DZIŚ JEST:   04   SIERPNIA   2020 r.

Św. Jana Marii Vianneya
Św. Rajnera ze Splitu, męczennika
 
 
 
 

Publicysta „Polityki” szkaluje abp Jędraszewskiego i papieża oraz „naucza” wiary. W jednym tekście!

Publicysta „Polityki” szkaluje abp Jędraszewskiego i papieża oraz „naucza” wiary. W jednym tekście!
Adam Szostkiewicz. FOT.Credit Image: © Michal Fludra/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Lewicowe media, w tym ich „eksperci” oddelegowani na front kościelny, cierpią na ból głowy z powodu decyzji papieża Franciszka. Wielokrotnie zachwalany przez mainstream Ojciec Święty powołał na stolicę świętego Stanisława arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, o którym – patrząc z perspektywy katolickie – można napisać wiele dobrego, ale najkrócej hierarchę opisuje słowo: „katolik”. Franciszka próbuje niejako tłumaczyć na swoim blogu publicysta „Polityki”. Zdaniem Adama Szostkiewicza papież… nie przejmuje się losami Kościoła w Polsce.

 

Arcybiskup Jędraszewski jest od dawna uznawany przez polskojęzyczny obóz rewolucji za czołowego wroga. W swoim tekście Adam Szostkiewicz przypomina główne „winy” nowego pasterza Kościoła w Krakowie. Co ciekawe, część działań hierarchy jest – zdaniem publicysty postkomunistycznego tygodnika, któremu akurat zachciało się nauczać katolików wiary katolickiej – sprzeczna z Ewangelią.

 

Niewybaczalnym – patrząc z perspektywy lewicowego dziennikarza – błędem, dowodzącym „niereformowalności” katolickiego hierarchy, jest zgoda na odprawienie w łódzkiej katedrze (gdy abp Jędraszewski był tamtejszym ordynariuszem) Mszy Świętej z udziałem działaczy ONR. Ponadto duchowny miał czelność pamiętać, że jest kapłanem Kościoła katolickiego i z pozycji katolickich krytykował feministyczne czarne marsze zwolenników mordowania nienarodzonych dzieci, czyli – zdaniem lewicowego autora – „marsze w obronie praw kobiet”.

 

Ktoś o takich poglądach jak Szostkiewicz ma jednak czelność kontynuować pouczanie o zasadach katolickich arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Publicyście postkomunistycznego tygodnika nie podoba się sposób zarządzania Kościołem łódzkim przez byłego ordynariusza tej diecezji. Autor, wzorem propagandzistów z ustroju słusznie minionego, z którymi „Politykę” łączą związki personalne, podpiera się anonimem, ale – obnosząc się ze swoją rzetelnością – nie cytuje go, a jedynie „sygnalizuje problem”.

 

„Chodzi także o to, jak zarządzał lokalnym Kościołem, jakie miał relacje z lokalnym duchowieństwem. Napisali o tym miejscowi księża, ale anonimowo, więc nie cytuję” – czytamy na stronie szostkiewicz.blog.polityka.pl.

 

Dalej jest już tylko ostrzej. Szostkiewicz zarzuca papieżowi Franciszkowi, że nominując nowego pasterza Kościoła w Krakowie słuchał – o zgrozo – innego polskiego katolickiego kardynała, Zenona Grocholewskiego. Wszak o zdanie powinien zapytać nie księcia Kościoła, a samego redaktora z „Polityki”! Wtedy wszystko byłoby na swoim miejscu. A tak polscy prałaci poparli abp Jędraszewskiego, „na podobnej zasadzie jak popierali abp. Hosera, gdy szykanował ks. Lemańskiego” – czytamy na blogu Adama Szostkiewicza, w zaskakujący sposób zatroskanego o przyszłość Kościoła i potępiającego decyzje papieża.

 

„Wszystko to można odebrać jako podwójny komunikat: Franciszkowi nie leży na sercu sprawa przyszłości polskiego katolicyzmu. A może nawet przyszłość katolicyzmu w Europie, bo Kościół krakowski, matecznik Jana Pawła II, miał w Kościele europejskim swoje istotne miejsce. Pod rządami abp. Jędraszewskiego (wkrótce zapewne kardynała) ta pozytywna rola kościelnego Krakowa jest poważnie zagrożona. Niestety” – czytamy u postępowego dziennikarza.

 


Źródło: szostkiewicz.blog.polityka.pl

Michał Wałach
  


DATA: 2017-02-01 14:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jest takie powiedzenie: psy szczekają, a...
ponad 3 lata temu / John Galt
 
Wytoczyć proces o zniesławienie Papieża Ks Abp Marka Jędraszewskiego.
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
żałosny skowyt Szostkiewicza przywołuje wspomnienie powiedzenia: gdy dostanie w tyłek, to dobrze, że może przynajmniej poszczekać. A karawana idzie dalej...
ponad 3 lata temu / wmo
 
Komuna i odszczepieńcy zawsze chcieli być naprawiaczami kościoła, nie czytać a ich głos upadnie, dodatkowo za szkalowanie obciążać dotkliwymi karani pięniężnymi.
ponad 3 lata temu / Sylwester
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.