyłowe.

Putin zastanawia się, dlaczego jest to konieczne, skoro „Europa chce tworzyć wspólną przestrzeń gospodarczą od Lizbony do Władywostoku?” Pyta także, jaki jest cel Partnerstwa Wschodniego Unii Europejskiej? Lider Rosji zastanawia się, czy integracja obszaru byłego Związku Radzieckiego z Europą, o której mówią unijni politycy, ma na celu ustanowienie nowej granicy na Ukrainie i Mołdawii, oddzielającej obecną Rosją od dawnego terytorium sowieckiego.


Rosyjski lider stwierdził także, że kryzys ukraiński spowodował nieproporcjonalną tragedię humanitarną dla Ukraińców mieszkających we wschodniej i południowej części kraju tyko dlatego, że sytuacja wymknęła się Amerykanom spod kontroli.  


Putin podkreślił, że gospodarki Rosji i Ukrainy są ze sobą ściśle zintegrowane i Rosja planowała udzielić Ukrainie ogromnej pomocy. Moskwa planowała obniżyć ceny energii o połowę, jeśli Ukraińcy zaczęliby regulować płatności w ustalonym terminie. Ukraińcy tymczasem wybrali UE. Zerwali więzi, przez to stracili kontrakty rosyjskie. Przykładowo wszystkie silniki do rosyjskich śmigłowców bojowych pochodziły z Ukrainy. Teraz dostawy zostały wstrzymane i Rosja zbudowała własny zakład w Petersburgu. Ukraińskie władze – zdaniem Putina działają wbrew krajowi. Francja, Niemcy czy Wielka Brytania nie potrzebują ukraińskiej produkcji zbrojeniowej. Zdaniem Putina, Ukraińcy, by znaleźć nabywców na swoją produkcję, będą musieli zainwestować miliardy euro, których nie mają.


Putin zapewnił – jak to zwykle czynił przy różnych okazjach - że Rosja robi  wszystko co w jej mocy, by zakończyć konflikt na Ukrainie. Oskarżył Kijów o brak współpracy i łamanie porozumień z Mińska. Ubolewał, że strona ukraińska nie chce przystąpić do rozmów z separatystami i odcięła obszary ogarnięte działaniami wojennymi od wszelkich usług. Zaprzestano wypłacania emerytur i innych świadczeń socjalnych, nie działa system bankowy, zaprzestano regularnych dostaw energii. Rosyjski lider ponaglał państwa europejskie do wywierania presji na Kijów i przywrócenia systemu bankowego na spornym terytorium.


Prezydent Rosji zapytany o relacje z USA, oskarżył Waszyngton o agresywną politykę względem Moskwy. Zauważył, że wydatki wojskowe USA są większe niż wszystkich krajów świata razem wziętych. Łącznie wydatki wojskowe państw NATO są dziesięciokrotnie wyższe niż wydatki w Federacji Rosyjskiej. Rosja – podkreślił – nie ma praktycznie żadnych baz zagranicą. - Mamy resztki naszych sił zbrojnych (od czasów radzieckich) w Tadżykistanie, na granicy z Afganistanem, który jest obszarem o szczególnym zagrożeniu terrorystycznym. Jednocześnie mamy bazę lotniczą w Kirgistanie, która również ma na celu zajęcie się zagrożeniem terrorystycznym i została utworzona na wniosek władz kirgiskich po ataku terrorystycznym w Kirgistanie, dokonanym przez terrorystów z Afganistanu. Zachowaliśmy od czasów radzieckich jednostkę wojskową w Armenii. Odgrywa ona rolę stabilizującą w regionie. Baza nie jest skierowana przeciwko komukolwiek. Zdemontowaliśmy bazy w różnych regionach świata, w tym na Kubie, w Wietnamie i tak dalej. Oznacza to, że nasza polityka w tym zakresie nie jest globalna i agresywna. Opublikujcie mapę świata z zaznaczonymi wszystkimi bazami amerykańskimi, a sami zobaczycie  różnicę w polityce między obu krajami  – Putin zachęcał włoskich dziennikarzy. 


Zapytany o regularne naruszanie stref powietrznych krajów natowskich rosyjski prezydent stwierdził: - Czasem jestem pytany o loty naszych samolotów gdzieś daleko, nad Oceanem Atlantyckim. Zarówno ZSRR jak i USA patrolowały odległe regiony w okresie zimnej wojny. Na początku lat 90. Rosja zaprzestała tych lotów, mimo że nasi amerykańscy przyjaciele nadal latali wzdłuż naszych granic. Dlaczego? Kilka lat temu loty te wznowiliśmy. Jednak czy to my jesteśmy agresywni? – pytał.


Putin dodał, że amerykańskie okręty podwodne utrzymywane są w stałej gotowości u wybrzeży Norwegii. Okręty te są wyposażone w rakiety, które mogą dotrzeć do Moskwy w ciągu 17 minut. Rosyjski lider stwierdził, że Moskwa zlikwidowała wszystkie bazy na Kubie dawno temu, nawet te niestrategiczne, tymczasem Moskwie stale przypisuje się agresywność.


Putin pytał, dlaczego infrastruktura NATO zbliża się do granic Rosji wraz z przyjmowaniem nowych członków Paktu? Podkreślił, że to Stany Zjednoczone jednostronnie wycofały się z traktatu o nierozprzestrzenianiu borni atomowej, który był w dużej mierze podstawą globalnego systemu bezpieczeństwa. Systemy antyrakietowe i radary znajdują się na europejskim terytorium, a także na Alasce. Dlatego – jak wyjaśnił – wszelkie działania Rosji są działaniami „nieagresywnymi, lecz obronnymi i odwetowymi.” Moskwa reaguje na pojawiające się zagrożenia. - Skala reakcji jest odpowiednia dla zapewnienia bezpieczeństwa Rosji – mówił rosyjski przywódca.


- Co do obaw niektórych krajów na temat możliwych działań agresywnych Rosji. Myślę, że tylko szalony człowiek i tylko we śnie może sobie wyobrazić, że Rosja nagle zaatakuje NATO. Myślę, że niektóre kraje po prostu korzystają z uprzedzeń w odniesieniu do Rosji, bo chcą grać rolę państw frontowych, które powinny otrzymywać większą pomoc wojskową, gospodarczą i finansową – tłumaczył Putin.


Jego zdaniem Waszyngton obawia się zbliżenia Rosji z Europą, dlatego Stany Zjednoczone dla zachowania swojej uprzywilejowanej pozycji w społeczności atlantyckiej, potrzebują zewnętrznego wroga. Zagrożenie irańskie nie jest wystarczające, więc – wg Putina - wywołano kryzys ukraiński, na który Rosja była zmuszona odpowiedzieć. – Być może został on specjalnie zaprojektowany. W każdym razie to nie była nasza sprawka – przekonywał.


Putin stwierdził jednak, że Ameryka i Rosja - mimo niektórych odmiennych interesów - są nie tylko „partnerami”, ale nawet „sojusznikami” w rozwiązywaniu niektórych problemów związanych z nierozprzestrzenianiem broni masowego rażenia czy w walce z terroryzmem.


 

Źródło: mintpressnews.com., AS.
DATA: 2015-06-10 13:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Coz Władimir ma racje
ponad 1 rok temu / Jarosłav kalks
 
No niestety nasz Barbarzyńca Władimir Putin ma 100% racje może nie w każdej kwesti ale co do Wujka Sama na pewno Się nie myli.Dla dobra całego Świata USA powinni wycofać się z wszystkich interesów zawartych w Eu i pozwolić na zaburzenie z Rosyjskim Sąsiadem bo prawdziwym wrogiem UE i Rosji jest bliski Wschód i Islam który w ciagu 50 lat zniszczy oba Byty Tak ze zamiast drzec Koty Zjednoczyć się przeciw Faktycznemu Islamowi i zatrzymać Tą Zarazę dopóki jest to jeszcze możliwe. Tak że czas żeby Europejscy przywódcy Zjednoczyli się Z Rosją w Wspólnej Wojnie o Przyszłość Naszych wnuków w przeciwnym Razie Islamiści zrobią z nich niewolników i będą Wyzynali ich na każdym kroku Czas Żeby Ci Inteligeci zadbali o naszych Potomków.Jednym z Hlownyvh Powodów małej dzietnosci Europejczyków jest obawa o Przyszłość Potomstwa .Moja Rowniez. Nie Chce miec Dzieci ktorzy byliby Mordowani przez Islamistów
ponad 4 lata temu / dyzma198
 
hcot sorry, zwracam honor, przemyslalem kwestie i masz racje, pozdrawiam
ponad 4 lata temu / Damian
 
Z których baz zaatakowano Rosję? Z ilu miejsc Rosja atakuje na świecie? Typowe bolszewickie granie na opinii publicznej. Zawsze walczyli dla dobra uciskanych. Imperializm rosyjski jest stałym elementem ich polityki, która polega na pozyskaniu nowych zdobyczy.
ponad 4 lata temu / mietek
 
hcot.. naprawdę? HIV to sprawka USA? Wpisz sobie przez google scholar - "hiv genesis" i przestań opowiadać ludziom głupoty. HIV pochodzi od szympansów. Są wyniki badań nad tym, że wirusy mogą zmienić gospodarza przez ciąg mutacji i w ten sposób przenieść się na przykład, na człowieka w drodze mutacji. Brak mi słów ludzie, na temat tego, co Wy w tej sieci wypisujecie... Trochę danych, wiedza nie boli.
ponad 4 lata temu / Mikrobiolog
 
Propaganda Rosyjska ! Rosja to zlo ,ktore od zawsze bylo naszym wrogiem. Poprostu Dzicz
ponad 4 lata temu / Damian Strakowski
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.