DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Gubernator Minnesoty ugiął się wobec twardej postawy biskupów

Gubernator Minnesoty ugiął się wobec twardej postawy biskupów
Arcybiskup Bernard Hebda. Fot. archspm.org

Gubernator Minnesoty, wbrew wcześniejszemu rozporządzeniu, zgodził się na zwiększenie liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii Mszy Świętej. Ogłosił to kilka dni po tym, gdy biskupi zdecydowali, że zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa, samodzielnie zwiekszą limit wiernych wpuszczanych do świątyń.

 

Biskupi Minnesoty podkreślali, że z nowych, mniej restrykcyjnych zarządzeń korzystać miały punkty handlowe i usługowe, zaplanowano nawet otwarcie kasyn. Władze stanowe określiły, że w przypadku takiej działalności wykorzystywana może być połowa dostępnej powierzchni. Tylko w przypadku kościołów i świątyń pozostawiono uprzednie, dotkliwe ograniczenia.


Arcybiskup Bernard Hebda z Minneapolis powiedział, że z zadowoleniem przyjmuje decyzję gubernatora Tima Walza. W liście do wiernych archidiecezji podziękował gubernatorowi za gotowość do dialogu i wypracowanie rozwiązania, które respektuje zarówno bezpieczeństwo, jak i prawo do praktykowania religii. „Nowe rozporządzenia usuwają nieracjonalne podejście do wspólnot religijnych, a naszym wiernym pozwala na dostęp do tego, co dla nas najważniejsze – Eucharystii” – napisał hierarcha.

 

 

Źródło: vaticannews.va / KAI

RoM

 


DATA: 2020-05-27 16:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Karol: Oczywiście! W publicznych.
1 miesiąc temu / Lolek
 
Piękną Polszczyznę zastapił: 1/ kult publiczny,2/przestrzeń publiczna, 3/modlitwy publiczne, 4/publiczne działanie Chrystusa, 5/liturgia publiczna, 6/sprawiedliwość publiczna,7/zdrowie publiczne,8/pieniądze publiczne, 9/działalność publiczna,10/propozycje publiczne,11/ media publiczne, 12/wo publiczne, 13/gmach użyteczności publicznej..i in. Czy Młode Pokolenie jest w dobrych rękach?
1 miesiąc temu / karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.