DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Publiczny Różaniec przyciąga coraz więcej wiernych. A to dopiero początek! ZOBACZ ZDJĘCIA

Publiczny Różaniec przyciąga coraz więcej wiernych. A to dopiero początek! ZOBACZ ZDJĘCIA
fot. Krucjata Młodych

Modlimy się o odnowę moralną Polski i Polaków, ponieważ widzimy jak wielki kryzys moralny trapi naszą Ojczyznę i jej mieszkańców. Widzimy, że coraz mniej osób gorliwie praktykuje wiarę katolicką. Widzimy, że prawa stanowione przez rządy w Polsce są coraz bardziej sprzeczne z nauczaniem Kościoła i prawem naturalnym. Naszym zdaniem nic nie zmieni się w tej kwestii bez Łaski Bożej i dlatego modlimy się publicznie – mówi Stanisław Sadowski, jeden z organizatorów publicznego różańca w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków.

 

Widać wyraźnie, że inicjatywa organizowana przez Krucjatę Młodych oraz „Nie wstydzę się Jezusa” cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W niedzielę, na publicznym różańcu, który odbył się na krakowskim Rynku Głównym modliło się około stu wiernych. - Wiele osób zatrzymywało się chociażby na chwilę, żeby zobaczyć, co się dzieje, pomodlić się, zrobić zdjęcie - informuje Sadowski. Jego zdaniem publiczna modlitwa działa niczym magnes, na co dowodem jest stały wzrost uczestników biorących udział w modlitwie oraz coraz większe zainteresowanie wśród przechodniów.

 

- Najbardziej cieszy ogromny entuzjazm wśród wiernych. Szczególnie po zakończeniu różańca, widać wyraźnie Łaskę Bożą oraz ogromną radość, które z nich promieniują – zaznacza. Uczestnicy często deklarują, że chcą aktywnie działać dla dobra Ojczyzny i Kościoła oraz podjąć walkę o prawdę i o zbawienie swojej duszy, dlatego nie wstydzą się oni publicznie manifestować swojej wiary.

 

Modlitwa na krakowskim Rynku odbyła się bez incydentów, które niestety miały miejsce w innych polskich miastach. - W sobotę w Gliwicach podczas śpiewania pieśni „Najświętsze Serce Boże” ktoś zaczął krzyczeć w kierunku zebranych wulgaryzmy. Na szczęście od razu osoba ta została zatrzymana przez policję – informuje Sadowski. Tego typu prowokacje nie są jednak w stanie zatrzymać wiernych, którzy nie boją się publicznie manifestować swojej wiary.

 

O stałym wzroście popularności publicznych różańców świadczy fakt, że cały czas do organizatorów zgłaszają się osoby z niemal wszystkich polskich miast, wyrażający chęć zorganizowania u siebie takich modlitw. Fakt ten mobilizuje Krucjatę Młodych do dalszych działań. - Chcemy ruszyć w całą Polskę. Naszym celem jest zorganizowanie w bieżącym roku, w którym obchodzimy 100. rocznicę objawień fatimskich publicznych różańców we wszystkich miastach powiatowych w naszym kraju – zapowiada Sadowski.

 

Kulminacyjnym momentem będzie 13 maja 2017 roku. Tego dnia Krucjata Młodych chce zorganizować modlitwy różańcowe, w których Polacy oddadzą cześć Matce Boskiej Fatimskiej w setną rocznicę objawień. - Niedługo ruszy strona internetowa oraz cały system organizacyjny pozwalający nam koordynować i administrować całą akcją. W dalszym ciągu będziemy starać się rozwijać i tworzyć nowe „komórki” Krucjaty Młodych. Mamy nadzieję, że pobudzimy w Polakach odwagę do niezapierania się własnej wiary i twardego jej manifestowani – konkluduje Sadowski.

 


TK 

DATA: 2017-02-28 12:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W objawieniach w Amsterdamie Maryja przedstawiła się jako Współodkupicielka.
ponad 3 lata temu / anna
 
Będę musiał zorganizować i u nas!
ponad 3 lata temu / Jan
 
Naucz się czytać ze zrozumieniem, nikt z katolików nie kwestionuje że Pan Jezus jest jedynym Odkupicielem. Natomiast udział pośredni, np. przez urodzenie Pana Jezusa, Maryja miała. Choćby w tym sensie jest Współodkupicielką. Kwestionowanie tej zasługi wskazuje bądź na Twoją ignorancję, bądź na celowe sianie przez Ciebie kłamstw, a więc na pewno nie jest Biblijne i jest godne potępienia. Radzę zacząć czytać Słowo Boże ze zrozumieniem, a może wreszcie zaczniesz widzieć co jest w nim napisane. Co do nie pisania na forum katolickim, sam napisałeś: "Nie będę więcej nawet pisał bo nie ma większego sensu". A jednak piszesz. Czyli nawet nie potrafisz dotrzymać danego słowa - zapewne uważasz to za "Biblijne", obłudniku? I jeszcze śmiesz bez sensu wpierać że prezentujesz prawdę, zwalczając prawdę.
ponad 3 lata temu / do irrec
 
Czemu osoby modlące stoją? Miałoby to większy środek wyrazu gdyby klęczeli. Każdy może przecież wziąc po drodze z pracy czy do pracy ręcznik albo kawałek reklamówki żeby nie ciągło...
ponad 3 lata temu / Obserwator
 
Najwyższy czas bo za rok.....dwa może być za póżno.Pójdziemy tam gdzie ta reszta ...
ponad 3 lata temu / Spokojny
 
Drogi kolego. Możesz nazywać mnie ignorantem czy jak kolejek zechcesz. Nie zmieni to faktu że Pan Jezus jest jedynym Odkupicielem i nikt inny w tym dziele udziału niema. Przypisywanie zasług w odkupieniu swiata od grzechu komukolwiek oprócz Jezusa Chrystusa jest nie Biblijne i godne potępienia. Radze zacząć czytać Słowo Boże, a może zaczniesz widziec co jest w nim napisane. Co do nie pisania na forum katolickim. Z jakiego powodu miał bym przestać pisac? Czy prawda kluje Cie w oczy?
ponad 3 lata temu / irrec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.