DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Puste kościoły Wiednia staną się domami dla imigrantów

Puste kościoły Wiednia staną się domami dla imigrantów
Bgabel at wikivoyage shared [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Z roku na rok w austriackiej stolicy przybywa zapuszczonych i pustych kościołów, zamykanych przez władze miasta. W ostatnim czasie jednak wiele katolickich świątyń, o których istnieniu wiedeńczycy zdążyli już zapomnieć, jest poddawanych błyskawicznym remontom. Zamieszkają w nich… muzułmanie.

 

Arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn jest zdania, że w całej Austrii znajdą się tysiące miejsc dla ludności napływającej z południa. Przedstawiciel archidiecezji wiedeńskich Michael Prueller oświadczył, że dach nad głową w remontowanych kościołach znajdzie blisko tysiąc uchodźców.

 

Przekształcaniem i przydziałem miejsc w przerobionych na mieszkania kościołach zajmować się będzie austriacka Caritas. To Caritas ostatecznie zadecyduje, które rodziny trafią do mieszkań wydzielonych z nieistniejących już kościołów. Prueller dodał także, że podobnie sytuacja wygląda także w całej Dolnej Austrii. W tym regionie do końca września w dawnych kościołach przygotowanych zostanie łącznie 9100 m kw. powierzchni mieszkaniowej.

 

Toni Feber, ksiądz z najważniejsze austriackiej świątyni, katedry Św. Szczepana, oświadczył, że w zaniedbanych budynkach plebanii ulokuje 10 uchodźców – prawdopodobnie dwie syryjskie rodziny. Biorąc pod uwagę usługi tłumacza, opiekę medyczną i nauczanie, dzienny koszt utrzymania takiego uchodźcy wyniesie 19 euro. Na ten cel austriacki Kościół otrzyma pomoc finansową ze strony Państwowego Funduszu Mieszkaniowego.

 

Źródło www.kurier.at, www.local.at

ChS

 

 

 

 


DATA: 2015-09-28 08:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kościół to miejsce sakralne, święte. W żadnym wypadku Kościoły nie powinny być przerabiane na domy mieszkalne, dyskoteki, muzea, centra wystaw, wybiegi dla pokazów mody co ma miejsce nagminnie w krajach Zachodu. Kościoły to święte miejsca. Miejsce raz poświęcone Bogu i nim na zawsze powinno pozostać. Jeśli brak wiernych to trzeba takie miejsce zamknąć i pozostawić nietknięte. Ale jak widać wielu tego świata zależy na niszczeniu Domów Bożych.
ponad 4 lata temu / Dyzma
 
Chrześcijanie nie zbeszczeszczą ale i tak szkoda gadać co robi władza Austrii ze sprowadzaniem imigrantów
ponad 4 lata temu / trooper
 
czy to są jeszcze księża czy pożyteczni idioci ?
ponad 4 lata temu / edd
 
Kościoły to miejsca święte. Raz poświęcone Bogu zostają nimi na zawsze. Każdy jeden Kościół to Dom Boży i jeśli nie ma już Chrześcijan, którzy by się w nim modlili, to powinien zostać zamknięty i zachowany jako miejsce święte, sakralne. Przerabianie Kościołów na domy mieszkalne, budynki użyteczności publicznej, dyskoteki, domy czy pokazy mody to bezczeszczenie miejsc Świętych. Ale nie mam wątpliwości, że Pan Bóg takich rzeczy nie pozostawi bez odpowiedzi.
ponad 4 lata temu / Adam
 
Tam od dawna dengrngolada. W 1988 kiedy gościłem w jednej z parafii jakośc przyjąłem do wiadomości że w kościele nie proboszcz lecz rada parafialna rządzi i przenocowałem w salce po kryjomu bo bez wiedzy owej rady. Ale zupełnie nie potrafiłem zrozumieć dlaczego w jednej z salek przy frontowym wejściu funkcjonuje w najlepsze sklepik z piwem i kawiarenka gdzie mgliście było od unoszącego się dymu papierosowego.
ponad 4 lata temu / gad
 
Muzułmanie nie muszą nawet palcem kiwnąć by zalać świat miłością Mahometa. A te wszystkie kraje z Austrią włącznie będą mogły, przepraszam musiały wołać "Mahomet akbar". Nie nie pomyliłam się. Bo jak ktoś dokładnie się przyjrzy w co naprawdę muzułmanie wierzą, to zobaczą, że ich Allach pełni podrzędną rolę, bogiem wszechwładnym jest Mahomet. Znowu się pomyliłam, Allachem jest Mahomet.
ponad 4 lata temu / blanka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.