DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Publiczny różaniec o odnowę moralną Polski i Polaków. W Białymstoku modliło się kilkaset osób

Publiczny różaniec o odnowę moralną Polski i Polaków. W Białymstoku modliło się kilkaset osób
Fot. Krucjata Młodych

We wtorkowy wieczór na białostockim Rynku Kościuszki zgromadziło się około 300 osób, które wspólnie modliły się o odnowę moralną Polski i Polaków. - Ta modlitwa ma moc, a jej owoce są już widoczne – zaznacza Krucjata Młodych, zapraszając do włączenia się we wspólną modlitwę.

 

- W Białymstoku Krucjata Młodych organizuje publiczny różaniec co miesiąc od marca 2016 roku. Na początku była nas garstka, około 50 osób, we wtorek było to już około 300 osób – podkreślił Stanisław Sadowski z Krucjaty Młodych. Modlitwę na Rynku Kościuszki poprowadził kapłan archidiecezji białostockiej. - Wszystkim uczestnikom udzielał się ogromny entuzjazm. Modliliśmy się za rodaków, jak i za wrogów Kościoła katolickiego wezwaniem z Litanii do Wszystkich Świętych: Abyś nieprzyjaciół Kościoła Świętego upokorzyć raczył. Ciebie prosimy. Wysłuchaj nas Panie! – dodał.

 

Jak podkreślił Stanisław Sadowski, jako katolicy nie możemy ograniczyć się jedynie do kultu prywatnego. „Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem?” (por. Mk 4,21). - W dzisiejszych czasach wrogowie cywilizacji chrześcijańskiej chcą wyrugować religię z przestrzeni publicznej. Co najwyżej można pomodlić się w kościele, albo w domu. Ale na zewnątrz chcą, by katolicy zachowywali się jak poganie – dodał.

 

Krucjata Młodych zauważyła, że ogromny odzew na organizowane publicznie różance pokazuje, że wielu katolików nie zgadza się z ową tendencją lansowaną przez laicki świat. - Miejmy nadzieję, że Pan Bóg w swym miłosierdziu wysłucha modlitw. Św. Pius X wzywał, aby wszystko odbudować w Chrystusie. Św. Maksymilian dodał, aby wszystko odbudować w Chrystusie przez Niepokalaną. Naprawa państwa i wyjście z kryzysu moralnego może się dokonać jedynie przez ogromne nawrócenie do Niepokalanego Serca Maryi którego triumf został zapowiedziany w Fatimie – dodał Stanisław Sadowski.

 

Gorliwa modlitwa już przynosi efekty. Jak przypomniała Krucjata Młodych, rok temu w Krakowie po miesiącu modlitw przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży o odnowę moralną Miasta Krakowa, dwa kluby GOGO zostały zamknięte. Podobnie stało się w Warszawie. Tam podobny klub powstał naprzeciw figury Matki Boskiej Passawskiej, a po publicznym różańcu został on zamknięty.

 

Krucjata Młodych będzie organizować kolejne publiczne różance. W marcu odbędą się one m.in. w Warszawie (4 marca) godz. 17:00 przed figurą Matki Boskiej Passawskiej obok Res Sacra Miser (Krakowskie Przedmieście 62); w Olsztynie (9 marca) godz.: 17:00 na Placu Jana Pawła II, obok Ratusza Miejskiego przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i 1 Maja oraz w Białymstoku (14 marca) godz. 19:00 na Rynku Kościuszki.

 

MA
DATA: 2017-02-15 16:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a kiedy w Gdyni?!
ponad 3 lata temu / gdynia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.