DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Publiczny różaniec przed siedzibą TK. Polacy modlili się o zakaz aborcji eugenicznej

Publiczny różaniec przed siedzibą TK. Polacy modlili się o zakaz aborcji eugenicznej
źródło: Fundacja Życie i Rodzina

W poniedziałek 28 września 2020 odbyła się druga publiczna modlitwa pod Trybunałem Konstytucyjnym w intencji orzeczenia sędziów, na mocy którego w Polsce zostanie zakazana tzw. aborcja eugeniczna. Organizatorami modlitwy są Fundacja Życie i Rodzina oraz Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.

 

22 października TK rozpatrzy sprawę wniosek ponad 100 posłów w sprawie zbadania zgodności z polską ustawą zasadniczą tzw. przesłanki eugenicznej, na mocy której w majestacie prawa i państwa można mordować dzieci podejrzane o chorobę.

 

„Dzieje się to po trzech latach oczekiwania i licznych naciskach ze strony opinii publicznej, a także w chwili, gdy w Sejmie czeka na rozpatrzenie największa w historii Polski inicjatywa pro-life Zatrzymaj Aborcję” – podkreślają organizatorzy.

 

Przypominają, że od chwili złożenia w Sejmie projektu „Zatrzymaj Aborcję” oraz pierwszego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, legalnie zamordowano ponad 3 tys. poczętych dzieci. Ich zdaniem dopuszczanie selekcji i zabijania nienarodzonych ze względu na możliwość wystąpienia wad wrodzonych przypomina najgorsze nazistowskie praktyki i jest hańbą dla polskiego państwa. Wyrażają nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny „ma szansę wreszcie tę hańbę zakończyć”.

 

W imię obrony każdego człowieka i bezpieczeństwa obywateli bez względu na stan ich zdrowia, domagamy się jak najszybszego wydania orzeczenia ratującego życie nienarodzonych dzieci. Dlatego też będziemy spotykać się pod Trybunałem co tydzień, aby pokazać Sędziom, że jest to sprawa najwyższej wagi – mówi Kaja Godek, pełnomocnik Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.

 

Pierwszy publiczny różaniec pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego odbył się 21 września o godzinie 18.00. Kolejne modlitwy będą odbywać się co tydzień o tej samej porze i w tym samym miejscu aż do 22 października.

 

Źródło: zycieirodzina.pl, KAI

TK


DATA: 2020-10-01 14:58
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najwyższy ma ratować te dzieci? A czy to nie Jego wyrokiem są tak słabe, że nie przeżyją tygodnia?
3 miesiące temu / kropka
 
Oczywiście tam byłam. Trochę mało wiary: kilkanaście osób, jak na takie duże miasto Warszawa.
3 miesiące temu / Rycerka
 
Boże, ratuj te dzieci!
3 miesiące temu / Tak!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.