DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Putin: Amerykanie chcą sobie podporządkować Rosję, a to się jeszcze nikomu nie udało!

Putin: Amerykanie chcą sobie podporządkować Rosję, a to się jeszcze nikomu nie udało!
Kremlin.ru [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Prezydent Władimir Putin stwierdził w trakcie spotkania z działaczami Ogólnorosyjskiego Frontu Narodowego, że Amerykanie nie chcą Rosji upokorzyć – chcą ją sobie… podporządkować. A to „się nie udało i się nie uda”.

 

Rosyjski prezydent spotkał się we wtorek z przedstawicielami Ogólnorosyjskiego Frontu Narodowego – organizacji skupiającej jego zwolenników. Odnosząc się do stanu bieżących relacji z Waszyngtonem Władimir Putin stwierdził, że Amerykanie chcą sobie podporządkować Rosję. - Chcą naszym kosztem rozwiązywać swoje problemy, chcą poddać nas swoim wpływom - podkreślił. Zaznaczył także, że Rosja ulec temu nie może i oczywiście nie ulegnie.

 

Rosyjski prezydent odniósł się także do sankcji gospodarczych nałożonych na Moskwę ze względu na destabilizację Ukrainy. - Jesteśmy dorosłymi ludźmi i rozumiemy, co się dzieje. W istocie rzeczy wykorzystaliśmy niepoprawne postępowanie naszych partnerów, przede wszystkim tych państw, które z powodzeniem opanowały rosyjski rynek produktów rolnych. Uważam, że one same się podstawiły, nakładając na nas sankcje – stwierdził. Władimir Putin podkreślił także, że teraz może nałożyć kontrsankcje.

 

Rosyjski przywódca przekonywał swoich zwolenników, że ograniczenia w relacjach gospodarczych nie stanowią problemu. Miały dotknąć te branże, które w ciągu ostatnich lat w Rosji wykazywały się dynamicznym rozwojem. - Jeśli nie czulibyśmy, że rolnictwo może rozwiązać te zadania, to nigdy nie zastosowalibyśmy kontrposunięć – przekonywał, odnosząc się do zakazu importu mięsa, drobiu, ryb, nabiału, owoców i warzyw nałożonego na Stany Zjednoczone, państwa Unii Europejskiej, Norwegię, Kanadę i Australię.

 

Ogólnorosyjski Front Narodowy to platforma skupiająca przedstawicieli partii politycznych, związków zawodowych, organizacji pozarządowych i biznesu popierających Władimira Putina. Powstał w roku 2011 z inicjatywy obecnego prezydenta, jako – jak zauważają eksperci – alternatywa partii Jedna Rosja. Dzięki Frontowi Putin próbował sięgnąć do nastawionej antyzachodnio części społeczeństwa, przedstawiając przy tym Patriarchat Moskiewski jako instytucję służącą moralnej odnowie Rosji.

 

Przed spotkaniem ze zwolennikami Władimir Putin odwiedził jedną z fabryk zbrojeniowych, w której zaprezentowano mu nowy model pojazdu łączącego cechy samochodu z transporterem opancerzonym. Konstruktorzy nazwali konstrukcję „grzecznym transporterem” nawiązując do „grzecznych ludzi” – rosyjskich żołnierzy, którzy dokonali zajęcia Krymu. – O wiele więcej można uzyskać grzecznością i bronią, niż samą tylko grzecznością – skomentował Władimir Putin.

 

 

Źródło: TVP.info, telegraph.co.uk

mat


DATA: 2014-11-19 09:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech żyje Putin!
ponad 5 lat temu / aaas
 
Nikomu się nie udało? A dlaczego po klęsce nad rzeką Kałką Mongołowie przez 300 lat robili z Rusią co chcieli?Czy na to pytanie Putin ma jakąś odpowiedź. Mało tego spalili cały Kijów a po zwycięstwie sobie urządzili pijatyke w ten sposób, ze pojmanych ruskich ksikążąt polukładali jak śledzike jeden obok drugiego, a na nich położyli deski i stoły odprawikając hjuczny jubel na cześć swego zwycięstwa. Z pojmanych i tak potraktowanych mało kto przeżył i już do końca swych dni nie próbował nawet się buntować, a Mongołowie przez 300 lat robili co chcieli. Dziś Putin ma do czynioenia z chińskim kolosem, który coraz bardziej uzależnia Rosję od siebie i w koncu przekształci Rosję w chińskie dominium.
ponad 5 lat temu / Hanys
 
Ma na myśli amerykanów prawniczego pochodzenia?
ponad 5 lat temu / cynik
 
Amerykanom sie nie uda, ale Chinczykom na 100%
ponad 5 lat temu / razorrr
 
Brzmi trochę jak "nic się nie stało! Rosjanie nic się nie stało!".
ponad 5 lat temu / Jaco
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.