DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Publiczny Różaniec przed biurem PiS w Gorzowie: brońcie życia, inaczej na was nie zagłosujemy

Publiczny Różaniec przed biurem PiS w Gorzowie: brońcie życia, inaczej na was nie zagłosujemy
źródło: pixabay.com

Około 100 osób uczestniczyło w Publicznym Różańcu w intencji poszanowania życia ludzkiego w Polsce od poczęcia do naturalnej śmierci zorganizowanym przed biurem Prawa i Sprawiedliwości w Gorzowie Wielkopolskim. – Nie można mówić o ojczyźnie, Polsce i jednocześnie pozwalać, żeby mali niepełnosprawni Polacy byli zabijani – podkreślali organizatorzy wydarzenia.

 

Uczestnicy modlitwy zwracali uwagę w rozmowie z portalem onet.pl, że „jako wyborcy PiS-u domagają się od polityków obrony życia” i jak najszybszego procedowania projektu „Zatrzymaj aborcję”, który od 10 stycznia 2018 roku tkwi z sejmowej „zamrażarce”.

 

Ludzie już trzykrotnie powiedzieli co myślą i czują w sprawie obrony życia. Ostatni projekt w tej sprawie zebrał 830 tys. podpisów. Mijają już ponad dwa lata dobrej zmiany i ten problem nie został rozwiązany. Dlatego musimy się udać przed siedziby partii PiS, biura poselskie, bo po prostu nie ma innego wyjścia. Publicznie domagamy się obrony życia – powiedział Onetowi Kazimierz Sokołowski, jeden ze współorganizatorów wydarzenia.

 

Sokołowski został zapytany przez dziennikarzy, dlaczego zorganizowane zgromadzenie odbywa się w formie modlitwy. –  Jesteśmy przekonani, że grzech aborcji za zgodą aktualnie sprawujących ściąga przekleństwo i na PiS, i na Polskę. W 2007 roku PiS zdradził kwestie obrony życia i potem nastało osiem lat pustyni rządów PO – odpowiedział. Dodał, że zdecydowana większość uczestników publicznego różańca to wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

 

Jeśli PiS nie zmieni sytuacji prawnej i nie wprowadzi obrony życia, to niestety, kiedy przyjdą najbliższe wybory, nie będziemy głosować na tę partię. Chcemy ratować sytuację. Całym sercem popieram PiS, chciałbym na nich głosować, ale moje sumienie mi na to nie pozwoli, jeśli oni zdradzą sprawę fundamentalną – podsumował Sokołowski.

 

Jak poinformowali organizatorzy czwartkowej modlitwy kolejny Publiczny Różaniec w intencji poszanowania życia ludzkiego w Polsce od poczęcia do naturalnej śmierci został zaplanowany na najbliższą niedzielę w Poznaniu przed wejściem do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego im. K. Marcinkowskiego.

 

Źródło: Onet.pl

TK


DATA: 2018-04-27 08:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo!tak trzeba zrobić w CAŁYM KRAJU POD KAZDYM BIUREM POSŁA PIS , KAZDYM ! Ale i TAK PIS NIE OBRONI ŻYCIA BO SAM KACZYŃSKI JEST ZA ABORCJĄ !
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Dobre. A może przed każdym biurem zrobić manifestację "Nie zagłosuję na PiS". W końcu 80 % Polaków nie głosowało na PiS.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Religijni radykałowie. Jeśli nie PIS, to przyjrzie PO wraz z Nowoczesną. A wraz z nimi genderowo-homoseksualna rewolucja społeczna, a także liberalizacja ustawy aborcyjnej. Co wtedy zrobią obrońcy życia poczętego?
ponad 2 lata temu / Piotr
 
Mojego głosu już nie mają obłudnicy. Nie rozumiem jak można obwoływać Chrystusa Królem Polski, przystępować do Komunii a jednocześnie pozwalać na mordowanie polskich dzieci i zboczenia w życiu publicznym.
ponad 2 lata temu / Robert
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.