DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Publiczny różaniec za Ojczyznę. Krucjata Młodych zaprasza na modlitwę do Warszawy i Olsztyna

Publiczny różaniec za Ojczyznę. Krucjata Młodych zaprasza na modlitwę do Warszawy i Olsztyna
By Daniel Tibi (Dti) | daniel-tibi.de [Public domain], via Wikimedia Commons

Krucjata Młodych zaprasza do Warszawy i Olsztyna na wspólną modlitwę różańcową w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków.

 

                   

 

Pierwsze modlitewne spotkanie odbędzie się w Olsztynie w piątek 20 stycznia o godz. 18:00 przed Nowym Ratuszem na rogu ulic Piłsudskiego i 1 Maja.

 

 

 

Modlitwa w Warszawie zaplanowana została na sobotę 21 stycznia – przed figurą Marki Bożej Passawskiej przy Krakowskim Przedmieściu 62 (obok Res Sacra Miser). Początek spotkania o godz. 17:00.

 


Różaniec w intencji odnowy moralnej w naszym kraju organizowany jest również w innych miastach. W Białymstoku – regularnie. Krucjata Młodych zaprasza tam w każdy drugi wtorek miesiąca. Z kolei w Gliwicach wspólna modlitwa odbyła się pod koniec listopada. Uczestniczyło w niej ponad dwieście osób.


 

Jaka intencja przyświeca inicjatorom publicznego zwracania się do Pana Boga i Matki Najświętszej na placach i ulicach? – Modlimy się aby dać świadectwo wiary w coraz bardziej zsekularyzowanym społeczeństwie. Dzisiaj coraz częściej spycha się katolików do kościołów aby jedynie tam odprawiali nabożeństwa – mówi Stanisław Sadowski z Krucjaty Młodych. – Jednak Maryja jest Królową wszechświata, Królową nieba i ziemi. Jesteśmy Jej winni cześć nie tylko w świątyniach. Jeżeli nie będziemy oddawać czci prawdziwemu Bogu w przestrzeni publicznej, powstałą w ten sposób pustkę zapełnią poganie a potem muzułmanie – podkreśla.


 

Uczestnicy spotkań modlitewnych zwracają uwagę, że niewiele osób przechodzi obojętnie obok takich zgromadzeń. Oczywiście, czasem zdarzają się negatywne reakcje, komentarze albo nawet wulgarne krzyki. W jednym z miast wobec agresywnie zachowującego się pijanego mężczyzny interweniowała straż miejska.


– Bardzo pozytywnie reaguje na nasze zgromadzenia policja. Funkcjonariusze są bardzo uprzejmi. W Białymstoku nawet dziękowali nam za modlitwę – mówią organizatorzy.

 

 

 

DATA: 2017-01-13 10:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy MUSI tek być, że trzech pobożnych Polaków, to pięć inicjatyw?? Dołączcie, Panowie wreszcie do Krucjaty za Ojczyznę. Nie musicie być "piersi na świecie", prawda? To Ojczyzna w niebezpieczeństwie, nie wasza "godność" z Panem Bogiem MD
ponad 3 lata temu / Mirosław Dakowski
 
Satanistyczny ignorancie, w Jr7,18 pod pojęciem "królowej niebieskiej" chodzi o pogańską boginię Szapasz, a nie o Maryję! Zresztą, niby jakim cudem za czasów proroka Jeremiasza możliwe byłoby oddawane czci Matce Pana Jezusa???
ponad 3 lata temu / do irrec
 
Jeremiasza 7:18 (PBG) Synowie zbierają drwa, a ojcowie rozniecają ogień, a żony ich rozczyniają ciasto, aby czyniły placki królowej niebieskiej, i sprawowały mokre ofiary bogom cudzym, aby mię do gniewu pobudzali.Jeremiasza 7:19-20 (PBG) Izali to przeciwko mnie jest, że mię do gniewu wzruszają? mówi Pan; izali to nie raczej przeciwko nim, ku pohańbieniu twarzy ich? Przetoż tak mówi panujący Pan: Oto gniew mój i popędliwość moja będzie wylana na to miejsce, na ludzi i na bydlęta, i na drzewa polne, i na owoce ziemi, i zapali się, a nie ugaśnie.
ponad 3 lata temu / irrec
 
W Łomży mamy Jerycho Różańcowe w intencji Ojczyzny w dn. 08.-15. 01. 2017. +++ http://www.krucjata.lomza.pl/
ponad 3 lata temu / Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.